Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

KHL: Jokerit Helsinki zdolal Viťaz Moskovská oblasť, hetrik Tolvanena

Na archívnej snímke sú tešiaci sa hokejisti Jokeritu Helsinki. Foto: TASR/Martin Baumann

Dinamo Minsk vyhralo na ľade Chanty-Mansijsk, keď o víťazstve rozhodol 50 sekúnd pred záverečnou sirénou Jevgenij Kovyršin. V druhej formácii hostí nastúpil slovenský obranca Martin Štajnoch.

Moskva 25. septembra (TASR) - SKA Petrohrad pokračuje v skvelom ťažení v Kontinentálnej hokejovej lige. Obhajcovia Gagarinovho pohára zvíťazili v pondelok na ľade kazažského klubu Barys Astana 4:1 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na 15 duelov. V každom zápase pritom strelili minimálne jeden gól v presilovej hre. V oboch prípadoch ide o rekordné série.

O víťazstve čínskeho Kchun-lunu na ľade Dinama Riga 2:1 rozhodol slovenský obranca Marek Ďaloga. Ten v 46. minúte zvýšil tvrdou strelou od modrej čiary na 2:0, Lotyši už len náskok hostí skorigovali. Prvý gól 28-ročného slovenského hokejistu v sezóne tak bol zároveň víťazný. Dinamo Minsk vyhralo na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 2:1, keď o víťazstve bieloruského tímu rozhodol 50 sekúnd pred záverečnou sirénou Jevgenij Kovyršin. V druhej formácii hostí nastúpil slovenský obranca Martin Štajnoch. Jokerit Helsinki zdolal Viťaz Moskovská oblasť 5:2, hetrikom sa blysol 18-ročný útočník Eeli Tolvanen.

Sibir Novosibirsk zvíťazil po dokonalom obrate nad Lokomotivom Jaroslavľ 4:3 po predĺžení. V 55. minúte zvýšil Brandon Kozun svojim druhým gólom v zápase na 3:1 pre hostí, ale domáci vyrovnali a v predĺžení rozhodol Patrik Zackrisson. V ďalšom dueli vyhralo Dinamo Moskva na ľade Avangardu Omsk 1:0. Jediný gól duelu strelil na začiatku tretej tretiny Nikita Komarov. Čisté konto vychytal Alexander Jerjomenko, ktorý zaznamenal 31 zásahov.