NHL: Chicago zastavilo sériu prehier, Pánik čaká na gól 20 zápasov

Obranca Gustav Forsling (42) z Chicaga Blackhawks sa raduje so spoluhráčmi z gólu v zápase zámorskej NHL proti Buffalu Sabres 8. decembra 2017 v Chicagu. Foto: TASR/AP

Proti Sabres nastúpil v treťom útoku čiernych jastrabov a zapísal si tri strely.

Washington 9. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik nebodoval v zápase NHL, v ktorom v noci na sobotu jeho Chicago Blackhawks zdolalo doma Buffalo Sabres 3:2 po predĺžení. Chicago sa dočkalo víťazstva po piatich neúspechoch za sebou.

Pánik čaká na zisk kanadského bodu šesť zápasov a na strelený gól dlhých 20 stretnutí. Proti Sabres nastúpil v treťom útoku "čiernych jastrabov", odohral 13,5 minúty a zapísal si tri strely. Hlavným strojcom víťazstva Blackhawks bol mladý švédsky obranca Gustav Forsling, ktorý dosiahol dve asistencie a päť sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe domácich. Gólu predchádzalo nepremenené trestné strieľanie zo strany centra hostí Jacka Eichela. Forsling sa stal vo veku 21 rokov a 179 dní najmladším obrancom Chicaga od roku 2005, ktorý mal minimálne tri body v jednom zápase. "Cítim sa úžasne. Vedeli sme, že víťazstvo čoskoro príde. Napriek neúspechom sme boli plní sebavedomia, navzájom sme si dôverovali a vedeli sme, že to zlomíme. Musíme naďalej tvrdo pracovať," vyslovil sa Forsling.

Columbus triumfoval na ľade New Jersey 5:3 najmä vďaka skvelému výkonu Artemija Panarina, ktorý asistoval pri všetkých piatich góloch Blue Jackets. "Mám z toho veľkú radosť, ale snažím sa držať emócie na uzde," povedal pre zámorské médiá ruský krídelník, ktorý piatimi asistenciami i piatimi bodmi v jednom stretnutí vyrovnal klubový rekord. Washington, už aj s uzdraveným útočníkom Andrem Burakovským, no v druhom zápase bez zraneného T.J. Oshieho, potvrdil stúpajúcu formu a zdolal doma New York Rangers 4:2. Predĺžil sériu víťazstiev na štyri zápasy, z uplynulých ôsmich duelov vyhral sedem.

Nováčik Vegas Golden Knights pokračuje v sympatických výkonoch, v noci ukoristil skalp minulosezónneho finalistu Nashvillu, na ľade Predators vyhral 4:3 po samostatných nájazdoch. V záverečnom rozstrele neprinieslo gól päť sérií, až v šiestej rozhodol o víťazstve Golden Knights Reilly Smith. V zápase pútal pozornosť aj mikrosúboj bratov Subbanovcov, ktorí sa prvýkrát v NHL postavili proti sebe. V domácej zostave nechýbal elitný obranca P.K. Subban, v bránke "rytierov" predviedol mladík Malcolm Subban 41 úspešných zákrokov, zatiaľ najviac v jeho krátkej profiligovej kariére.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - COLUMBUS BLUE JACKETS 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Góly: 9. Boyle (J. Hayes, Wood), 15. Johansson (Noesen), 40. Coleman (Gibbons, Santini) – 23. Dubois (Panarin), 26. Sedlák (Panarin), 35. Harrington (Panarin, Jenner), 42. Wennberg (Panarin, Bjorkstrand), 56. Werenski (Panarin, Jones). Brankári: Schneider - Bobrovskij, strely na bránku: 24:28, 16.514 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - NEW YORK RANGERS 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Beagle (Smith-Pelly, Stephenson), 32. Bäckström, 57. Niskanen (T. Wilson, Ovečkin), 59. T. Wilson (Bäckström) – 40. Grabner (J.T. Miller), 50. Fast (Carey, M. Staal). Brankári: Holtby - Lundqvist, strely na bránku: 40:29, 18.506 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:4 pp a sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 36. Järnkrok (Aberg, Forsberg), 49. Arvidsson (Fiala, Turris), 55. Bonino (Arvidsson) – 7. Karlsson (Tuch, Schmidt), 35. Neal (Sbisa, Schmidt), 60. Haula (C. Miller, Perron), rozh. sam. nájazd R. Smith. Brankári: Rinne - Subban, strely na bránku: 44:39, 17.125 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - BUFFALO SABRES 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 29. DeBrincat (Sharp, Forsling), 57. Wingels (Forsling, Rutta), 65. Forsling (Saad, Toews) – 20. Pominville (Eichel, E. Kane), 31. Okposo (S. Wilson, Rodrigues). Brankári: Crawford - Lehner, strely na bránku: 51:28, 21.542 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MINNESOTA WILD 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 10. Roy (Kaše, Beauchemin), 54. Henrique (Perry, Montour) – 35. Zucker (Granlund, E. Staal), 37. Mitchell (Prosser, Winnik), 64. Dumba (Coyle, Zucker). Brankári: Gibson - Dubnyk, strely na bránku: 28:30, 16.471 divákov.

Slovák v akcii:
Richard Pánik (Chicago) 13:36 0 0 0 0 3 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/