NHL: Boston opäť prehral, Chára s tromi mínuskami, Bennett dal 4 góly

Brankár Philadelphie Steve Mason v zápase Philadelphia - Boston, 14. januára 2016 Foto: TASR/AP

Slovenský obranca Zdeno Chára bol na ľade pri všetkých góloch domácich a do štatistík si zapísal nelichotivé tri mínusky.

New York 14. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v zámorskej NHL tretí duel v sérii. V noci na štvrtok nestačili na rozbehnutú Philadelphiu a hoci v stretnutí viedli 2:1 po dvoch tretinách, "letci" v záverečnom dejstve priebeh otočili a vyhrali 3:2. Slovenský obranca Zdeno Chára bol na ľade pri všetkých góloch domácich a do štatistík si zapísal nelichotivé tri mínusky.

Triumf Flyers režírovali Jakub Voráček (1+2) a Claude Giroux (0+3), víťazný gól dal v 52. minúte obranca Mark Streit. "Letci" v tretej tretine v priebehu 82 sekúnd otočili skóre a vyhrali tretí duel za sebou. "V každom zápase sa snažím hľadať nejaké pozitíva. Je však pravda, že nemôžeme robiť opakovane také chyby, po ktorých dostávame góly," povedal pre zámorské médiá kapitán Bruins Chára. Obranca Philadelphie Nick Schultz odohral svoj 1000. zápas v základnej časti a stal sa 301. hráčom NHL s týmto míľnikom. Voráček sa dostal na hranicu 400 bodov. Bostonu sa v poslednom čase vôbec nedarí, keď prehral tretíkrát za sebou a siedmy z posledných 10 duelov. "Vždy to má rovnaký scenár - robíme chyby. Vypracujeme si náskok, ale po zbytočných chybách o neho prídeme. Na druhej strane sme mali šance a mohli sme dať viac ako dva góly. Momentálne prežívame zlé obdobie, ale musíme sa z toho dostať," povedal pre Boston Globe tréner "medveďov" Claude Julien. Chára má z posledných deviatich duelov bilanciu -6 a Bruins väčšinu z tých zápasov aj prehrali.

Calgary na domácom ľade nedalo šancu Floride. Po štvorgólovej kanonáde v prvej tretine pridalo v druhom aj treťom dejstve po jednom presnom zásahu a "panterov" napokon deklasovalo 6:0. Absolútnou hviezdou zápasu bol 19-ročný nováčik Sam Bennett, ktorý odohral životný zápas a strelil štyri góly. Stal sa tretím najmladším hráčom v histórii NHL, ktorému sa to podarilo. Vo veku 18 rokov zažili v NHL štvorgólové zápasy len Jack Hamilton (Toronto, 1943-44) a Bobby Carpenter (Washington, 1981-82).

"Je to skvelý pocit a veľmi to pomôže môjmu sevabedomiu," povedal Bennett, ktorý zaznamenal hetrik už v prvej tretine. Bennett sa stal zároveň najmladším hráčom Flames s hetrikom. Štyri presné zásahy v drese Calgary predtým naposledy dosiahol Jaroma Iginla 23. febuára 2003. Dvakrát dal štyri góly za Calgary Joe Nieuwendyk, raz Jiří Hrdina. Hetrik vo svojej nováčikovskej sezóne dosiahlo v drese Flames pred Bennetom päť hráčov - Nieuwendyk, Brett Hull, Matthew Lombardi, Josh Jooris a Johnny Gaudreau. Shutout v drese Flames zaznamenal Jonan Hiller a stačilo mu na to len 15 zásahov. Florida prehrala v riadnom čase prvýkrát od 12. decembra, ťahala sériu 12 víťazstiev a 13 duelov s minimálne bodom. Tím Panthers viedol asistent Mike Kelly, pretože hlavný kouč Gerard Gallant sa bol naposledy rozlúčiť so svojou mamou.

Columbus vyhral v Toronte 3:1 a ukončil štvorzápasovú sériu prehier. V drese domácich nastúpil obranca Martin Marinčin, ktorý bol na ľade len 8 minút a do štatistík sa nezapísal. Výborný výkon podal 21-ročný fínsky brankár Joonas Korpisalo, ktorý chytil 41 striel Maple Leafs a len 2:27 minúty ho delilo od prvého shutoutu v kariére. Toronto prehralo tretíkrát za sebou. "Mali sme dobré možnosti, ale ich brankár odviedol skvelú prácu," povedal pre nhl.com tréner Toronta Mike Babcock.

Anaheim zdolal Ottawu 4:1, keď strelil tri góly v poslednej päťminútovke. Víťazný zásah zaznamenal v čase 55:05 v presilovke 20-ročný nováčik Shea Theodore a otvoril si tak gólový účet v NHL. Senators potom dorazili švédski útočníci Carl Hagelin a Jakob Silfverberg. "Potrebovali sme to. Ukázali sme charakter. Po tom ako dal gól Shea sme to už mali v rukách," povedal Hagelin. Ducks prestrieľali hostí v pomere 38:25 a vyhrali zaslúžene.

NHL - výsledky:

TORONTO MAPLE LEAFS - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 58. Boyes (Komarov, Rielly) - 16. Jenner (Jones, Rychel), 37. Wennberg (Falk, Hartnell), 60. Dubinsky (Jenner). Brankári: Reimer - Korpisalo, strely na bránku: 42:22, 18.903 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - BOSTON BRUINS 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Góly: 18. Voráček (Giroux), 51. Simmonds (Voráček, Giroux), 52. Streit (Giroux, Voráček) - 29. K. Miller (Talbot), 37. Eriksson (Spooner, Krug). Brankári: Mason - Rask, strely na bránku: 21:32, 19.704 divákov

CALGARY FLAMES - FLORIDA PANTHERS 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Bennett (Hudler, Hamilton), 6. Gaudreau, 13. Bennett (Backlund, Hamilton), 18. Bennett (Engelland, Jooris), 34. Raymond (Jones, Giordano), 60. Bennett (Hudler). Brankári: Hiller - Luongo (21. Montoya), strely na bránku: 36:15, 18.702 divákov.

ANAHEIM DUCKS - OTTAWA SENATORS 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 28. Cogliano (Bieksa), 56. Theodore (Getzlaf, Vatanen), 58. Hagelin (Kesler, Silfverberg), 59. Silfverberg (Lindholm, Hagelin) – 37. Lazar. Brankári: Andersen - Anderson, strely na bránku: 38:25, 15.791 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 23:37 0 0 0 -3 0 0
Martin Marinčin (Toronto) 8:04 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/