Dortmund vyhral v Brémach, Hoffenheim aj po 17. kole zostáva nezdolaný

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Hoffenheim v tejto sezóne bundesligy stále nenašiel premožiteľa. V sobotu si TSG 1899 poradil s domácim Augsburgom.

Berlín 21. januára (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 17. kola nemeckej bundesligy na trávniku Werderu Brémy 2:1. Hostia nastúpili bez elitného gabonského kanoniera Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý si plní reprezentačné povinnosti na Africkom pohári národov, ale jeho absencia im neublížila.

V 5. minúte poslal Borussiu do vedenia Andre Schürrle a v 39. minúte uľahčilo favoritovi situáciu na ceste za troma bodmi vylúčenie brankára Jaroslava Drobného. Takmer po hodine hry síce oslabený Werder zásluhou Fina Bartelsa vyrovnal, lenže v 71. minúte rozhodol o triumfe herne lepších "žlto-čiernych" Lukasz Piszczek.

Darmstadt zastavil sériu ôsmich prehier a prvýkrát od 22. októbra sa v najvyššej súťaži potešil z bodového zisku, keď doma remizoval 0:0 s Borussiou Mönchengladbach. Napriek zisku bodu sa však neodlepil z dna tabuľky. Hoffenheim v tejto sezóne bundesligy stále nenašiel premožiteľa. V sobotu si TSG 1899 poradil s domácim Augsburgom 2:0 a v neúplnej tabuľke mu patrí 3. priečka.

Druhé je Lipsko, ktoré si doma poradilo s Frankfurtom jednoznačne 3:0. Hostia hrali už od 3. minúty bez vylúčeného brankára Lukáša Hradeckého, rodáka z Bratislavy reprezentujúceho Fínsko. Lipsko "presilovku" využilo a ešte v prvom polčase položilo dvoma gólmi základ víťazstva. Na vedúci Bayern Mníchov, ktorý vyhral už v piatok 2:1 vo Freiburgu, stráca stále tri body.