NHL: Chicago porazilo Arizonu, Pánik nebodoval

Slovenský hokejista Richard Pánik nebodoval v zápase NHL, v ktorom v noci na pondelok jeho Chicago Blackhawks zdolalo doma Arizonu Coyotes 3:1. Foto: TASR/AP

Pánik odohral vyše trinásť minút.

Washington 11. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik nebodoval v zápase NHL, v ktorom v noci na pondelok jeho Chicago Blackhawks zdolalo doma Arizonu Coyotes 3:1. Pre hostí to bola štvrtá prehra za sebou.

Pánik odohral vyše trinásť minút. Domáci Patrick Kane dosiahol dve asistencie a má na konte už 781 bodov. Poskočil na piate miesto v historických tabuľkách klubu v produktivite cez Douga Wilsona (779). Ukončil tiež sériu štyroch duelov bez bodu. Góly padali až v tretej tretine. "Prvá tretina bola z našej strany v poriadku, druhá bola podpriemerná a tretia naozaj dobrá. V nej sme urobili naozaj niekoľko dobrých vecí. Vyzeralo to, že sme mali viac priestoru a začali sme hrať našu hru," citoval oficiálny portál NHL trénera domácich Joela Quennevilla.

V stretnutí Toronta s Edmontonom (1:0) chýbal hosťujúcim Oilers obranca Andrej Sekera. Maple Leafs triumfovali aj zásluhou 41 úspešných zásahov brankára Curtisa McElhinneyho. Diváci, ktorí prišli do hľadiska o čosi neskôr, už nevideli góly. Hneď v prvom dejstve totiž strelil jediný presný zásah Zach Hyman. "Chceli sme po góle pokračovať v tlaku, ale napokon bol z toho zápas o jedinom góle. McElhinney chytal neuveriteľne a on bol hlavný dôvod, prečo sme zvíťazili," povedal Hyman.

St. Louis zdolalo doma Buffalo 3:2 po predĺžení, v ktorom rozhodol 36 sekúnd pred jeho koncom Vladimir Tarasenko. Blues ťahajú štyri víťazné súboje a so 44 bodmi vyrovnali najlepší klub ligy Tampa Bay Lightning. San Jose prehralo na vlastnom ľade s Minnesotou 3:4 po predĺžení. Sharks dokázali zmazať manko 0:3, ale v extračase rozhodol o víťazstve Wild švajčiarsky útočník Nino Niederreiter.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - ARIZONA COYOTES 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
48. Wingels (Hayden, Oesterle), 56. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 57. Schmaltz (P. Kane) – 55. Duclair (Goligoski, Chychrun). Brankári: Crawford - Wedgewood, strely na bránku: 37:32, 21.654 divákov.

ST. LOUIS BLUES - BUFFALO SABRES 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
1. Schenn (Edmundson, Steen), 37. Šťastný (Tarasenko, Edmundson), 65. Tarasenko (Parayko, Šťastný) – 42. Rodrigues (Reinhart, Kane), 59. Rodrigues (R. O'Reilly, Scandella). Brankári: Allen - Lehner, strely na bránku: 45:24, 17.310 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - EDMONTON OILERS 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól:
1. Hyman (Gardiner, Nylander). Brankári: McElhinney - Brossoit, strely na bránku: 23:41, 19.486 divákov.

SAN JOSE SHARKS - MINNESOTA WILD 3:4 pp (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
40. Burns (Thornton, Hertl), 43. Burns (Pavelski), 55. Hertl (DeMelo, Heed) – 5. Murphy (Zucker, Staal), 11. Staal (Suter, Granlund), 25. Staal (Murphy, Granlund), 64. Niederreiter. Brankári: Jones - Stalock, strely na bránku: 34:24, 17.205 divákov.

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 13:38 0 0 0 -1 2 0
________________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Najlepší strelci:

1. Alexander Ovečkin (Washington) 21 gólov, 2. Kučerov 20, 3. John Tavares, Anders Lee (obaja NY Islanders) a Sean Monahan (Calgary) po 17, 6. Kopitar a Schenn po 16, 8. Sean Couturier (Philadelphia), William Karlsson (Vegas), Patrick Laine (Winnipeg) a Brock Boeser (Vancouver) po 15, ...104. TATAR 8, 206. PÁNIK 5

_____________________________________________
/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných zápasov, víťazstiev, počet úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov a priemer inkasovaných gólov na zápas/