Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Chára prispel asistenciou k výhre Bostonu, Halák nedochytal

Zdeno Chára blahoželá spoluhráčovi Davidovi Krejčímu ku gólu v tretej tretine zápasu Boston - San José Foto: TASR/AP

Do zostavy Caroliny sa po nepríjemnom narazení na mantinel v minulotýždňovom zápase s Buffalom vrátil Andrej Sekera.

New York 22. októbra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára prispel v noci na stredu v zámorskej NHL asistenciou k výhre Bostonu nad San Jose 5:3.

Brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák nedochytal zápas proti Torontu (2:5), po druhej tretine ho vystriedal Chad Johnson. Halák kryl 18 striel, dvomi gólmi a asistenciou sa na výhre Maple Leafs podieľal Phil Kessel. Do zostavy Caroliny sa po nepríjemnom narazení na mantinel v minulotýždňovom zápase s Buffalom vrátil Andrej Sekera, jeho tím však prehral na ľade Winnipegu 1:3. Slovenský obranca zaznamenal dve mínusky. Chicago zdolalo Philadelphiu 4:0, Marián Hossa vyslal na brankára hostí Stevea Masona tri strely.

Boston rozhodol o víťazstve 5:3 nad San Jose tromi gólmi v tretej tretine. Najskôr vyrovnal na 3:3 svojim prvým gólom v NHL 21-ročný center Seth Griffith a víťazný zásah zaznamenal v 50. minúte Gregory Campbell, ktorý si tak otvoril strelecký účet v sezóne. V poslednej minúte poistil víťazstvo do prázdnej bránky v oslabení David Krejčí po nahrávke Cháru, ktorý si pripísal prvú asistenciu v tomto ročníku. "Dnes sme hrali veľmi dobre. Druhá tretina bola asi naša najlepšia v tejto sezóne, aj keď sme v jej závere dvakrát inkasovali. Veril som, že to otočíme, pretože sme hrali dobre," povedal tréner Bruins Claude Julien. "Žraloci" na konci druhej časti v priebehu 37 sekúnd strhli vedenie na svoju stranu po góloch Logan Coutura a Joe Thorntona. V závere zápasu prežíval Boston krušné chvíle pri štvorminútovom vylúčení Patrica Bergerona, ale domáci hokejisti neinkasovali a navyše skórovali do opustenej bránky. Tu potvrdil svoje kvality Chára, ktorý počas oslabenia takmer nezišiel z ľadu. Kapitán Bostonu strávil na ľade 25 minút a 32 sekúnd a okrem asistencie zaznamenal aj jeden strelecký pokus.

Nevydarený zápas absolvoval slovenský brankár New Yorku Islanders Jaroslav Halák, ktorý v zápase s Torontom dostal päť gólov z 23 striel a po druhej tretine prepustil miesto v bránke Chadovi Johnnosovi. Halák by najradšej zabudol na druhú tretinu, v ktorej inkasoval štyri góly z desiatich striel v priebehu 8 minút a 49 sekúnd. "Ak chceme opäť vyhrávať, tak sa musíme všetci zlepšiť, počnúc mnou. Každý z nás musí podať lepší výkon. Dnes to bol jeden z večerov, keď išlo všetko zlým smerom," povedal pre newsday.com Halák, ktorý všetkých päť gólov dostal na stranu, kde drží vyrážačku. Islanders po štyroch víťazstvách z úvodu sezóny zaznamenali druhú prehru za sebou. "Za štyri zápasy sa nedá vyhrať Stanleyho pohár a nedá sa to ani po šiestich. Sezóne je ešte veľmi dlhá," povedal kapitán "ostrovanov" Johna Tavares, ktorý svojim tretím gólom v sezóne dostal svoj tím v prvej tretine do vedenia 2:1, ale ďalší gól už domáci nepridali. V zostave Islanders stále chýbal obranca Ľubomír Višňovský, ktorý po zranení chrbta už trénuje s tímom a uvažovalo sa o jeho štarte s Torontom. Nakoniec sa však vyliečil Travis Hamonic a tak sa debut skúseného slovenského obrancu v tejto sezóne ešte odložil. V drese Toronta nastúpil aj slovenský útočník Richard Pánik, na ľade bol 7 minút, 20 sekúnd, zaznamenal plusový bod a jednu strelu.

