Fín Patrik Laine. Foto: TASR/AP

Winnipeg zvíťazil doma nad Dallasom 5:2 vďaka tretiemu hetriku v sezóne fínskeho nováčika Patrika Laineho.

New York 15. februára (TASR) - Hokejisti Edmontonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Arizonou 5:0. Slovenský obranca Oilers Andrej Sekera nebodoval, na ľade strávil takmer 18 minút.

Pittsburgh zdolal Vancouver 4:0 a po návrate po zranení sa darilo jeho ruskému útočníkovi Jevgenijovi Malkinovi. Ten sa prezentoval gólom aj asistenciou. Kapitán tučniakov Sidney Crosby si zapísal jednu asistenciu, čo bol už jeho 999. bod v kariére. Brankár Matt Murray zastavil všetkých 29 striel súpera a dosiahol tretí shutout v sezóne, celkovo jeho štvrtý v kariére.

Minnesota prehrala doma s Anaheimom 0:1, brankár hostí John Gibson zlikvidoval všetkých 37 striel a dosiahol tak štvrté čisté konto v ročníku. Darilo sa Torontu, ktoré bez slovenského obrancu Martina Marinčina na súpiske prevalcovalo New York Islanders 7:1.

Winnipeg zvíťazil doma nad Dallasom 5:2 vďaka tretiemu hetriku v sezóne fínskeho nováčika Patrika Laineho. Jets hrajú stále bez zraneného slovenského útočníka Marka Daňa.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - COLORADO AVALANCHE 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Góly: 3. Zacha (Noesen, Josefson), 29. Greene (Zajac), 37. Palmieri (Hall) - 27. Barberio (Landeskog, Rantanen), 39. Grigorenko (Duchene). Brankári: Schneider - Smith, strely na bránku: 40:30, 12.462 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - VANCOUVER CANUCKS 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 26. Malkin (Määtä, Daley), 43. Guentzel (Crosby, Dumoulin), 35. Kessel (Malkin, Wilson), 39. Cullen (Bonino, Letang). Brankári: Murray - Miller, strely na bránku: 42:29, 18.653 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW YORK ISLANDERS 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)
Góly: 12. Leivo, 20. Kadri (Zajcev, Nylander), 46. Matthews (Komarov, Leivo), 48. Bozak (Van Riemsdyk, Marner), 52. Matthews (Brown), 56. Hunwick (Leivo, Smith) - 37. Chimera (z tr. strieľania). Brankári: Andersen - Greiss (52. Berube), strely na bránku: 41:34, 18.956 divákov

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 23. Draisaitl (Lucic, Klefbom), 24. Hendricks (Pakarinen, Letestu), 31. Letestu (McDavid, Draisaitl), 43. Klefbom (Slepyšev, Draisaitl), 47. Maroon (Klefbom, McDavid) - 11. Jooris (Martinook, Ekman-Larsson), 24. Hanzal (Domi, Vrbata). Brankári: Talbot - Domingue, strely na bránku: 33:25, 18.347 divákov

MINNESOTA WILD - ANAHEIM DUCKS 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 5. Cramarossa (Perry, Lingholm). Brankári: Dubnyk - Gibson, strely na bránku: 37:23, 19.047 divákov

WINNIPEG JETS - DALLAS STARS 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 16. Laine (Copp, Scheifele), 28. Armia (Matthias, Postma), 55. Laine (Scheifele), 59. Wheeler, 59. Laine (Scheifele, Morrissey) - 29. Ja. Benn (Spezza, Seguin), 34. Seguin (Klingberg, Ja. Benn). Brankári: Hellebuyck - Niemi, strely na bránku: 24:36, 15.294 divákov

OTTAWA SENATORS - BUFFALO SABRES 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Góly: 15. Ryan (Karlsson, Claesson), 35. Phaneuf (Ryan) - 1. O'Reilly (Okposo, Falk), 41. Moulson (Reinhart, Eichel), 48. Bailey (McCabe, Ristolainen). Brankári: Anderson - Lehner, strely na bránku: 41:25, 16.832 divákov

Slovák v akcii:

Andrej Sekera (Edmonton) 17:46 0 0 0 0 0 0
_________________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/