Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Jurčo a Tatar skórovali, Sekera krásne asistoval pri výhre u Haláka

Tomáš Tatar útočí na bránku Sharks. Foto: TASR/AP

Góly slovenských hokejistov však Detroitu na body nestačili, Pánik bol kuriózne vylúčený.

New York 27. marca (TASR) - Góly slovenských hokejistov Tomáša Jurča a Tomáš Tatara nestačili Detroitu Red Wings k výhre nad San Jose Sharks vo štvrtkovom zápase zámorskej NHL. Obaja útočníci sa presadili v prvej tretine, keď Jurčo najskôr znižoval na 1:2 a Tatar o 100 sekúnd neskôr vyrovnal na 2:2. Domáci však duel napokon nezvládli a prehrali 4:6.

Zostrih zápasu Red Wings - Sharks

Víťazný gól duelu NY Islanders - Los Angeles (2:3) zaznamenal v 56. minúte Anže Kopitar, ktorý po krásnej asistencii slovenského obrancu Andreja Sekeru prekonal Jaroslava Haláka v bránke domácich. Halák celkovo zaznamenal 34 úspešných zásahov.

Asistencia Andreja Sekeru na víťazný gól Kopitara

Stretnutie Toronto - Florida nedohral v domácom drese Richard Pánik. Slovenský útočník dostal v 55. minúte osobný trest na 10 min za to, že po súboji s krídelníkom hostí Brandonom Pirrim prehodil jeho hokejku smerom do hľadiska.

New York Rangers sa stal prvým tímom, ktorý si s predstihom zabezpečil miestenku v play off. Rozhodlo o tom víťazstvo jazdcov v Ottawe 5:1.

NHL - sumáre:
BOSTON - ANAHEIM 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 34. Spooner (Bergeron, Krejčí), 41. Eriksson (Krug, Krejčí) - 31. Maroon (Stoner, Vatanen), 40. Perry (Getzlaf, Fowler), 64. Getzlaf (Fowler, Despres). Brankári: Rask - Andersen, strely na bránku: 29:32, 17.565 divákov

BUFFALO - ARIZONA 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 11. Ennis (Moulson, Larsson), 29. Ristolainen (Ennis, Gionta), 57. Gionta - 8. Szwarz (Chipchura, Cunningham), 32. Ekman-Larsson (Erat, Arcobello), 35. Moss (Gagner), 61. Gagner (Ekman-Larsson, Moore). Brankári: Hackett - Smith, strely na bránku: 35:42, 19.070 divákov

CAROLINA - PITTSBURGH 5:2 (2:1, 2:0, 1:0) '
Góly: 6. E. Staal (J. Staal), 9. Murphy (Malone, Rask), 32. McClement (Malone, Faulk), 35. Sjomin (Nash, E. Staal), 54. Nestrašil (E. Staal, Lindholm) - 4. Sutter (Crosby, Lovejoy), 56. I. Cole (Adams, Bennet). Brankári: Ward - Fleury, strely na bránku: 28:29, 13.738 divákov

NY ISLANDERS - LOS ANGELES 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 6. Nielsen (Kuľomin, Hamonic), 44. Boychuk (Strome, Bailey) - 31. Shore (Brown, Martinez), 42. Toffoli (Carter, Muzzin), 56. Kopitar (SEKERA, Martinez). Brankári: HALÁK - Quick, strely na bránku: 27:37, 16.170 divákov

WASHINGTON - NEW JERSEY 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 3. Alzner (Niskanen, M. Johansson), 22. Fehr, 62. Niskanen (Alzner, Kuznecov) - 35. Zajac (Eliáš, Larsson), 60. Bernier (Gomez, Cammalleri). Brankári: Holtby - Schneider, strely na bránku: 24:31, 18.506 divákov

DETROIT - SAN JOSE 4:6 (2:3, 0:0, 2:3)
Góly: 11. JURČO (Miller, DeKeyser), 12. TATAR (DeKeyser), 44. Weiss (Pulkkinen, Smith), 48. Abdelkader (Ericsson, Kronwall) - 1. Vlasic (Karlsson), 10. Nieto (Tierney, Braun), 17. Tierney (Wingels, Müller), 41. Couture (Marleau), 45. Marleau (Burns), 59. Marleau (Hertl, Couture). Brankári: Howard (20. Mrázek) - Niemi, strely na bránku: 34:30, 20.027 divákov

OTTAWA - NY RANGERS 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Góly: 13. Lazar (Condra) - 13. Kreider (Stepan), 15. Boyle (Nash, Kreider), 19. Kreider (Stepan, Zuccarello), 22. Zuccarello (Hayes, Yandle), 37. Glass (Hayes, Boyle). Brankári: Hammond (38. Driedger) - Talbot, strely na bránku: 24:32, 17.753 divákov

TAMPA BAY - NASHVILLE 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Namestnikov (Šustr, Barberio), 34. Boyle (Brown, Drouin) - 4. Ribeiro (Josi), 5. Gaustad (Beck), 27. Santorelli (Järnkrok, Stalberg). Brankári: Bishop (27. Vasilevskij) - Rinne, strely na bránku: 30:19, 19.204 divákov

TORONTO - FLORIDA 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 50. Carrick (Rielly, Lindström) - 25. Huberdeau (Barkov, Petrovic), 25. Kampfer (Jágr, Barkov), 35. Pirri (Trocheck, Campbell), 59. Pirri. Brankári: Bernier (35. Reimer) - Luongo, strely na bránku: 25:28, 18.831 divákov

WINNIPEG - MONTREAL 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 13. Byfuglien (Staler, Pardy), 27. M. Scheifele (Myers), 30. Slater (Stempniak, Tlustý), 39. Wheeler (M. Scheifele, Stafford), 53. Lowry (Frolík, Ladd) - 27. Markov (Desharnais), 52. Gallagher. Brankári: Pavelec - Tokarski, strely na bránku: 22:41, 15.016 divákov

VANCOUVER - COLORADO 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 41. Weber (H. Sedin, Edler) - 24. Iginla (Landeskog, Barrie), 31. Tanguay (Redmond, O'Reilly), 33. Landeskog (Tanguay, O'Reilly), 59. Mitchell (Duchene). Brankári: Lack - Berra, strely na bránku: 34:38, 18.870 divákov

Jaroslav Halák (NY Islanders) 58:40 3/37 91,9

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/