Po jednozápasovej pauze sa do zostavy Caroliny vrátil obranca Andrej Sekera, ktorý minulý týždeň nepríjemne narazil v zápase s Buffalom na mantinel a mal problémy s ramenom. Duel vo Winnipegu však jemu, ani celému tímu nevyšiel a Hurricanes prehrali 1:3. Sekera zaznamenal dva mínusové body. Jets mali výborný vstup do zápasu a už v čase 2:37 viedli 2:0, keď skórovali Andrew Ladd a prvýkrát v NHL aj Adam Lowry. Carolina stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne. Okrem Sekeru sa vrátil do zostavy aj Jeff Skinner, ale stále chýbajú bratia Eric a Jordan Staalovci a John-Michael Liles. Winnipeg prerušil štvorzápasovú sériu prehier.

Chicago zdolalo na domácom ľade Philadelphiu 4:0, keď fínsky brankár Antti Raanta chytil všetkých 32 striel Flyers a zaznamenal druhé čisté konto v kariére. Blackhawks boli celý zápas lepší a na Steva Masona vyslali až 43 striel. "Myslím, že to bol náš najlepší zápase v sezóne. V každom aspekte sme boli lepší," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville. Slovenský útočník v drese "jastrabov" Marián Hossa nebodoval, na ľade strávil 14:26 minúty a zaznamenal tri strely.

Montreal vyhral nad Detroitom 2:1 po predĺžení, keď v 56. sekunde nadstaveného času rozhodol úspešnou dorážkou David Desharnais a vybojoval pre svoj tím tretie víťazstvo v rade. Canadiens nevedeli dlho nájsť recept na brankára Jimmyho Howarda a predĺženie si vynútili až v závere, keď 3 minúty a 9 sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnal Alex Galčenjuk. Prvý zápase v sezóne odohral ruský útočník Red Wings Pavel Dacjuk a zaznamenal asistenciu. Slovenskí hokejisti v drese Detroitu Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovali, obaja zaznamenal tri strelecké pokusy. Tatar bol na ľade 16:14 minúty, Jurčo o čosi menej 14:47.

Hrdinom newyorského derby bol netradičný strelec Kevin Klein, ktorý v predĺžení rozhodol o víťazstve Rangers na ľade New Jersey 4:3. Dvadsaťdeväťočný obranca strelil vo svojej deviatej sezóne len 18. gól, z toho tretí víťazný. "Rozhodnúť v predĺžení je skvelý pocit, mám z toho veľkú radosť," povedal zámorským médiám Klein. Devils prehrali tretíkrát za sebou. "Jazdci" prehrávali v tretej tretine 1:3, ale Chris Mueller a Rick Nash, ktorý dal svoj ôsmy gól v sezóne, vyrovnali a vynútili si predĺženie. Svoj prvý gól v sezóne a 706. v kariére strelil český útočník Devils Jaromír Jágr a v historických tabuľkách stráca na šiesteho Mikea Gartnera už len dva zásahy. Jágr dal 201. gól v presilovke a na 15. Steva Yzermana mu chýba už len jeden gól v početnej výhode.

V Nashville žiaril obranca Ryan Ellis, ktorý v zápase s Arizonou strelil gól, zaznamenal dve asistencie a o víťazstve 4:3 rozhodol v samostatných nájazdoch. Dallas vyhral nad Vancouverom 6:3 a zaznamenal prvé víťazstvo v sezóne. Florida vyhrala v Colorade 4:3 po predĺžení, keď víťazný gól strelil v presilovke Brad Boyes. Brankár Roberto Luongo zaznamenal 375. víťazstvo a v historickom rebríčku sa posunul na 13. mieste pred Johna Vanbiesbroucka. Slovenský útočník Tomáš Kopecký odohral za Panthers 14 minút a 16 sekúnd a nebodoval. Tampa Bay vyhrala v Calgary, aj keď sa musela zaobísť bez štyroch zranených hráčov útočníkov Ryana Callahana a Alexa Killorna a obrancov Victora Hedmana a Radka Gudasa. O víťazstve "bleskov" 2:1 rozhodol v predĺžení český útočník Ondřej Palát.

výsledky:

BOSTON - SAN JOSE 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Góly: 14. Marchand (Lucic, Krug), 27. Krug (Lucic, Krejčí), 45. Griffith (Lucic, Krug), 51. Campbell (Paille), 60. Krejčí (CHÁRA, Kelly) – 17. Couture (Marleau, Burns), 37. Couture (Marleau, Wingels), 37. Thornton (Pavelski, Braun). Brankári: Rask - Niemi, strely na bránku: 33:34, 17.565 divákov.

