Hráči Detroitu v zápase s Pittsburgom. Na striedačke slovenskí hokejisti Tomáš Jurčo (prvý zľava) a Tomáš Tatar (piaty zľava). Foto: TASR/AP

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali s Washingtonom 2:3 po predĺžení.

New York 19. februára (TASR) - Zo slovenských hokejistov sa v noci na piatok v zámorskej NHL gólovo presadil Tomáš Jurčo. Jeho presný zásah však nezabránil prehre Detroitu v Pittsburghu 3:6. Jurčo strávil na ľade viac ako 11 minút a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu. Jeho spoluhráč Tomáš Tatar odohral vyše 12 minút a na konto si pripísal mínusku. Martin Marinčin asistoval pri prvom góle Toronta a zaznamenal plusku, Maple Leafs však prehrali s New Yorkom Rangers 2:4. New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali s Washingtonom 2:3 po predĺžení.

Pre Jurča to bol štvrtý gól v sezóne, dokopy má na konte v 35 zápasoch šesť bodov. "Červené krídla" sa napriek prehre udržali na šiestej priečke Východnej konferencie, no pred prenasledovateľmi majú iba bodový náskok. "Dnes sme to nezvládli najmä v defenzíve. Nemôžeme hrať takto a dúfať v úspech. Navyše sme zahodili príliš veľa šancí. Myslím si, že to bol náš najhorší výkon v defenzíve v sezóne," povedal tréner Red Wings Jeff Blashill.

Z triumfu sa netešil ani Marinčin, jeho Toronto prehralo duel s Rangers v záverečných minútach. Nerozhodný stav 2:2 zlomil minútu a pol pred koncom Derek Stepan a na konečných 4:2 upravil do prázdnej bránky Derick Brasard. "V prvej tretine sme nehrali vôbec dobre. No podržal nás brankár a chytili sme sa. Nakoniec sa nám nejako podarilo vyhrať tento zápas, v ktorom sme nepredviedli dobrý výkon," povedal tréner "jazdcov" Alain Vigneault.

Pekka Rinne zaznamenal tretí shutout v sezóne a jeho Nashville zdolal Boston 2:0. "Proste sa stále snažíte myslieť pozitívne a tvrdo pracovať. To je podľa mňa jediná cesta, ako zvládnuť takéto situácie, takéto ťažké zápasy. Dnes sme dokázali zvíťaziť a za to som veľmi rád," povedal.

St. Louis si doma poradilo s Los Angeles Kings, bez Mariána Gáboríka, 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v druhej minúte predĺženia Jaden Schwartz. "Bolo to trochu šťastie. Naháňal ma Lecavalier a ja som sa snažil poslať puk na bránku. Myslím, že sa od niekoho odrazil, potom trafil žŕdku a od korčule brankára Quicka sa odrazil do siete," komentoval víťazný gól strelec.

Sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
16. Tavares (Leddy), 59. Nielsen (Okposo, Hamonic) - 22. Ovečkin (Kuznecov, Williams), 23. Ovečkin (Bäckstrom, Oshie), 65. Williams (Carlson, Niskanen). Brankári: Greiss - Holtby, strely na bránku: 22:35, 15.795 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - DETROIT RED WINGS 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
10. Lovejoy (Hornqvist, Cullen), 17. Cullen (Hornqvist, Daley), 23. Kessel (Crosby, Kunitz), 37. Wilson (Sheary, Pouliot), 47. Kessel (Määttä, Kunitz), 60. Crosby (Letang) - 14 JURČO (Nyquist, Athanasiou), 23. Larkin (Glendening, Quincey), 52. Zetterberg (Abdelkader, Dacjuk). Brankári: Fleury - Mrázek (47. Holtby), strely na bránku: 39:38, 18.584 divákov.

FLORIDA PANTHERS - SAN JOSE SHARKS 1:2 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
43. Jágr (Trocheck, Smith) - 49. Couture (Thornton, Pavelski), rozh. nájazd: Pavelski. Brankári: Montoya - Jones, strely na bránku: 20:18, 13.019 divákov.

OTTAWA SENATORS - CAROLINA HURICANES 4:2 ()
8. Chiasson (Lazar, Paul), 26. Smith (Neil, Karlsson), 44. Ceci (Pageau), 60. Stone (Karlsson, Anderson) - 20. J. Staal (Nordstrom, Liles), 39. Nash (Lindholm, Rask). Brankári: Anderson - Läck, strely na bránku: 22:32, 16.994 divákov.

TAMPA BAY - WINNIPEG JETS 6:5 pp a sn (3:0, 0:1, 2:4)
16. Hedman (Brown), 18. Audy-Marchessault (Killorn), 20. Stamkos (Callahan, Šustr), 42. Killorn (Callahan), 56. Kučerov, rozh. nájazd: Stamkos - 34. Myers (Peluso, Lowry), 47. Scheifele (Trouba), 48. Ladd (Armia), 53. Ladd (Scheifele), 55. Perreault (Wheeler, Byfuglien). Brankári: Vasilevskij - Pavelec, streôy na bránku: 26:41, 19.092 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW YORK RANGERS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
4. Parenteau (MARINČIN, Loov), 58. Greening (BOYES, Arcobelo) - 24. Brassard (Yandle, Miller), 30. Zuccarelo (Stepan, Miller), 59. Stepan (Zuccarello, Miller), 60. Brassard (Zuccarello). Brankári: Bernier - Raanta, strely na bránku: 37:20, 18.952 divákov.

NASHVILLE PREDATORS - BOSTON BRUINS 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
3. Smith (Forsberg, Ribeiro), 15. Forsberg (Ekholm, Ribeiro). Brankári: Rinne - Rask, strely na bránku: 24:29, 17.113 divákov.

ST. LOUIS BLUES - LOS ANGELES KINGS 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
12. Fabbr (Lehterä, Parayko), 62. Schwartz - 44. Toffoli (Carter, Doughty). Brankári: Elliott - Quick, strely na bránku 32:35, 18.923 divákov.

ARIZONA COYOTES - DALLAS STARS 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
24. Domi (Duclair, Hanzal), 34. Stone (Domi, Duclair), 39. Domi (Duclair, Hanzal), 48. Hanzal (Ekman-Larrson), 50. Gaudet (Chipchura, Dahlbeck), 59. Vermette (Boedker, Michálek) - 10. Seguin (Sharp, Benn), 34. Benn (Spezza, Seguin), 49. Hemský (Oduya, Spezza). Brankári: Domingue - Niemi, strely na bránku: 42:39, 11.853 divákov.

EDMONTON OILERS - MINNESOTA WILD 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
10. McDavid (Pouliot, Eberle), 18. Jakupov - 10. Pominville (Granlund, Vanek), 14. Dumba (Parise, Koivu), 25. Vanek (Koivu, Reilly), 36. Granlund (Dumba, Reilly), 60. Coyle. Brankári: Talbot - Kuemper, strely na bránku: 33:27, 16.839 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - ANAHEIM DUCKS 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
47. Hansen (D. Sedin), 52. Baertschi (H. Sedin, D. Sedin) - 23. Rakell (Vatanen, Santorelli), 30. Vatanen (Getzlaf, Fowler), 45. Getzlaf, 45. Manson (Rakell, Cogliano), 58. Bieksa