Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Nemecký Superpohár do vitríny Wolfsburgu. Bayern zdolal na jedenástky

Futbalisti Wolfsburgu sa tešia po zisku nemeckého Superpohára Foto: TASR/AP

V nich ako jediný zaváhal v druhej sérii Mníchovčan Xabi Alonso a rozhodol o tom, že ´vlci´ sa pred svojimi fanúšikmi tešia zo zisku trofeje.

Wolfsburg 1. augusta (TASR) - Futbalovú sezónu v Nemecku už tradične odštartoval zápas o Superpohár, v ktorom VfL Wolfsburg zdolal v sobotu úradujúceho majstra Bayern Mníchov 5:4 v jedenástkovom rozstrele po remíze 1:1 v riadnom hracom čase.

O úvodný gól stretnutia sa postaral v 49. minúte holandský krídelník Arjen Robben a bavorský klub mal našliapnuté k zisku prvej trofeje v novej sezóne, lenže v 89. minúte dánsky útočník Nicklas Bendtner strelou pod brvno nedal šancu Manuelovi Neuerovi - 1:1 a poslal zápas do jedenástkového rozstrelu. V ňom ako jediný zaváhal v druhej sérii Mníchovčan Xabi Alonso a rozhodol o tom, že "vlci" sa pred svojimi fanúšikmi tešia zo zisku trofeje.