NHL: Gáborík prispel gólom k víťazstvu nad lídrom z Washingtonu

Hokejista Los Angeles Kings Slovák Marián Gáborík . Foto: TASR

Skúsený krídelník strelil prvý gól Kalifornčanov, ktorým v 16. minúte vyrovnal na 1:1. Bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.

New York 12. marca (TASR) - Hokejisti Calgary pokračujú v zámorskej NHL vo výborných výkonoch. Flames v noci na nedeľu triumfovali na ľade Winnipegu Jets 3:0 a svoju víťaznú sériu natiahli už na deväť duelov. Opäť bol ich oporou brankár Brian Elliott, ktorý v druhom zápase za sebou zaznamenal čisté konto.

Slovenský útočník Marián Gáborík prispel gólom k triumfe Los Angeles Kings nad lídrom súťaže z Washingtonu 4:2. Skúsený krídelník strelil prvý gól Kalifornčanov, ktorým v 16. minúte vyrovnal na 1:1. Bol to pre neho deviaty presný zásah v sezóne.

Floridské derby ovládla Tampa Bay, ktorá zdolala Panthers 3:2. V bránke Lightning dostal opäť príležitosť ruský gólman Andrej Vasilevskij, jeho slovenský kolega Peter Budaj bol pripravený v pozícii náhradníka.

Naďalej sa nedarí New Jersey. Devils padli na ľade Arizony Coyotes a po výsledku 4:5 prehrali už desiaty zápas za sebou.

Boston v sobotu večer zvíťazil na vlastnom ľade nad Philadelphiou Flyers 2:1. V drese Bruins odohral slovenský obranca Zdeno Chára takmer 27 minút a pripísal si jeden plusový bod.

NHL - výsledky:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:1, San Jose Sharks - Nashville Predators 1:3, Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 5:3, Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 2:3 pp, Colorado Avalanche - Ottawa Senators 2:4, Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 3:2, Winnipeg Jets - Calgary Flames 0:3, Arizona Coyotes - New Jersey Devils 5:4, St. Louis Blues - New York Islanders 4:3, Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 0:3, Los Angeles Kings - Washington Capitals 4:2 (Marián Gáborík za domácich 1+0)

NHL - sumáre:

BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 19. Pastrňák (Bergeron), 60. Stafford (Miller) - 22. Weal (Simmonds, Giroux). Brankári: Rask - Mason, strely na bránku: 27:27, 17.565 divákov.

SAN JOSE SHARKS - NASHVILLE PREDATORS 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Martin (Thornton) - 13. Johansen (Josi), 31. Neal (Wilson), 59. Arvidsson (Subban). Brankári: Jones - Saros, strely na bránku: 26:25, 17.497 divákov.

BUFFALO SABRES - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:3 (0:3, 3:0, 2:0)

Góly: 21. McCabe (Deslauriers, Kane), 26. Moulson (Gionta, Bogosian), 40. Reinhart (Ristolainen), 58. Kane (Eichel, Ristolainen), 60. Eichel (O'Reilly) - 8. Savard (Gagner, Hartnell), 15. Foligno (Saad, Werenski), 18. Bjorkstrand (Gagner). Brankári: Nilsson (20. Lehner) - Korpisalo, strely na bránku: 31:36, 18.744 divákov.

CAROLINA HURRICANES - TORONTO MAPLE LEAFS 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 9. Rask (Lindholm, Pesce), 21. Teräväinen (Staal, Faulk) - 10. Marner (Bozak, Van Riemsdyk), 28. Van Riemsdyk, 43. Rielly (Nylander, Gardiner), Brankári: Ward - Andersen, strely na bránku: 38:26, 12.328 divákov.

COLORADO AVALANCHE - OTTAWA SENATORS 2:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 10. Nieto (Goloubef, Comeau), 60. Andrighetto (Colborne, Söderberg) - 31. Claesson (Pageau, Pyatt), 36. Burrows (Hoffman, Karlsson), 39. Hoffman (Kelly), 52. Dzingel (Burrows, Karlsson). Brankári: Pickard - Anderson, strely na bránku: 16:31, 15.317 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - FLORIDA PANTHERS 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 24. Kučerov (Hedman, Drouin), 31. Gourde, 58. Palát (Šustr) - 17. Jágr (Barkov, Audy-Marchessault), 20. Pysyk (Smith, Barkov). Brankári: Vasilevskij - Reimer, strely na bránku: 34:34, 19.092 divákov.

WINNIPEG JETS - CALGARY FLAMES 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Backlund (Frolík, Hamilton), 33. Frolík (Tkachuk, Hamilton), 44. Chiasson (Monahan, Hamilton). Brankári: Hellebuyck - Elliott, strely na bránku: 31:29, 15.294 divákov.

ARIZONA COYOTES - NEW JERSEY DEVILS 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)

Góly: 2. Vrbata (Domi, Murphy), 3. Rieder (Martinook), 19. Chychrun (Rieder, Martinook), 24. Perlini (DeAngelo, Chychrun), 54. DeAngelo (McGinn, Chychrun) - 26. Palmieri (Hall, Blandisi), 33. Bennett (Severson), 41. Palmieri (Severson, Henrique), 56. Moore (Zacha, Wood). Brankári: Smith - Schneider (25. Kinkaid), strely na bránku: 31:30, 11.223 divákov.

ST. LOUIS BLUES - NEW YORK ISLANDERS 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 8. Tarasenko (Schwartz, Steen), 25. Steen, 36. Tarasenko (Gunnarsson), 39. Berglund (Perron, Paajarvi) - 32. Nelson (Ho-Sang, Mayfield), 43. Beauvillier (Hickey), 59. Leddy (Ladd, Tavares). Brankári: Hutton - Greiss (41. Berube), strely na bránku: 24:24, 19.505 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - PITTSBURGH PENGUINS 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 37. Cole (Kuhnhackl, Wilson), 57. Guentzel (Sheary, Crosby), 59. Sheary (Guentzel, Crosby). Brankári: Miller - Murray, strely na bránku: 27:48, 18.865 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WASHINGTON CAPITALS 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 16. GÁBORÍK (Kopitar, Martinez), 28. Kopitar (Carter, Muzzin), 49. Kempe (Gravel, Martinez), 60. Carter - 5. Vrána (Shattenkirk, Williams), 21. Oshie (Johansson). Brankári: Quick - Grubauer, strely na bránku: 22:19, 18.230 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 18:54 1 0 1 +1 2 0

Zdeno Chára (Boston) 26:23 0 0 0 +1 0 0

Marko Daňo 5:55 0 0 0 0 1 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/