Tatarovci doma zdolali Rangers, Colorado porazilo Pittsburgh

Tomáš Tatar v súboji s hráčom Rangers St.Louisom. Foto: TASR/AP

Parádnu premiéru v tíme Detroitu zažil obranca Marek Židlický, ktorý v prvom dueli po výmene z New Jersey strelil v 62. minúte víťazný gól.

New York 5. marca (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL sa v noci na štvrtok predstavili dvaja slovenskí hokejisti, Tomáš Tatar a ani Tomáš Jurčo v drese Detroitu nebodovali. Obaja sa však tešili z triumfu nad New Yorkom Rangers 2:1 po predĺžení, vďaka ktorému Red Wings poskočili na piatu priečku vo Východnej konferencii. Parádnu premiéru v tíme "červených krídel" zažil obranca Marek Židlický, ktorý v prvom dueli po výmene z New Jersey strelil v 62. minúte víťazný gól domácich.

Zostrih zo zápasu Red Wings - Rangers

Český veterán sa presadil v presilovke z dorážky. Mal pritom aj kusisko šťastia, lebo puk sa dostal za chrbát Cama Talbota aj s prispením brániacich hráčov "jazdcov". Tatar počas 16:23 odohratých minút vyslal na súperovu bránku dve strely, Jurčo strávil na ľade 14:34 min a prezentoval sa tromi streleckými pokusmi a tromi bodyčekmi.

sumáre NHL:
WINNIPEG - OTTAWA 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Frolík (Stempniak, Myers) - 5. Turris (Ceci, Michálek), 30. Ryan (Zibanejad, Karlsson), 32. Condra (Stone, Turris). Brankári: Hutchinson (32. Pavelec) - Hammond, strely na bránku: 36:20, 15.106 divákov.

DETROIT - NY RANGERS 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 7. Abdelkader (Zetterberg, Ericsson), 62. Židlický (Dacjuk, Zetterberg) - 18. Girardi (Nash, Brassard). Brankári: Howard - Talbot, strely na bránku: 31:40, 20.027 divákov

ANAHEIM - MONTREAL 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Beauchemin (Palmieri, Thompson), 31. Rakell (Sekáč, Lindholm), 58. Fowler (Kesler) - 59. Galchenyuk (Markov, Desharnais). Brankári: Gibson - Price, strely na bránku: 33:38, 17.174 divákov

COLORADO - PITTSBURGH 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 21. Iginla (Landeskog, Barrie), 35. MacKinnon (Hejda, Landeskog), 55. Landeskog (O'Reilly) - 50. Malkin. Brankári: Varlamov - Fleury, strely na bránku: 22:29, 16.905 divákov