Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Na snímke vľavo slovenský útočník Winnipegu Marko Daňo oslavuje svoj gól, druhý zľava v páde prekonaný slovenský brankár LA Kings Peter Budaj v zápase hokejovej NHL Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 13. novembra 2016. Foto: TASR/AP

V noci na pondelok sa v zámorskej NHL strelecky presadili traja slovenskí hokejisti.

New York 14. novembra (TASR) - V noci na pondelok sa v zámorskej NHL strelecky presadili traja slovenskí hokejisti. Marko Daňo prispel jedným gólom k triumfu Winnipegu nad Los Angeles 3:2 po nájazdoch, keď v 18. minúte prekonal počas presilovky svojho krajana v bránke hostí Petra Budaja.

Pre dvadsaťjedenročného útočníka to bol tretí presný zásah v siedmom stretnutí prebiehajúcej sezóny, dokopy nazbieral štyri body. "Králi" si pripísali už tretiu prehru v rade.

Jeden presný zásah zaznamenal aj Marián Hossa, ktorého Chicago zdolalo Montreal 3:2. Presadil sa aj obranca Andrej Sekera, jeho Edmonton však podľahol doma New Yorku Rangers 1:3.

NHL - sumáre:

WINNIPEG JETS - LOS ANGELES KINGS 3:2 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 15. Lowry (Petan, Enström), 18. DAŇO (Enström, Lowry), rozh. nájazd Scheifele - 6. Pearson (Purcell, Lewis), 53. Gilbert (Nolan). Brankári: Hellebuyck - BUDAJ, strely na bránku: 29:29, 15.294 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - DALLAS STARS 5:4 pp (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
Góly: 7. Horvat (Burrows, Bärtschi), 44. Eriksson (Markus Granlund), 47. Sutter (D. Sedin, H. Sedin), 59. Stecher (Burrows, Horvat), 62. Markus Granlund (Sutter) - 6. Eaves (Hamhuis, Seguin), 7. Korpikoski (Faksa, Jamie Benn), 36. Eaves (Seguin, Roussel), 52. Roussel (Seguin). Brankári: R. Miller - Lehtonen, strely na bránku: 30:21, 18.470 divákov.

OTTAWA SENATORS - MINNESOTA WILD 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 46. Turris (Neil, Karlsson) - 19. Suter (Staal, Spurgeon), 64. Dumba (Mikael Granlund, Haula). Brankári: Anderson - Kuemper, strely na bránku: 36:42, 14.265 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - MONTREAL CANADIENS 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 13. Forsling (Hjalmarsson, Krüger), 32. HOSSA (Schmaltz, Toews), 37. Kane (Toews) - 21. Weber (Markov, Montoya), 23. Markov (Galchenyuk, Radulov). Brankári: Crawford - Montoya, strely na bránku: 35:23, 21.762 divákov.

COLORADO AVALANCHE - BOSTON BRUINS 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Krejčí (Backes, Spooner), 60. Moore (Krejčí). Brankári: Varlamov - Rask, strely na bránku: 20:46, 15.808 divákov.

EDMONTON OILERS - NEW YORK RANGERS 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Góly: 9. SEKERA (McDavid, Maroon) - 2. Grabner (Klein, Nash), 14. Girardi (Hayes, J.T. Miller), 35. Grabner. Brankári: Talbot - Raanta, strely na bránku: 39:27, 18.347 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 64:43 27/29 93,1

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/