Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Richard Pánik (14) oslavuje svoj gól za Chicago Blackhawks. Foto: TASR/AP

Darilo sa Los Angeles, ktoré aj vďaka dvom asistenciám slovenského útočníka Mariána Gáboríka vyhralo na ľade Calgary 4:1.

New York 30. marca (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v šlágri zámorskej NHL na ľade Pittsburghu 5:1 aj vďaka gólom slovenských útočníkov Mariána Hossu a Richarda Pánika. Blackhawks potvrdili post lídra Západnej konferencie, na konte majú po 77 zápasoch 105 bodov. Penguins prehrali štvrtýkrát za sebou.

Chicago prevalcovalo domácich v prvej tretine 4:0, Pánik v 15. minúte zvýšil na 2:0, bol to už jeho 22. gól v sezóne a ukázal sa ako víťazný. Hossa sa strelecky presadil 16 sekúnd pred prvou prestávkou už jeho 25. gólom v aktuálnom ročníku. Do zápasu zasiahol aj tretí slovenský útočník v drese víťazov Tomáš Jurčo, ktorý odohral vyše 9 minút, ale nebodoval.

Darilo sa Los Angeles, ktoré aj vďaka dvom asistenciám slovenského útočníka Mariána Gáboríka vyhralo na ľade Calgary 4:1. Gáborík sa do zostavy vrátil po jednozápasovej absencii, odohral necelých 14 minút a pripísal si až tri plusové body. Flames mohli výhrou spečatiť postup do play off, na ten si však ešte musia počkať.

sumáre:

PITTSBURGH PENGUINS – CHICAGO BLACKHAWKS 1:5 (0:4, 0:0, 1:1)
Góly: 46. Rust (Cole, Cullen) – 4. Panarin (Kane, Kero), 15. PÁNIK (Schmaltz, Toews), 20. Krüger (Kane, Panarin), 20. HOSSA (Hartman), 44. Kero. Brankári: Fleury - Crawford, strely na bránku: 32:36, 18.657 divákov

CALGARY FLAMES – LOS ANGELES KINGS 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Hamilton (Monahan, Gaudreau) – 13. Lewis (Forbort, Kopitar), 40. Iginla, 47. Kopitar (Muzzin, GÁBORÍK), 53. Carter (Iginla, GÁBORÍK). Brankári: Elliott - Bishop, strely na bránku: 26:33, 19.005 divákov

COLORADO AVALANCHE – WASHINGTON CAPITALS 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Góly: 12. Rantanen (MacKinnon, Andrighetto), 34. Nieto (Grigorenko, Bourque), 45. MacKinnon (Barrie, Andrighetto) – 4. Carlson (Kuznecov, Burakovsky), 12. Beagle (Shattenkirk, Wilson), 25. Johansson (Oshie, Shattenkirk), 32. Kuznecov (Johansson, Williams), 59. Eller (Winnik), Brankári: Pickard - Grubauer, strely na bránku: 35:35, 13.820 divákov

ARIZONA COYOTES – ST. LOUIS BLUES 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 55. Goligoski (Dvorak, Keller) – 10. Berglund (Pääjärvi, Parayko), 23. Tarasenko (Bouwmeester, Schwartz), 60. Perron (Berglund, Pietrangelo). Brankári: Dominque - Hutton, strely na bránku: 23:43, 11.377 divákov

Marián Hossa (Chicago) 17:38 1 0 1 0 3 0
Richard Pánik (Chicago) 14:58 1 0 1 1 3 0
Tomáš Jurčo (Chicago) 9:13 0 0 0 0 3 0
Marián Gáborík (Los Angeles) 13:45 0 2 2 3 1 0