NEW JERSEY - NY RANGERS 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 14. Jágr (Brunner, Zajac), 35. Henrique (Jágr, Severson), 41. Merrill (Brunner, Henrique) – 8. Kreider (McDonagh, St. Louis), 50. Mueller (McDonagh, Brassard), 55. Nash (Hayes), 63. Klein (Kreider, Mueller). Brankári: Schneider - Lundqvist, strely na bránku: 31:25, 14.484 divákov.

NY ISLANDERS - TORONTO 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Góly: 3. Leddy (Strome, Bailey), 16. Tavares (Nielsen, Okposo) – 9. van Riemsdyk (Kessel), 30. Kessel (Komarov, Santorelli), 32. Polák (Winnik, Santorelli), 37. Clarkson (Holland, Robidas), 38. Kessel (van Riemsdyk, Bozak). Brankári: HALÁK (41. Johnson) - Bernier, strely na bránku: 36:28, 11.408 divákov.

MONTREAL - DETROIT 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 57. Galčenjuk (Jemelin, Plekanec), 61. Desharnais (Pacioretty, Subban) – 34. Zetterberg (Dacjuk, DeKeyser). Brankári: Price - Howard, strely na bránku: 36:28, 21.287 divákov.

NASHVILLE - ARIZONA 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Ribeiro (Ellis), 26. Ellis (Roy, Jones), 49. Neal (Ribeiro, Ellis), rozh. náj. Ellis – 4. Klinkhammer (Moss, Chipchura), 32. Yandle (Vermette), 48. Erat (Ekman-Larsson, Yandle). Brankári: Rinne - Dubnyk, strely na bránku: 26:36, 15.694 divákov.

WINNIPEG - CAROLINA 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Ladd (Enström, Little), 3. Lowry (Clitsome, Postma), 37. Byfuglien – 8. Tlustý (Nash, Terry). Brankári: Pavelec - Chudobin, strely na bránku: 26:22, 15.016 divákov.

CHICAGO – PHILADELPHIA 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Saad (Richards, Bickell), 13. Kane (Sharp, Toews), 14. Bickell (Saad), 44. Kane (Keith, Sharp). Brankári: Raanta - Mason, strely na bránku: 43:32, 21.162 divákov.

DALLAS - VANCOUVER 6:3 (3:0, 3:2, 0:1)

Góly: 5. Garbutt (Roussel, Daley), 18. Cole (Jordie Benn, Horcoff), 20. Seguin (Jamie Benn, Connauton), 21. Jamie Benn (Seguin, Spezza), 22. Eakin (Garbutt), 25. Cole (Horcoff, Dillon) – 24. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 34. Kassian (Tanev, Richardson), 47. Hansen (Dorsett, Vey). Brankári: Miller (22. Lack) - Lehtonen, strely na bránku: 28:46, 15.678 divákov.

COLORADO - FLORIDA 3:4 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 31. Barrie (O'Reilly, Duchene), 32. Landeskog (O'Reilly, Holden), 35. Tanguay (Iginla) – 5. Pirri (Jokinen), 14. Barkov (Ekblad, Boyes), 38. Bergenheim (Olsen, Bjugstad), 63. Boyes (Huberdeau, Jokinen). Brankári: Berra - Luongo, strely na bránku: 33:36, 14.440 divákov.

CALGARY – TAMPA BAY 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 42. Widemann (Gaudreau, Russell) – 58. Filppula (Garrison, Drouin), 63. Palát (Stralman, Johnson). Brankári: Ramo - Nabokov, strely na bránku: 22:22, 19.289 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 40:00 5/23 78,3

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/