NHL: Boston prehral doma s Columbusom 4:6, Chára nebodoval

Zdeno Chára Foto: TASR/AP

Slovenský kapitán domácich Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bruins, keď na ľade strávil 24:17 min. Do štatistík si zapísal dva strelecké pokusy.

New York 23. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v noci na utorok s predposledným tímom Východnej konferencie zámorskej NHL Columbusom 4:6. Slovenský kapitán domácich Zdeno Chára bol najvyťaženejším hráčom Bruins, keď na ľade strávil 24:17 min. Do štatistík si zapísal dva strelecké pokusy.

Boston v TD Garden nepotvrdil rolu favorita. Dvoma gólmi potiahol hostí Boone Jenner, a hoci aj domáci Matt Beleskey a Loui Eriksson prekonali súperovho brankára dvakrát, Bruins to nestačilo. Trénerovi Bostonu Claudeovi Julienovi vadila slabšia defenzíva jeho tímu. "Myslím si, že sme prepadli v obrane. Tam sme proste neodviedli dobrú robotu. Gólov na výhru sme dali dosť, ale jednoducho sme v obrannej tretine zlyhali a musíme sa tam zlepšiť." Blue Jackets súpera prestrieľali, využili dve presilovky, ustáli oslabenia a ešte štyrikrát trafili žŕdku. "Odviedli sme dobrý výkon, využili sme presilovky a pri hre 5 na 5 sme tiež boli dobrí. Kontrolovali sme puk, predviedli pekné akcie a dobre sme hrali aj v strednom pásme. Každý dnes prispel k výhre," povedal pre nhl.com tréner víťazov John Tortorella.

Washington zdolal Arizonu 3:2, dosiahol 44. víťazstvo v sezóne a upevnil si suverénne vedenie v súťaži. Už 39. gól v ročníku strelil kapitán Caps Alexander Ovečkin, je tak najlepším strelcom profiligy. Rozhodujúci okamih prišiel v 49. minúte, keď Mike Richards strelil gól po vyše roku, no Tom Wilson mu puk pripravil vypichnutím spod lapačky brankára hostí Louisa Domingeho. Rozhodcovia gól uznali a rovnaký verdikt vyriekli aj po následnom videopreskúmaní situácie. "Pri mojom šťastí som si myslel, že ho neuznajú. Najprv som si myslel, že brankár má puk pod kontrolou, ale on nejako skončil na mojej hokejke," povedal Richards.

San Jose vyhralo v St. Louis 6:3 a zaknihovalo už 21. výhru na ľade súperov v sezóne. Dvoma gólmi to zariadili Tomáš Hertl, Logan Couture a Joe Thornton. Thornton pridal ku gólom aj dve asistencie, Couture jednu. Domácim sa zranil brankár Brian Elliott, ktorý inkasoval tri góly v prvej tretine a nahradil ho Jake Allen.

Montreal prehral doma s Nashvillom 1:2 až po nájazdoch, v ktorých rozhodol Craig Smith.

Washington zdolal Arizonu 3:2, dosiahol 44. víťazstvo v sezóne a upevnil si suverénne vedenie v súťaži.

SUMÁRE

BOSTON BRUINS - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Góly: 12. Eriksson (Krug, Pastrňák), 23. Beleskey (Morrow, Hayes), 43. Beleskey (Miller, Morrow), 58. Eriksson (Krejčí, Pastrňák) – 11. Jenner (Atkinson, Murray), 21. Jenner (Jones, Dubinsky), 31. Karlsson, 38. Hartnell (Murray, Wennberg), 55. Saad (Hartnell, Wennberg), 58. Prout. Brankári: Gustavsson - Korpisalo, strely na bránku: 30:35, 17.565 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - ARIZONA COYOTES 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 27. Kuznecov (Ovečkin, Burakovsky), 49. Ovečkin (Williams, Kuznecov), 49. Richards (Wilson, Chimera) – 24. Connauton (Rieder, Tichonov), 50. Murphy (Ekman-Larsson, Martinook). Brankári: Holtby - Domingue, strely na bránku: 34:27, 18.506 divákov.

MONTREAL CANADIENS - NASHVILLE PREDATORS 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Gallagher (Markov, Plekanec) – 4. Arvidsson (Neal, Wilson), rozh. náj. Smith. Brankári: Condon - Rinne, strely na bránku 29:30, 21.288 divákov.

ST. LOUIS BLUES - SAN JOSE SHARKS 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Góly: 18. Backes (Schwartz, Tarasenko), 32. Tarasenko (Shattenkirk, Lehtera), 50. Bouwmeester (Tarasenko, Lehtera) – 5. Hertl (Thornton, Pavelski), 11. Hertl (Donskoi, Vlasic), 13. Couture (Thornton, Burns), 32. Couture (Karlsson, Vlasic), 48. Thornton, 59. Thornton (Couture). Brankári: Elliott (13. Allen) - Jones, strely na bránku: 28:33, 19.371 divákov.

SLOVÁK V AKCII

Zdeno Chára (Boston) 24:17 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/