NHL: Chicago bez zraneného Hossu zdolalo Toronto 7:2, Pánik s pluskou

Brankár Chicaga Blackhawks Scott Darling (vpravo) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL proti Torontu Maple Leafs v Chicagu 15. februára 2016. Štvrtý sprava Slovák Richard Pánik. Foto: TASR/AP

V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie.

New York 16. februára (TASR) - Hokejisti Chicaga bez zraneného slovenského útočníka Mariána Hossu zdolali v noci na utorok v zámorskej NHL Toronto vysoko 7:2. Hossov krajan Richard Pánik strávil v domácom drese na ľade 13 minút a v súboji proti svojmu bývalému tímu si na konto pripísal plusku. V drese Blackhawks opäť úradoval Patrick Kane, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie.

Elitný krídelník tak opäť navýšil svoje vedenie v kanadskom bodovaní súťaže, ktoré po pondelku vedie s náskokom 18 bodov pred dallaským Jamiem Bennom. Obhajca trofeje najmä jeho zásluhou prerušil trojzápasovú sériu prehier a dotiahol sa na Dallas na čele tabuľky Západnej konferencie. Blackhawks výborne zvládli presilové hry, v ktorých strelili štyri góly. "Aj keď výsledok hovorí asi o niečom inom, vôbec to nebol ľahký zápas. Súper hral dobre v hre piati proti piatim, rozhodla naša efektívna súhra v presilovkách. Sme radi, že sme konečne vyhrali," hodnotil duel Kane. Obranca Toronta Martin Marinčin odohral takmer 16 minút, v tretej tretine dostal trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Hráči New Yorku Islanders zvíťazili na domácom ľade nad Detroitom 4:1. V drese "ostrovanov" nenastúpil brankár Jaroslav Halák, ktorého z postu gólmanskej jednotky postupne vytláča Thomas Greiss. Tridsaťročný Nemec zlikvidoval 28 streleckých pokusov súpera, dosiahol piate víťazstvo za sebou a za svoj výkon si vyslúžil pochvalu aj od trénera Jacka Capuana. "Thomasa poznám ešte z jeho pôsobenia v AHL. Už vtedy ukazoval svoje kvality. Tvrdo na sebe pracuje a výsledky môžete sami vidieť," vravel Capuano. Vo štvrtok Islanders nastúpia proti lídrovi súťaže z Washingtonu a vzhľadom na formu oboch brankárov by mal opäť chytať Greiss. Ten pred novinármi odmietol, že má istotu štartu. "Jaro tiež chytá veľmi dobre. Ak jeden z nás dostane šancu, snaží sa predviesť čo najlepší výkon," reagoval diplomaticky Nemec. V pondelok ho prekonal iba Pavel Dacjuk, neuspeli proti nemu ani Slováci Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom. Tatar na ľade opäť strávil menej ako 15 minút a nebodoval v štvrtom zápase za sebou. Jurčo odohral 6:18 min a do štatistík si zapísal mínusku.

Anaheim potvrdil kvalitnú formu aj na ľade Calgary a vyhral 6:4. Ducks majú z predchádzajúcich 11 duelov bilanciu 9-1-1 a v tabuľke Západnej konferencie im patrí už piata priečka. "V kabíne už vládne lepšia atmosféra. Momentálne si to na ľade užívame. Každý hráč vie, kde je jeho miesto a čo má hrať. Darí sa nám a chceme v tom pokračovať," uviedol kanonier Corey Perry, ktorý strelil tretí gól svojho tímu.

Minnesota triumfovala vo Vancouveri 5:2 a ukončila sériu ôsmich zápasov bez víťazstva. Úspešný debut na striedačke hostí si tak odbil nový kouč "divochov" John Torchetti, ktorý minulý týždeň nahradil vo funkcii Mikea Yeoa.

výsledky:

NEW YORK ISLANDERS - DETROIT RED WINGS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
29. Nelson (Strome, Boychuk), 35. Bailey (Boychuk, Nelson), 37. Židlický (Clutterbuck, Cizikas), 53. Strome (Tavares, Leddy) - 50. Dacjuk (Nyquist). Brankári: Greiss - Howard, strely na bránku: 32:29, 15.795 divákov

CALGARY FLAMES - ANAHEIM DUCKS 4:6 (3:2, 1:3, 0:1)
6. Gaudreau (Monahan, Hudler), 12. Hamilton (Monahan), 18. Hudler (Gaudreau, Hamilton), 40. Hudler - 10. Lindholm, 14. Santorelli (Fowler, Bieksa), 23. Perry (Fowler, Getzlaf), 24. Vatanen (Perron, Fowler), 33. Rakell (Perry, Despres), 41. Santorelli (Kesler, Manson). Brankári: Hiller (24. Ortio) - Andersen, strely na bránku: 37:28, 19.289 divákov

FLORIDA PANTHERS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
8. Bjugstad (Petrovic, Campbell), rozh. nájazd Jokinen - 57. Kunitz. Brankári: Montoya - Fleury, strely na bránku: 28:32, 15.595 divákov

NASHVILLE PREDATORS - DALLAS STARS 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
12. Smith (Ekholm, Ellis), 37. Forsberg (Smith) - 26. Eakin (Jamie Benn, Oduya), 27. Hemský (Janmark, Ničuškin), 64. Janmark (Seguin, Klingberg). Brankári: Hutton - Niemi, strely na bránku: 26:32, 17.113 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - TORONTO MAPLE LEAFS 7:2 (2:0, 1:0, 4:2)
3. Mashinter, 12. Shaw (Kane, Keith), 22. Seabrook (Shaw, Kane), 43. Panarin (Kane, Keith), 45. Kane (Anisimov, Panarin), 49. Teravainen (Hjalmarsson, Shaw), 51. Svedberg (Toews, Shaw) - 52. Arcobello (Parenteau, Greening), 56. Parenteau (Boyes). Brankári: Darling - Reimer, strely na bránku: 32:37, 21.767 divákov

ARIZONA COYOTES - MONTREAL CANADIENS 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
5. Hanzal (Stone, Duclair), 16. Duclair (Hanzal, Ekman-Larsson), 29. Richardson (Ekman-Larsson, Rieder), 32. Ekman-Larsson (Domi, Hanzal), 36. Connauton (Chipchura, Gaudet), 45. Vermette - 10. Weise (De La Rose, Mitchell), 31. Gallagher (Beaulieu). Brankári: Domingue - Condon, strely na bránku: 27:19, 14.338 divákov

VANCOUVER CANUCKS - MINNESOTA WILD 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
16. Tanev, 31. H. Sedin (D. Sedin, Hutton) - 10. Parise (Koivu), 17. Spurgeon (Haula, Suter), 23. Fontaine (Haula), 34. Coyle (Spurgeon, Suter), 57. Niederreiter (Granlund, Folin). Brankári: Markström - Dubnyk, strely na bránku: 26:34, 18.437 divákov

Tomáš Tatar (Detroit) 12:35 0 0 0 0 2 2
Tomáš Jurčo (Detroit) 06:18 0 0 0 -1 0 0
Richard Pánik (Chicago) 13:00 0 0 0 +1 1 0
Martin Marinčin (Toronto) 15:48 0 0 0 -1 1 4
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/