NHL: Tatar skóroval, Montreal prehral s Buffalom po predĺžení

Hokejista Montrealu Canadiens Slovák Tomáš Tatar (vpravo) sa prizerá na gól, ktorý strelil hráč Buffala Jeff Skinner za chrbát brankára Montrealu Careyho Pricea v zápase zámorskej hokejovej NHL Montreal Canadiens - Buffalo Sabres v Montreale 8. novembra 2018. Foto: TASR/AP

Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne.

Washington 9. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v nočnom zápase NHL, v ktorom jeho Montreal prehral na vlastnom ľade s Buffalom Sabres 5:6 po predĺžení. Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne a tretí z uplynulých dvoch duelov.

Boston nestačil doma na Vancouver Canucks 5:8. V bránke Bruins odštartoval duel Slovák Jaroslav Halák, ale nedochytal, po piatom inkasovanom góle ho v 35. minúte vystriedal Fín Tuukka Rask, ktorého protihráči prekonali trikrát. Halák chytil 14 z 19 striel, čo znamená 73,7-percentnú úspešnosť. "Snažil som sa to udržať pod 10 gólov," poznamenal Rask sarkasticky pre zámorské médiá. "Ani jeden brankár nemal svoj deň, ale to sa stáva. V obrane sme strácali puky, neblokovali sme strely, to bol náš problém," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy. Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol na ľade takmer 19 minút, pripísal si jednu mínusku a dve strely. Za Canucks sa najviac presadil štvorbodový Bo Horvat (2+2).

Tatar sa v súboji s Buffalom presadil v 31. minúte, keď po rýchlom brejku a výbornej prihrávke Maxa Domiho vyrovnal na 4:4. Canadiens potom viedli, ale duel poslal do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Jeff Skinner a v nadstavenom čase rozhodol obranca Rasmus Ristolainen. Bol to jeho štvrtý gól v predĺžení v základnej časti, čím utvoril klubový rekord. "Nebol to dobrý zápas, hoci sme vyhrali. Náš výkon bol zlý. Musíme sa z toho poučiť, tešíme sa, že sme získali dva body," povedal Ristolainen pre nhl.com. Tatar absolvoval na ľade takmer 16 minút, okrem gólu mal dva mínusové body a dve strely.

Na dvanásty zápas v sezóne nastúpil obranca Ottawy Christián Jaroš, jeho Senators prehrali s finalistom uplynulého ročníka Vegas Golden Knights 3:5. Dvadsaťdvaročný slovenský obranca bol na ľade 12:39 minúty, pripísal si mínusku a súperovho brankára otestoval dvoma strelami. "Puky nám konečne padali dnu, som rád, že sme dali päť gólov. Najdôležitejšie však je, že sme odohrali výborný zápas," povedal tréner "zlatých rytierov" Gerard Gallant.

Bodovo sa nepresadil útočník Arizony Coyotes Richard Pánik, ktorého tím prehral vo Philadelphii 4:5. Flyers prehrávali 2:4, ale dokonalý obrat dokončil v predĺžení obranca Shayne Gostisbehere. Pánik zaznamenal mínusku, strelu a dvakrát bol na trestnej lavici. Odohral 13 minút a 20 sekúnd. Arizona strelila dva góly v oslabení v priebehu 24 sekúnd, keď sa pri vylúčení spoluhráča Vinnieho Hinostrozu presadili Derek Stepan a Michael Grabner. Coyotes strelili už deväť gólov pri početnej nevýhode, najviac v NHL.

Florida ukončila deväťzápasovú domácu sériu prehier s Edmontonom a zdolala Oilers 4:1. Panthers pokorili tohto súpera na domácom ľade prvýkrát od 8. marca 2002. V bránke floridského tímu sa druhýkrát v sezóne a premiérovo doma predstavil veterán Roberto Luongo, ktorý zneškodnil 26 striel. "Luongo bol náš najlepší hráč," povedal tréner Bob Boughner. Tréner "olejárov" Todd McLellan koučoval 802. zápas v NHL, čím sa na 40. mieste historických tabuliek dotiahol na legendárneho Arta Rossa. Dve asistencie zaznamenal Mike Hoffman, ktorý bodoval v desiatom zápase za sebou. V klubovej histórii Panthers to pre ním dokázali len Pavel Bure, Olli Jokinen a Jussi Jokinen.

Tampa Bay vyhrala štvrýkrát za sebou, keď zdolala New York Islanders 4:2. O víťazstve Lightning rozhodol 86 sekúnd pred koncom Tyler Johnson, triumf poistil do prázdnej bránky Steven Stamkos. Neúspešný debut na lavičke Chicaga aj celkovo v NHL absolvoval Jeremy Colliton, Blackhawks prehrali s Carolinou Hurricanes 3:4. Hostia viedli na začiatku druhej tretiny 4:0, Chicago sa priblížilo k obratu, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. "Náš výkon postupne gradoval, nechýbalo veľa, aby sme zápas otočili. Mali sme tlak, utvárali sme si šance, čo je pozitívne. Žiaľ, nezachytili sme úvod," povedal 33-ročný Colliton, najmladší tréner v profilige.

