Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hokejista Detroitu Red Wings Slovák Tomáš Tatar sa teší po strelení gólu Foto: TASR/AP

Tatar v 6. minúte otvoril skóre duelu, zaznamenal už svoj 22. presný zásah v sezóne a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

New York 31. januára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo prispeli k triumfu svojho Detroitu Red Wings v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 4:1. Tatar v 6. minúte otvoril skóre duelu, zaznamenal už svoj 22. presný zásah v sezóne a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Jurčo asistoval pri góle Brandana Smitha. Do bodových štatistík sa zapísal aj obranca Ľubomír Višňovský, ktorý debutoval po zranení a strelil jediný gól "ostrovanov".

Hokejisti Montrealu Canadiens zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad Washingtonom Capitals tesne 1:0 po predĺžení. O jediný presný zásah sa postaral v 64. minúte Max Pacioretty.

Hokejista Montrealu Canadiens Max Pacioretty strieľa víťazný gól brankárovi Washingtonu Capitals Bradenovi Holtbymu