Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Frank Vatrano (vpravo) z Bostonu Bruins sa raduje po góle Zdena Cháru (vľavo) počas zápasu zámorskej NHL proti Anaheimu Ducks 22. februára 2017 v Anaheime. Foto: TASR/AP

Bruins podľahli Anaheimu, hoci na ľade súpera viedli a tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 3:3.

New York 23. februára (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa strelecky presadil v súboji zámorskej NHL, jeho gól z 27. minúty však Bostonu na bodový zisk nestačil. Bruins podľahli Anaheimu 3:5, hoci na ľade súpera viedli 1:0 i 2:1 a tri minúty pred koncom bol stav nerozhodný 3:3.

Chára odohral 21:49 minúty, okrem gólu mal dva plusové body a dve strely na bránku. Boston po štyroch víťazstvách prehral prvý zápas pod vedením nového trénera Brucea Cassidyho.

NHL - sumáre:

FLORIDA PANTHERS - EDMONTON OILERS 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
Góly: 21. Barkov (Jokinen, Ekblad), 36. Sceviour (Jokinen, Yandle), 40. Audy-Marchessault (Yandle) - 6. Klefbom, 31. Kassian (Gryba, Letestu), 39. Nugent-Hopkins (Eberle, Lucic), 53. Russell (Draisaitl, McDavid). Brankári: Reimer - Talbot, strely na bránku: 34:35, 15.300 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - WASHINGTON CAPITALS 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 27. Schenn (Manning) - 7. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 17. Kuznecov (Carlson, Williams), 38. Kuznecov (Williams, Chorney), 55. Ovečkin, Bäckström). Brankári: Neuvirth - Holtby, strely na bránku: 34:29, 19.849 divákov

ANAHEIM DUCKS - BOSTON BRUINS 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Góly: 23. Kaše (Ritchie, Getzlaf), 28. Rakell (Perry), 34. Manson (Ritchie, Kaše), 58. Rakell (Perry, Bieksa), 60. Cogliano (Kesler, Silfverberg) - 10. Carlo (Backes), 27. CHÁRA (Backes, Vatrano), 52. Vatrano (Krejčí, Miller). Brankári: Bernier - Rask, strely na bránku: 25:29, 15.135 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 8:12 0 0 0 0 1 0
Peter Cehlárik (Boston) 11:35 0 0 0 -2 0 1
Zdeno Chára (Boston) 21:49 1 0 1 2 2 0