Detroit dostal od Pittsburghu sedmičku. Colorado prehralo s Minnesotou

TASR, 26. marca 2016 21:17, aktualizované 26. marca 22:56

Slovenský útočník v službách červených krídel Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno, jeho krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.

Hokejisti Pittsburgh Penguins Eric Fehr (16) sa teší po strelení gólu so spoluhráčom Carlom Hagelinom (62) , prizerajú sa hráči Detroitu Tomáš Tatar (vpravo) a Andreas Athanasiou (vľavo) v zápase zámorskej hokejovej NHL. Foto: TASR/AP
New York 26. marca (TASR) - Hokejisti Buffala Sabres zdolali v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade Winnipeg Jets 3:2. V súboji dvoch tímov, ktoré už stratili šancu na postup do play off, viedli Jets po necelých šiestich minútach 2:0, ale sľubný náskok trestuhodne stratili. Domácich naštartoval k obratu v 9. minúte Hudson Fasching, ktorý strelil svoj premiérový gól v prvom profiligovom zápase, o vyrovnanie a víťazný zásah "šabieľ" sa v tretej tretine postarali ďalší nováčikovia Sam Reinhart a Jack Eichel. Slovenský mladík Marko Daňo sa vo štvrtom útoku "tryskáčov" bodovo nepresadil, počas 11 minút si pripísal jeden strelecký pokus.

Hokejista Buffala Sabres Hudson Fasching strieľa svoj premiérový gól v prvom profiligovej zápase zámorskej hokejovej NHL proti Winnipegu Jets v sobotu 26. marca 2016. Foto: TASR/AP

V ďalšom stretnutí domáci Detroit podľahol Pittsburghu vysoko 2:7 a ešte viac si skomplikoval boj o postupovú pozíciu do vyraďovačky. V zápase zažiaril druhý útok Penguins v zložení Phil Kessel (1+4), Nick Bonino (1+4) a Carl Hagelin (2+0). Slovenský útočník v službách "červených krídel" Tomáš Tatar vyšiel bodovo naprázdno, jeho krajan Tomáš Jurčo sa do zostavy Red Wings opäť nezmestil.