NHL: Pánik nebodoval a jeho Arizona prehrala s NY Islanders

Na archívnej snímke Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Slovenský útočník odohral 17:02 minúty a pripísal si štyri strely na bránku.

Washington 19. decembra (TASR) - Hokejisti Arizony s Richardom Pánikom prehrali v noci na stredu v domácom zápase NHL s New Yorkom Islanders 1:3. Slovenský útočník odohral 17:02 minúty a pripísal si štyri strely na bránku. Coyotes utrpeli šiestu prehru z uplynulých siedmich stretnutí.

Tampa Bay zabodovala v desiatom dueli za sebou, keď triumfovala na ľade Vancouveru Canucks 5:2. Obranca Erik Černák sa po absencii v jednom súboji vrátil do zostavy Lightning. Odohral 19:03 minúty a zápas zakončil s mínusovým bodom, dvoma strelami na bránku, dvoma trestnými minútami a piatimi "hitmi". Nikita Kučerov nastúpil na 400. stretnutie v profilige. Ruský útočník "bleskov" strelil gól, pridal aj asistenciu a bodoval v šiestom zápase za sebou.

Tréner Scott Gordon prežil úspešný debut na striedačke Philadelphie, Flyers zdolali doma Detroit 3:2. V bránke "letcov" absolvoval víťaznú premiéru v NHL Carter Hart, ktorý predviedol 20 zákrokov a pomohol tímu k víťazstvu po štyroch prehrách za sebou. "Chcel som hrať najlepšie, ako viem, a veril som si. Zameriaval som sa na veci, ktoré ma dostali až na túto úroveň, a nemyslel som na to, čo som nemohol ovplyvniť," citoval portál nhl.com 20-ročného Harta, ktorý je najmladší debutant s víťazstvom v NHL od roku 2007. Vtedy sa to podarilo Careymu Priceovi, ten bol o 72 dní mladší. Za domáce mužstvo ako jediné v tejto sezóne nastúpil v úvodných 35 dueloch už šiesty brankár.

Florida rozhodla štyrmi gólmi v tretej tretine o triumfe na ľade Buffala 5:2 a nad Sabres zvíťazila v siedmom vzájomnom zápase za sebou. Za Panthers dvakrát skóroval a pridal asistenciu útočník Jevgenij Dadonov.

Neúspešný debut v NHL zažil brankár New Jersey Mackenzie Blackwood pri prehre na ľade Toronta Maple Leafs 2:7. Dvadsaťdvaročný Kanaďan vystriedal v 40. minúte za stavu 1:5 Keitha Kinkaida, inkasoval dvakrát a mal osem úspešných zákrokov.

Hráči New Yorku Rangers otočili tromi presnými zásahmi v záverečnej časti nepriaznivé skóre proti Anaheimu. Vyhrali 3:1 a prerušili štvorzápasovú víťaznú sériu Ducks. Vladislav Namestnikov bol pri všetkých góloch domácich (1+2).

Piaty triumf za sebou dosiahlo San Jose, ktoré vyhralo v Minnesote 4:0. Martin Jones chytil 26 striel súpera a pripísal si prvé čisté konto v sezóne. "Je to pre nás dôležité víťazstvo. Od začiatku do konca sme hrali veľmi dobre. Defenzíva fungovala výborne," uviedol Jones.

Chicago zdolalo na vlastnom ľade Nashville 2:1, domáci kapitán Jonathan Toews zaznamenal jednu asistenciu a pripísal si siedmy bod za uplynulé štyri stretnutia.

Brankári Ben Bishop a Anton Chudobin dosiahli prvý kombinovaný shutout v histórii Dallasu Stars (predtým Minnesota North Stars). Dohromady zlikvidovali 24 striel Calgary Flames, "hviezdy" vyhrali 2:0 a zvíťazili prvýkrát po štyroch neúspechoch. Bishopa po kontakte s protihráčom Garnetom Hathawayom v druhej tretine nahradil Chudobin, no na začiatku tretieho dejstva sa Bishop vrátil.

St. Louis rozhodlo tromi gólmi v tretej tretine o triumfe nad Edmontonom 4:1. Kapitán domácich Connor McDavid vyšiel naprázdno po predchádzajúcej deväťzápasovej sérii, počas ktorej zakaždým získal aspoň bod: "Neboli sme dostatočne agresívni. Nevyužili sme naše presilovky napriek niekoľkým šanciam. Jednoducho sme nehrali dostatočne dobre."

