Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

NHL: Anaheim prvým postupujúcim do 2. kola, Boston na prahu vypadnutia

Na snímke hráči Anaheimu, archívna snímka. Foto: TASR/AP

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues ale vedú v sérii 3:1.

New York 20. apríla (TASR) - Hokejisti Anaheimu Ducks postúpili ako prvý tím do 2. kola play off zámorskej NHL. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Calgary 3:1 a sériu hranú na štyri víťazné súboje ovládli suverénne 4:0.

Kalifornčania vyhrali sériu play off bez prehry po piaty raz v klubovej histórii. "Sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo tak rýchlo. Tešíme sa na oddych, ktorý nám zabezpečí to, že sa budeme môcť čo najlepšie pripraviť na ďalšieho súpera," vravel po zápase kapitán "káčerov" Ryan Getzlaf, ktorý uzavrel skóre duelu gólom do prázdnej bránky pri power play domácich. Anaheim sa v konferenčnom semifinále stretne s úspešnejším z dvojice San Jose - Edmonton (zatiaľ 2:2 na zápasy).

Hráči Washingtonu Capitals uspeli vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Toronta 5:4. V sérii vyrovnali stav na 2:2. V domácom drese odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, nebodoval a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

Domáci prehrali prvú tretinu 1:4, potom sa ale spamätali a znížili na 3:4. Víťazný gól hostí strelil T.J. Oshie v 53. minúte, bol jeho druhý v zápase. Zápas číslo 5 je na programe v noci na sobotu SELČ.

Nedarilo sa ani ďalšiemu klubu slovenského reprezentanta, Boston s kapitánom Zdenom Chárom doma tesne podľahol Ottawe 0:1 a Senators tak vedú v sérii už 3:1 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol v tretej tretine Bobby Ryan, brankár kanadského tímu Craig Anderson zastavil 22 striel a zaknihoval štvrtý shutout v play off v kariére. Chára odohral vyše 24 minút a zapísal si mínusový bod.

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues vedú v sérii 3:1.

Play off NHL /na štyri víťazstvá/

4. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

BOSTON BRUINS - OTTAWA SENATORS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 46. Ryan (Karlsson, Brassard). Brankári: Rask - Anderson, strely na bránku: 22:27, 17.565 divákov.
/stav série: 1:3/

TORONTO MAPLE LEAFS - WASHINGTON CAPITALS 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Hyman (Gardiner, Nylander), 26. van Riemsdyk (Rielly, Marner), 52. Matthews (Hunwick, Brown), 60. Bozak (Marner, Nylander) - 3. Oshie (Bäckström, Schmidt), 5. Ovečkin (Shattenkirk), 14. Wilson (Eller, Orlov), 17. Wilson (Burakovsky, Orpik), 53. Oshie (Bäckström). Brankári: Andersen - Holtby, strely na bránku: 34:27, 19.838 divákov.
/stav série: 2:2/

4. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

ST. LOUIS BLUES - MINNESOTA WILD 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 17. Coyle, 37. Hanzal (Pominville, Prosser). Brankári: Allen - Dubnyk, strely na bránku: 28:28, 19.791 divákov.
/stav série: 3:1/

CALGARY FLAMES - ANAHEIM DUCKS 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 37. Monahan (Versteeg, Brouwer) - 6. Eaves, 7. Thompson (Rakell, Perry), 60. Getzlaf. Brankári: Elliot (6. Johnson) - Gibson, strely na bránku: 37:25, 19.289 divákov.
/konečný stav série: 0:4, do semifinále konferencie postúpil Anaheim/

Slováci v akcii

Zdeno Chára (Boston) 24:09 0 0 0 -1 0 0
Martin Marinčin (Toronto) 13:11 0 0 0 +1 2 0
____________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/