NHL: Chicago zdolalo Vancouver a je v play off

TASR, 28. marca 2016 10:25

V drese hostí odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 18 minút, ale bodovo sa nepresadil.

Hráč Chicaga Blackhawks Andrew Ladd (vzadu) oslavuje so spoluhráčom Slovákom Mariánom Hossom gól do bránky Vancouveru Canucks v zápase hokejovej zámorskej NHL vo Vancouveri 27. marca 2016. Foto: TASR/AP
New York 28. marca (TASR) - Hokejisti Chicaga Blackhawks si ôsmykrát v rade zabezpečili účasť v play off zámorskej NHL. Obhajcom trofeje sa to podarilo po víťazstve v noci na pondelok na ľade Vancouveru Canucks 3:2.

V drese hostí odohral slovenský útočník Marián Hossa takmer 18 minút, ale bodovo sa nepresadil. Jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik sa v zostave neobjavil. Vancouver už stratil šancu na play off, na Západe je tak po postupe Blackhawks už päť istých účastníkov bojov o Stanleyho pohár (Dallas, St. Louis, Los Angeles a Anaheim). Duel rozhodol v závere tretej tretiny bývalý kapitán Winnipegu Andrew Ladd, ktorý sa do Chicaga vrátil vo februári. Profitoval zo spolupráce s Jonathanom Toewsom, s ktorým hrával v útočnej formácii "jastrabov" aj v roku 2010, keď Chicago vyhralo pohár. Bol to už jeho tretí gól v posledných dvoch zápasoch a celkovo šiesty v 13 dueloch po trejde z kanadského tímu. "Veľmi sa mi páči, ako hrá v posledných zápasoch. Priniesol do hry pokoj aj energiu a odmenilo ho to niekoľkými pre nás veľmi dôležitými gólmi," citoval oficiálny web profiligy trénera hostí Joela Quennevillea.

Pittsburgh bojujúci o play off vyhral v Madison Square Garden nad New York Rangers 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil 29,5 sekundy pred koncom extračasu kapitán "tučniakov" Sidney Crosby. Bol to už jeho 32. gól v ročníku. "Dlho bojujeme, aby sme sa dostali do play off a stále to máme na zreteli. Sústredíme sa na každý jeden zápas a chceme v nich hrať tak, ako máme. Veríme, že náš cieľ dosiahneme a uvidíme, kam sa dostaneme," povedal Crosby.

Carolina zdolala doma New Jersey Devils 3:2, keď viedla už 3:0. Oba tímy stále bojujú o play off, Carolina si pomohla, ale na 85-bodové duo Detroit - Philadelphia bojujúce o ôsmu priečku na Východe stráca štyri body.

sumáre:

CAROLINA HURRICANES - NEW JERSEY DEVILS 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
10. Hainsey (Staal, Slavin), 10. Rask (Lindholm, Faulk), 23. Rask (Skinner) – 27. Farnham, 28. Zajac (Pietila, Palmieri). Brankári: Ward - Wedgewood, strely na bránku: 23:25, 12.792 divákov.

NEW YORK RANGERS - PITTSBURG PENGUINS 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
5. E. Staal (Hayes, Fast), 23. E. Staal (Fast, Hayes) – 16. Cullen (Pouliot, Daley), 29. Kessel (Hagelin), 65. Crosby (Letang, Kessel). Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 27:32, 18.006 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
32. Burrows (Vey, Etem), 55. Baertschi (Horvat, Etem) – 18. Fleischmann (van Riemsdyk, Ehrhoff), 46. Teräväinen (van Riemsdyk, Kane), 58. Ladd (Toews, Hjalmarsson). Brankári: Miller - Darling, strely na bránku: 28:32, 18.570 divákov.

Slovák v akcii
Marián Hossa (Chicago) 17:28 0 0 0 0 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/