Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

NHL: Chicago deklasovalo Pittsburgh 10:1, Pánik 1+1

Slovenský útočník Chicaga Richard Pánik (v strede) v súboji pred brankárom Penguins Antti Niemim v zápase hokejovej NHL Pittsburgh Penguins - Chicago Blackhawks 5. októbra 2017 v Chicagu. Foto: TASR/AP

Gólom do bránky Pittsburghu prispel v druhej tretine zápasu aj slovenský hokejista Richard Pánik.

New York 6. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel gólom a asistenciou ku kanonáde Chicaga, ktoré v noci na piatok deklasovalo v súboji zámorskej NHL obhajcu titulu Pittsburgh 10:1. Presadil sa aj jeho krajan Tomáš Tatar, ktorý zaznamenal bod za asistenciu pri víťazstve Detroitu nad Minnesotou 4:2.

"Jastrabi" z Chicaga sa postarali o klubový rekord, dosiahli historicky najvyššie víťazstvo v úvodnom zápase sezóny. Na deštrukcii úradujúceho šampióna, ktorý mal v nohách náročný duel so St. Louis (4:5 pp), sa podieľal aj Pánik. V 8. minúte najprv asistoval pri góle Brandona Saada, ktorý po rýchlom prečíslení korčuľou dorazil do siete strelu slovenského krídelníka. Pánik sa strelecky presadil v polovici stretnutia, keď zvýšil na priebežných 7:1 pre Blackhawks. Nick Schmaltz mu pripravil gólovú situáciu ako na podnose a slovenský útočník skóroval do prázdnej bránky. Kanonáde velil 24-ročný Saad, ktorý sa blysol hetrikom. "Som nadšený, že som mohol v tejto hale streliť hetrik. Hrá sa v nej úžasne, fanúšikovia vás ženú za gólmi, je to výborný pocit dať tri hneď pri sezónnej premiére," povedal pre nhl.com Saad, ktorý sa vrátil do Chicaga po dvoch rokoch strávených v Columbuse. Blackhawks ho získali 23. júna výmenou za Rusa Artemija Panarina.

NHL - výsledky:
Boston - Nashville 4:3, Buffalo - Montreal 2:3 pp a sn, New York Rangers - Colorado 2:4, Detroit - Minnesota 4:2 (za domácich Tatar 0+1), Ottawa - Washington 4:5 pp a sn, Chicago - Pittsburgh 10:1 (za domácich Pánik 1+1), Anaheim - Arizona 5:4, Los Angeles - Philadelphia 2:0