Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

VIDEO NHL: Dva góly Pánika za Washington, Černák rozhodol o víťazstve

Slovenský hokejový reprezentant v drese Washingtonu Capitals Richard Pánik sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Washington Capitals - Nashville Predators vo Washingtone 29. januára 2020. Foto: TASR/AP

Pánik otvoril skóre duelu v 10. minúte, keď sa po buly vo vlastnom pásme zmocnil puku, prešiel s ním do útočného a strelou zápästím prekonal brankára Juusa Sarosa.

New York 30. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik zaznamenal v zámorskej NHL dva góly pri domácej prehre Washingtonu s Nashvillom 4:5. Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin si pripísal 693. presný zásah v profilige, v historickej tabuľke predbehol Stevea Yzermana a osamostatnil sa na deviatej priečke.

Pánik otvoril skóre duelu v 10. minúte, keď sa po buly vo vlastnom pásme zmocnil puku, prešiel s ním do útočného a strelou zápästím prekonal brankára Juusa Sarosa. Jeho druhý zásah na 3:3 v 27. minúte bol vlastný gól Nicka Bonina, ktorý sa snažil vyhodiť puk a ten skončil v bránke hostí. "Pri prvom góle to bolo jeden na jedného, snažil som sa to dať na forhend a spadlo to tam. Bola to rýchla strela. Ten druhý bol šťastný. My sme dnes nehrali náš najlepší hokej. Mali sme zbytočné vylúčenia. Naša formácia hrá ale v januári dobre a musíme v tom pokračovať," povedal pre web Capitals 28-ročný Pánik, ktorý odohral celkovo 10:32 min, mal dve strely, dve trestné minúty a tri "hity". V sezóne má spolu na konte sedem gólov a päť asistencií.

Medzi dva Pánikove sa zmestil gól Ovečkina, ktorému už iba jeden chýba ku kariérnej méte Marka Messiera (694). "Je to veľká česť byť na tomto zozname. Mám radosť, no verím, že je predo mnou ešte dlhá cesta," povedal pre oficiálny web ligy 34-ročný kanonier. V tabuľke strelcov NHL má na konte už 35 gólov a len dva stráca na lídra Davida Pastrňáka z Bostonu. Skóroval v štyroch dueloch za sebou, spolu v nich zaznamenal deväť gólov. Minulý zápas nútene vynechal pre neúčasť v Zápase hviezd. Ovečkin mal v predzápasovej rozcvičke na sebe dres číslo 24 ako poctu Kobemu Bryantovi. Hostia z Nashville otočili skóre dvoma gólmi v záverečnej tretine a nedovolili lídrovi NHL získať piate víťazstvo za sebou.

Obranca Erik Černák svojim štvrtým gólom v sezóne rozhodol o triumfe Tampy Bay na ľade Los Angeles 4:2. V 45. minúte nahodil puk od modrej čiary, brankár Jonathan Quick ho nevidel cez cloniacich hráčov a skončil za jeho chrbtom. Tampa tak viedla 3:2, poistku do prázdnej bránky dal sekundu pred koncom Steven Stamkos. Černák odohral celkovo 20:32 min a okrem gólu si pripísal aj tri plusové body. V tejto sezóne má na konte celkovo 9 bodov (4+5). V Staples Center pri prvom športovom podujatí od smrti Kobeho Bryanta si hráči i diváci uctili pamiatku legendy NBA aj na predzápasovej ceremónii. Hráči Kings mali pri rozcvičke dresy s číslom 24 a oba tímy počas duelu na helmách nálepky s menami Kobe a Gigi v zlatom srdci. "Nebolo to ľahké. Kobe nežiaril iba v tejto hale, ale doslova na celom svete. Snažili sme sa Mambe ukázať rešpekt pred zápasom, o tom to je," povedal kapitán domácich Anže Kopitar. "Som zo Švédska, kde basketbal nie je najväčší šport. Ale meno Kobe Bryant pozná každý. Nezáleží, či ste hokejista alebo futbalista. Všetci moji priatelia i rodina vedeli, kto je Bryant. Bola česť byť na tejto ceremónii," povedal švédsky obranca Tampy Victor Hedman.

Udalosťou zápasu bola aj absencia domáceho obrancu Drewa Doughtyho, ktorý tak prišiel o sériu 460 nepretržitých štartov v profilige pre bližšie nešpecifikované zranenie. je to najdlhšia séria v počte duelov za sebou v klubovej histórii.