Vedúci tím Západnej konferencie Winnipeg Jets prehral na ľade posledného Los Angeles 1:4 a prerušil päťzápasovú víťaznú sériu. Kings sa tešili z víťazstva po štyroch neúspešných vystúpeniach.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - FLORIDA PANTHERS 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
4. Skinner (Eichel, Reinhart), 32. Ristolainen (Reinhart, Skinner) – 30. Brouwer (McCann, Matheson), 41. Barkov (Yandle, Huberdeau), 44. Dadonov (tr. strieľanie), 45. Vatrano (Dadonov, Borgström), 58. Dadonov (Barkov). Brankári: Hutton - Luongo, strely na bránku: 32:36, 17.602 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:7 (1:3, 0:2, 1:2)
19. Vatanen (Boyle), 55. Hischier (Hall, Palmieri) – 7. Tavares (Kadri, Matthews), 8. Matthews, 14. Marleau (Kadri, Dermott), 22. Marner (Tavares), 40. Rielly (Kadri, Brown), 57. Ennis (Brown, Lindholm), 59. Ennis (Gardiner, Brown). Brankári: Kinkaid (41. Blackwood) - Andersen, strely na bránku: 29:31, 14.586 divákov.

NEW YORK RANGERS - ANAHEIM DUCKS 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
50. Namestnikov (Howden, Vesey), 60. Hayes (Namestnikov), 60. Chytil (Namestnikov, Zibanejad) – 35. Aberg (Getzlaf, Kaše). Brankári: Georgijev - Johnson, strely na bránku: 24:15, 17.590 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - DETROIT RED WINGS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
19. Van Riemsdyk (Giroux, Gostisbehere), 29. Gudas (Konecny, Van Riemsdyk), 36. Gostisbehere (Patrick, Raffl) – 25. Cholowski (Nyquist, Larkin), 42. De La Rose (Frk, Ehn). Brankári: Hart - Bernier, strely na bránku: 33:22, 19.255 divákov.

MINNESOTA WILD - SAN JOSE SHARKS 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
30. Couture (Radil, Šimek), 31. Pavelski (Hertl, Šimek), 41. Couture (Hertl, Karlsson), 58. Radil. Brankári: Dubnyk - Jones, strely na bránku: 26:25, 18.870 divákov.

DALLAS STARS - CALGARY FLAMES 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
13. Benn (Seguin, Radulov), 38. Faksa (Hanzal, Pitlick). Brankári: Bishop (34. - 41. Chudobin) - Rittich, strely na bránku: 28:24, 18.127 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
36. Forsling, 38. Gustafsson (Kane, Toews) – 20. Fiala (Johansen, Ekholm). Brankári: Ward - Rinne, strely na bránku: 36:31, 21.223 divákov.

ARIZONA COYOTES - NEW YORK ISLANDERS 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
10. Kempe (Goligoski, Cousins) – 18. Ho-Sang (Pulock, Filppula), 24. Nelson (Eberle, Pulock), 29. Beauvillier (Bailey). Brankári: Kuemper - Lehner, strely na bránku: 37:32, 11.640 divákov.

EDMONTON OILERS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
28. Puljujärvi (Khaira, Jones) – 9. Perron (Bouwmeester, Schenn), 43. Maroon (Thomas, Bozak), 52. Tarasenko (Schenn, Schwartz), 59. Schwartz (Schenn, O'Reilly). Brankári: Talbot - Allen, strely na bránku: 23:30, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
10. Motte (Stecher, Virtanen), 46. Tanev (Roussel) – 9. Kučerov (Point), 12. Paquette (Martel, Erne), 29. Erne (Paquette, Girardi), 58. Stamkos (Johnson, Hedman), 59. Palát (Kučerov, Stralman). Brankári: Nilsson - Vasilevskij, strely na bránku: 38:37, 17.193 divákov.

LOS ANGELES KINGS - WINNIPEG JETS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
13. Wagner (Brickley), 30. Iafallo (Doughty, Kopitar), 39. Wagner (Luff), 60. Thompson (Brown) – 22. Perreault (Little, Morrissey). Brankári: Quick - Hellebuyck, strely na bránku: 31:28, 17.405 divákov.

Erik Černák (Tampa) 19:03 0 0 0 -1 2 2
Richard Pánik (Arizona) 17:02 0 0 0 0 4 0