Streda 17. apríl 2024Meniny má Rudolf

Majster Bayern stratil prvé body, v Gelsenkirchene remizoval

Tréner Bayernu Mníchov Pepe Guardiola Foto: TASR/AP

V tíme španielskeho kouča hostí Pepa Guardiolu debutoval aj Xabi Alonso.

Berlín 30. augusta (TASR) - Futbalisti berlínskej Herthy prehrali v sobotňajšom 2. kole nemeckej Bundesligy na trávniku účastníka Ligy majstrov 2014/2015 Bayeru Leverkusen 2:4. Za hostí zostal len na lavičke náhradníkov slovenský obranca Peter Pekarík, ktorý mal v 1. kole na rukáve kapitánsku pásku.

Berlínčania išli do vedenia v 24. minúte, keď si nešťastný vlastný gól strelil mladý Chorvát Tin Jedvaj. V 50. minúte ale Jedvaj, ktorý je v Bayeri na hosťovaní z AS Rím, po strele už do "správnej" siete vyrovnal. Hertha išla opäť do vedenia v 60. minúte po góle Juliana Schiebera, ale domáci o chvíľu opäť vyrovnali po hlavičke Emira Spahiča. Domáci strhli vedenie na svoju stranu v 74. minúte, keď po výbornej individuálnej akcii a strele Karima Bellarabiho z dorážky pod hornú tyč skóroval Julian Brandt. V 86. minúte potom Bellarabi korunoval dobrý výkon krásnou strelou pravačkou z voleja a stanovil konečný výsledok.

Paderborn vyhral vysoko 3:0 na trávniku Hamburgu, Stuttgart doma padol s Kolínom 0:2. Brémy remizovali 1:1 doma s Hoffenheimom, Wolfsburg si podelil body s Eintrachtom Frankfurt (2:2).

Majstrovský Bayern Mníchov remizoval na pôde Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 a stratil prvé body. Pred vypredaným hľadiskom 61.973 divákov poslal hostí do vedenia v 10. minúte Robert Lewandowski, ktorý si otvoril ligový strelecký účet u Bavorov. V 62. minúte zariadil remízu Benedikt Höwedes, v tíme španielskeho kouča hostí Pepa Guardiolu debutoval aj Xabi Alonso.

Nová posila Bayernu MNíchov Xabi Alonso (vľavo) a hráč Schalke Max Meyer bojujú o loptu v zápase 2. kola nemeckej Bundesligy 30. augusta 2014.