Brémy zvíťazili nad Hamburgom, Darmstadt konečne bodoval naplno

Futbalista Werderu Brémy Santiago Garcia (vpravo) a hráč Hamburgu Aaron Hunt bojujú o loptu v zápase 29. kola nemeckej Bundesligy Foto: TASR/AP

Hamburg je aj naďalej namočený do boja o zostup, od baráže ho aktuálne delí jediný bod.

Berlín 16. apríla (TASR) - Futbalisti Werderu Brémy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 29. kola nemeckej Bundesligy nad Hamburgom 2:1. Brémy sa vyšvihli ziskom troch bodov už na ôsmu pozíciu v tabuľke, Hamburg je aj naďalej namočený do boja o zostup, od baráže ho aktuálne delí jediný bod.

Po štyroch prehrách v rade sa podarilo hráčom Darmstadtu 98 bodovať naplno, nad Schalke 04 zvíťazili doma 2:1. Rozhodujúci gól prišiel v tretej minúte nadstaveného času, autorom bol Jerome Gondorf. Hostia nepremenili v 57. minúte pokutový kop a od 81. minúty hrali bez vylúčeného obrancu Thila Kehrera.