Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Hamšík sa v Janove blysol parádnym sólom: Na ihrisku sme dominovali

Marek Hamšík (v popredí) z SSC Neapol sa teší z gólu v zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie A proti Sampdorii 24. januára 2016 v Janove. Foto: TASR/AP

Neapol vedie tabuľku s päťbodovým náskokom na Juventus Turín, "stará dáma" má však pred sebou večerný domáci zápas s rímskym AS.

Rím 24. januára (TASR) - V nedeľnom zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie zvíťazil líder tabuľka z Neapola na ihrisku Sampdorie Janov 4:2.

Už po deviatich minútach hry nedal brankárovi domácich šancu argentínsky útočník Gonzalo Higuain a v 18. minúte strelil druhý gól Neapola z pokutového kopu Lorenzo Insigne. Pred koncom prvého polčasu stihla Sampdoria znížiť zásluhou Carlosa Correu.

"Vedeli sme, že v Janove nás čaká ťažký duel. Bolo výborné, že sme sa na konci desiatej minúty ujali vedenia," uviedol Hamšík pre vlastnú webstránku. "Dominovali sme na ihrisku, boli sme lepším tímom. Síce sme si trošku skomplikovali cestu za ziskom troch bodov, no nakoniec sme duel bezpečne doviedli do víťazného konca. Sme šťastní," pokračovala slovenská 17-ka.

Hamšík strelil v 60. minúte gól na 3:1, ktorý sa ukázal byť víťazným. Dvadsaťosemročný špílmacher predviedol skvelé sólo, keď si poradil vo "vápne" s tromi hráčmi súpera. "Najväčšiu radosť mám z toho, že aj môj gól prispel k zisku troch bodov," poznamenal Hamšík, ktorý bol najlepším hráčom janovského súboja. V drese domácich vybehol na trávnik v 80. minúte jeho krajan a reprezentant do 21 rokov Dávid Ivan.

Neapol má na čele Serie A naďalej dvojbodový náskok pred majstrovským Juventusom Turín. "My sa nepozeráme na nikoho. Sústredíme sa iba na seba. Pred očami máme iba nedeľňajší duel proti Empoli," dodal Hamšík.

Juventus v šlágri kola zvíťazil pred svojimi fanúšikmi nad AS Rím 1:0 vďaka gólu Paula Dybalu zo 77. minúty. "Stará dáma" je druhá a na vedúci Neapol stráca dva body.

Sumáre:

AC Fiorentina - FC Turín 2:0
(1:0)
Góly: 24. Iličič, 83. Rodriguez

Sampdoria Janov - SSC Neapol 2:4 (
1:2)
Góly: 45. Correa, 73. Eder - 9. Higuain, 18. Insigne (11m), 60. HAMŠÍK, 79. Mertens, ČK: 59. Cassani (Sampdoria)
/Ivan od 80. min - Hamšík celé stretnutie + gól/

Inter Miláno - Carpi 1:1 (1:0)
Góly: 39. Palacio - 90.+2 Lasagna, ČK: 83. Pasciuti (Carpi)

Lazio Rím - Chievo Verona 4:1 (0:1)

Góly: 66. Candreva (11m), 72. Cataldi, 81. Candreva, 90.+6 Keita - 5. Cesar, ČK: 82. Radu - 47. Cesar

USC Palermo - Udinese Calcio 4:1 (1:0)
Góly: 35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Thereau

US Sassuolo - FC Bologna 0:2 (0:0)

Góly: 68. Giaccherini, 90.+3 Floccari

Hellas Verona - CFC Janov 1:1 (1:1)
Góly: 39. Pazzini - 19. Coppola (vl.)

Juventus Turín - AS Rím 1:0 (0:0)