Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Foto zo zápasu Edmonton - Anaheim Foto: TASR/AP

V ďalšom stretnutí Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom triumfoval na ľade Columbusu 2:1 po predĺžení.

New York 17. februára (TASR) - V osemzápasovom programe zámorskej NHL v noci na stredu sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Asistencia obrancu Andreja Sekeru však nepomohla jeho Edmontonu, ktorý podľahol doma Anaheimu 3:5.

Hostia tak potvrdili kvalitnú formu v novom roku, keď z predchádzajúcich 12 duelov majú bilanciu 10-1-1 a v tabuľke Západnej konferencie stíhajú štvrté Los Angeles. Na ľade Oilers sa v ich drese zapísalo do streleckej listiny päť rôznych hráčov. Sekera zaznamenal svoju 15. asistenciu v sezóne, keď prihral na presný zásah Benoita Pouliota. Ten 67 sekúnd pred záverečným klaksónom vykresal pre domácich iskierku nádeje, keď znížil na 3:4. Záverečné slovo však mali Ducks a kanonier Corey Perry pri power play súpera upravil na konečných 3:5. "Urobili sme nejaké chyby, ale celkovo to bolo dobré. Domácich sme udržali na troch góloch, bojovali sme a dosiahli zaslúžené víťazstvo," hodnotil duel obranca Ducks Hampus Lindholm.

V ďalšom stretnutí Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom triumfoval na ľade Columbusu 2:1 po predĺžení. Hosťom pomohol návrat ich najproduktívnejšieho hráča Patrica Bergerona, ktorý vynechal predchádzajúce dva súboje pre zranenie v dolnej časti tela. Skúsený center bol ešte v prvej tretine autorom vyrovnávajúceho gólu na 1:1, keď odpovedal na vedúci presný zásah domáceho Alexandra Wennberga. Ten skóroval z nariadeného trestného strieľania, keď ho predtým v samostatnom nájazde v poslednom momente zahákoval Chára. Duel sa potom zmenil na mikrosúboj fínskych brankárov. Joonas Korpisalo v drese Columbusu i jeho bostonský náprotivok Tuukka Rask predviedli viacero výborných zákrokov a o víťazovi sa tak muselo rozhodnúť po skončení riadneho hracieho času. Nerozhodný stav prelomil po 33 sekundách predĺženia hosťujúci Loui Eriksson, ktorý skóroval vo svojom jubilejnom 700. zápase v profilige. "Gól v predĺžení ma mrzí, ale myslím si, že celkovo sme odohrali kvalitné stretnutie. Hrať proti Raskovi bolo úžasné. Bol to môj idol, vždy som mal rád jeho štýl. Snažil som sa ho kopírovať," uviedol na adresu slávnejšieho krajana 21-ročný brankár.

Šláger utorkového programu sa hral vo Washingtone, kde domáci líder súťaže privítal najúspešnejšie mužstvo Pacifickej divízie z Los Angeles. Bránku hostí strážil už uzdravený Jonathan Quick, chrbát mu na striedačke kryl Jhonas Enroth a slovenský brankár Peter Budaj tak sledoval duel len z hľadiska. V najbližších dňoch ho čaká návrat do tímu Ontario Reign v AHL. Hlavnou hviezdou duelu sa stal ich kolega v drese Capitals Philipp Grubauer. Nemecký brankár predviedol výborný výkon, keď inkasoval len z hokejky Anžeho Kopitara a celkovo zlividoval 39 streleckých pokusov Kings. "V uplynulom čase som nebol spokojný s mojimi výkonmi. Potrebujem získať konzistenciu v mojej hre a dnes som k tomu urobil prvý krok," tešil sa po zápase Grubauer. Capitals najmä jeho zásluhou dosiahli 41. triumf v sezóne a upevnili si vedenie v súťaži.

Sumáre NHL:

CAROLINA HURRICANES - WINNIPEG JETS 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
11. J. Staal (Lindholm, Nash), 31. Nash (Hanifin, Lindholm) - 47. Wheeler (Trouba, Myers). Brankári: Läck - Pavelec, strely na bránku: 29:21, 10.489 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - BOSTON BRUINS 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
10. Wennberg - 15. Bergeron, 61. Eriksson (Krug, Krejčí). Brankári: Korpisalo - Rask, strely na bránku: 29:30, 13.140 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - PHILADELPHIA FLYERS 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
13. Kennedy (Moore, Boucher), 50. Tootoo (Helgeson), 58. Palmieri (Schlemko) - 18. Gostisbehere (Schenn, Giroux), 28. Schenn (Simmonds, Giroux), 53. Simmonds (Schenn, Giroux), 54. Cousins (Umberger, White), 58. Voráček (Umberger), 59. White (Bellemare, VandeVelde). Brankári: Schneider - Neuvirth, strely na bránku: 24:26, 15.482 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - LOS ANGELES KINGS 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 40. Burakovsky (Orlov, Orpik), 58. Kuznecov (Williams, Burakovsky), 60. Chimera (Johansson, Alzner) - 17. Kopitar (Brown, Doughty). Brankári: Grubauer - Quick, strely na bránku: 32:40, 18.506 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - SAN JOSE SHARKS 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
18. Callahan (Killorn, Šustr), 29. Paquette (Brown) - 22. Ward (Vlasic, Nieto), 27. Pavelski (Thornton, Hertl), 42. Nieto (Marleau, Ward), 59. Karlsson (Thornton). Brankári: Bishop - Jones, strely na bránku: 30:31, 19.092 divákov.

OTTAWA SENATORS - BUFFALO SABRES 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
8. Dzingel (Wiercioch, Wideman), rozh. nájazd Turris - 7. Moulson (Eichel, Girgensons). Brankári: Anderson - Lehner, strely na bránku: 26:39, 15.893 divákov.

ST. LOUIS BLUES - DALLAS STARS 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
21. Schwartz (Parayko, Gunnarsson), 62. Shattenkirk (Šťastný, Steen) - 54. Janmark (Ničuškin, Goligoski). Brankári: Elliott - Lehtonen, strely na bránku: 21:18, 18.156 divákov.

EDMONTON OILERS - ANAHEIM DUCKS 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
23. Draisaitl (Korpikoski, Schultz), 37. Hall (Eberle, McDavid), 59. Pouliot (Letestu, SEKERA) - 20. Perron (Getzlaf, Vatanen), 35. Silfverberg (Kesler), 46. Lindholm (Rakell), 59. Cogliano, 60. Perry (Andersen). Brankári: Talbot - Andersen, strely na bránku: 27:31, 16.839 divákov.

Zdeno Chára (Boston) 24:05 0 0 0 +1 1 0
Andrej Sekera (Edmonton) 24:17 0 1 1 0 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/