Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

NHL: Minťukov zaznamenal asistenciu, je na čele produktivity nováčikov

Hráči Anaheim Ducks počas tretej tretiny hokejového zápasu NHL proti Vegas Golden. Foto: TASR/AP

Ruský zadák si pripísal ôsmy bod v sezóne a spolu s Brinkom a Loganom Cooleyom z Arizony je na čele produktivity nováčikov.

Bratislava 6. novembra (TASR) - Ruský obranca Pavel Minťukov sa podieľal asistenciou na góle Anaheimu v zápase proti Vegas a spolu s Bobbym Brinkom z Philadelphie vedie tabuľku produktivity nováčikov hokejovej NHL.

Obhajcovia Stanleyho pohára prehrali v noci na pondelok na ľade Ducks 2:4, "káčeri" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. Hostia viedli po dvoch tretinách 2:0, no domácim sa v treťom dejstve podaril dokonalý obrat. Sam Carrick vsietil dva góly, 19-ročný Minťukov mu prihral na prvý. Šikovne získal puk a pomedzi dvoch hráčov ho poslal spoluhráčovi. Ten sa zoči-voči brankárovi presadil po blafáku. "Je ťažké uveriť, že hoci má len 19 rokov, hrá s takým pokojom. Niet pochýb, že v tejto lige bude mnoho rokov hrať prvé husle," uviedol Carrick pre zámorské médiá.

Ruský zadák si pripísal ôsmy bod v sezóne a spolu s Brinkom a Loganom Cooleyom z Arizony je na čele produktivity nováčikov. Draftová jednotka Connor Bedard z Chicaga je na 4. mieste s 5 gólmi a 2 asistenciami.

bodovanie nováčikov k 6. novembru:

1. Bobby Brink (Philadelphia Flyers) 8 (3+5)

2. Pavel Minťukov (Anaheim Ducks) 8 (1+7)

Logan Cooley (Arizona Coyotes) 8 (1+7)

4. Connor Bedard (Chicago Blackhawks) 7 (5+2)

6. Martin Fehérváry (Washington) 10 0 0 0 -3 13 6

/za menom a klubovou príslušnosťou nasledujú počet odohratých zápasov, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/