Dallas v zostave s obrancom Andrejom Sekerom prehral s Torontom 3:5. Domácim nestačili ani dva góly Alexandra Radulova. Sekera strávil na ľade 15:32 min. a mal jeden strelecký pokus. V drese hostí nehral obranca Martin Marinčin, ktorému zostala pozícia zdravého náhradníka. Útočník Maple Leafs Auston Matthews dal už 36. gól v sezóne a na lídra strelcov Pastrňáka stráca iba jeden presný zásah. "Tri góly sme im darovali. Nedávame pozor pred vlastnou bránkou a nedbáme na detaily. Potom je ťažké niečo dosiahnuť," hneval sa dočasný tréner Dallasu Rick Bowness.

V kanadskom derby zdolalo Calgary v Edmontone domácich Oilers 4:3 po nájazdoch, ten rozhodujúci premenil Sean Monahan. Flames tak zastavili sériu dvoch prehier. Postavou "bitky o Albertu" bol český brankár hostí David Rittich, ktorý kryl 31 striel Edmontonu a v nájazdoch zlikvidoval pokusy hviezdnych Leona Draisaitla, Connora McDavida aj Ryana Nugenta-Hopkinsa.

Anaheim zdolal doma Arizonu 4:2 a aj Ducks si uctili pred duelom Kobeho Bryanta a obete nešťastia 24 sekundami ticha. Domáci center Carter Rowney s číslom 24 na drese strelil gól v oslabení z 24. strely Ducks v 24. domácom zápase, všimli si miestne médiá.

NHL - sumáre:

DALLAS STARS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 18. Gurianov (Klingberg), 40. Radulov (Faksa), 47. Radulov (Heiskanen, Janmark) – 13. Matthews (Marner, Barrie), 25. Hyman (Marner, Matthews), 32. Barrie (Johnsson), 44. Nylander (Muzzin, Kerfoot), 60. Johnsson. Brankári: Bishop - Andersen, strely na bránku: 34:34, 18.532 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - NASHVILLE PREDATORS 4:5 (2:3, 2:0, 0:2)
Góly: 10. PÁNIK (Hagelin), 17. Ovečkin, 27. PÁNIK, 32. Wilson (Eller, Ovečkin) – 11. Tinordi (Forsberg), 13. Mik. Granlund (Forsberg, Turris), 17. Grimaldi (Josi, Bonino), 43. Johansen, 56. Y. Weber (Hamhuis, Johansen). Brankári: Holtby - Saros, strely na bránku: 33:24, 18.573 divákov.

ANAHEIM DUCKS - ARIZONA COYOTES 4:2
(2:1, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Henrique (Terry), 17. Henrique (Kaše), 26. Lindholm (Grant, Deslauriers), 40. Rowney (Grant) – 8. Hinostroza (Crouse, Schmaltz), 37. Crouse (Schmaltz, Hjalmarsson). Brankári: Gibson - Raanta, strely na bránku: 32:27, 16.730 divákov.

EDMONTON OILERS - CALGARY FLAMES 3:4 pp a sn (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 26. Yamamoto (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 35. Chiasson (Draisaitl, McDavid), 52. Benning (Russell, Neal) – 2. Lindholm (Lucic, Hamonic), 34. Mangiapane (Bennett), 40. Mangiapane (Tkachuk, Andersson), rozh. náj. Monahan. Brankári: Smith - Rittich, strely na bránku: 34:28, 18.347 divákov.

LOS ANGELES KINGS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 7. Toffoli (Kempe, Kopitar), 22. Iafallo (Brown, Martinez) – 26. Johnson (Palát, Cirelli), 32. Stamkos (Kučerov, Point), 45. ČERNÁK (Kučerov, Stamkos), 60. Stamkos (B. Point, Killorn). Brankári: Quick - Vasilevskij, strely na bránku: 34:24, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - VANCOUVER CANUCKS 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Góly: 5. Hertl (Meier, Dillon), 26. Burns (Thornton, Labanc) – 12. Hughes (Boeser, Tanev), 43. Myers (Miller, Hughes), 47. Virtanen (Pearson, Gaudette), 48. Sutter (Beagle, Miller), 59. Pearson (Horvat, Eriksson). Brankári: Jones - Markström, strely na bránku: 40:25, 16.024 divákov.

Erik Černák (Tampa Bay) 20:27 1 0 1 +3 1 0
Richard Pánik (Washington) 10:32 2 0 2 0 2 2
Andrej Sekera (Dallas) 15:42 0 0 0 0 1 0

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/