Hokejisti Minnesoty zvíťazili na ľade trápiacich sa Los Angeles Kings 3:1, k čomu pomohol gólom a asistenciou Zach Parise. Americký útočník dosiahol 700. bod v NHL. "Je pekné dosiahnuť míľnik. Je to odmena za tvrdú prácu. Teším sa z toho čísla," povedal Parise, ktorý dosiahol túto hranicu v 887. zápase. Wild vyhrali ôsmy z uplynulých desiatich duelov.

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - VANCOUVER CANUCKS 5:8 (1:1, 3:5, 1:2)

Góly: 14. Grzelcyk (Krejčí, DeBrusk), 21. Bergeron (Krug), 29. DeBrusk (Krejčí, Nordström), 38. DeBrusk (Krug, Marchand), 54. Heinen (Grzelcyk, Krejčí) - 3. Horvat, 28. Eriksson (Gudbranson, Granlund), 29. Hutton (Horvat, Goldobin), 34. Eriksson (Hutton, Leipsic), 35. Roussel (Granlund, Del Zotto), 40. Gudbranson (Horvat, Eriksson), 50. Horvat, 52. Virtanen (Goldobin, Pettersson). Brankári: HALÁK (35. Rask) - Markström, strely na bránku: 28:33, 17.565 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - ARIZONA COYOTES 5:4 pp (2:1, 0:3, 2:0 - 1:0)

Góly: 2. Konecny (Giroux, Couturier), 6. Laughton (Lehterä), 43. Laughton (Weise, Lindblom), 58. Weise (Gostisbehere), 62. Gostisbehere (Voráček, Giroux) - 9. Ekman-Larsson (Galchenyuk, Keller), 22. Richardson (Grabner, Hinostroza), 27. Stepan, 27. Grabner (Ekman-Larsson). Brankári: Pickard (27. Elliott) - Kuemper, strely na bránku: 31:34, 18.884 divákov.

FLORIDA PANTHERS - EDMONTON OILERS 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 27. Dadonov (Barkov, Hoffman), 29. Bjugstad (Kiselevič, McCann), 44. Huberdeau (Trocheck, Yandle), 60. Sceviour (Trocheck, Hoffman) - 41. Draisaitl (McDavid). Brankári: Luongo - Talbot, strely na bránku: 33:27, 11.484 divákov.

MONTREAL CANADIENS - BUFFALO SABRES 5:6 pp (3:3, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Drouin (Domi, Benn), 15. Peca (Deslauriers, Reilly), 17. Shaw (Drouin, Domi), 31. TATAR (Domi, Mete), 39. Deslauriers (Peca) - 7. Sobotka (Rodrigues, Reinhart), 15. Sobotka (Rodrigues, Reinhart), 16. Sheary (Mittelstadt, Scandella), 26. Skinner (Eichel, Pominville), 43. Skinner (Eichel), 62. Ristolainen. Brankári: Price - Ullmark (41. Hutton), strely na bránku: 37:31, 20.488 divákov.

OTTAWA SENATORS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 38. Duchene (Chabot, Stone), 47. Dzingel (Borowiecki, Tierney), 49. Chabot - 16. Marchessault (Miller, Tuch), 20. Theodore (Karlsson, Hunt), 38. Holden (Eakin, Tuch), 50. Carrier (Bellemare, Reaves), 52. Bellemare (Miller). Brankári: Anderson - Fleury, strely na bránku: 30:42, 15.213 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 26. Joseph (Killorn, Stralman), 32. Miller (Sergačov, Stamkos), 59. Johnson (Kučerov, Gourde), 60. Stamkos (Miller, McDonagh) - 4. Bailey (Nelson), 49. Bailey (Pelech, Barzal). Brankári: Vasilevskij - Lehner, strely na bránku: 27:37, 19.092 divákov.

DALLAS STARS - SAN JOSE SHARKS 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Góly: 9. Shore (Seguin, Ničuškin), 27. Seguin, 28. Smith (Dickinson, Heiskanen), 55. Shore (Heatherington, Comeau) - 15. Meier (Labanc, Couture), 32. Pavelski (Burns, Thornton), 48. Kane (Burns, Suomela). Brankári: Chudobin - Jones, strely na bránku: 22:36, 18.137 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - CAROLINA HURRICANES 3:4 (0:3, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Kane (Anisimov, Gustafsson), 31. Kämpf (Saad, Rutta), 44. Schmaltz (Seabrook, Kane) - 5. Svečnikov (Martinook, Wallmark), 10. Slavin (Williams, Wallmark), 16. Di Giuseppe (McGinn, Faulk), 22. De Haan (Aho, Teräväinen). Brankári: Crawford - Darling, strely na bránku: 38:34, 21.331 divákov.

LOS ANGELES KINGS - MINNESOTA WILD 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Muzzin (Martinez) - 15. Niederreiter (Parise, Koivu), 35. Parise (Koivu), 60. Granlund (Koivu). Brankári: Campbell - Dubnyk, strely na bránku: 28:24, 17.621 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 18:50 0 0 0 -1 2 0

Christián Jaroš (Ottawa) 12:39 0 0 0 -1 2 0

Richard Pánik (Arizona) 13:20 0 0 0 -1 1 4

Tomáš Tatar (Montreal) 15:58 1 0 1 -2 2 0

---------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 34:53 14/19 73,7%

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/