NHL: Pánik zaznamenal prvý bod v drese Chicaga

Na snímke Richard Pánik sa teši z asistencie v drese Chicaga Blackhawks 15. januára 2016 Foto: TASR/AP

Brankár Jaroslav Halák má za sebou vydarený večer keď kryl 23 z 24 striel súperových hráčov a úspešnosť jeho zákrokov sa vyšplhala na 97,1 percenta.

New York 15. januára (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik si pri svojom druhom štarte otvoril bodové konto vo farbách úradujúceho víťaza zámorskej NHL Chicaga Blackhawks, keď sa v noci na piatok podieľal asistenciou na víťazstve 2:1 nad Montrealom Canadiens. Dvadsaťštyriročný ľavý krídelník, ktorý nastúpil vo štvrtej formácii Chicaga, mal prsty pri víťaznom presnom zásahu Ryana Garbutta z 13. minúty.

"Jastrabom" ide karta, vyhrali deviaty duel za sebou. Slovenský krídelník Marián Hossa nebodoval, na ľade strávil vyše 17 minút. Kouč Chicaga Joel Quenneville získal v profilige už 783. víťazstvo a osamostatnil sa na druhom mieste historických tabuliek pred Alom Arbourom (782). Pred ním je už len legendárny Scotty Bowman (1244). Brankár hostí Corey Crawford kryl 39 striel. "Toto je pre nás dôležité víťazstvo. Corey bol dnes vynikajúci. Páči sa mi hra, ktorú teraz predvádzame," citoval Quennevillea oficiálny portál ligy. "Scotty môže byť pokojný," usmial sa tréner víťazov po otázke, či si trúfa útočniť na Bowmanov rekord.

Brankár Jaroslav Halák má za sebou vydarený večer, jeho New York Islanders zdolal v mestskom derby Rangers 3:1. Slovák kryl 34 z 35 striel súperových hráčov a úspešnosť jeho zákrokov sa vyšplhala na 97,1 percenta. Islanders sa osamostatnili na druhom mieste Metropolitnej divízie pred Rangers. "Je to dobrý pocit, najmä keď sme ich zdolali. Ale majú dobrý tím, a pred nami rovnako pred nimi je ešte veľa zápasov. Je veľa bodov, ktoré sa do tabuľky dajú získať a my ich musíme zbierať. Cieľom je postúpiť do play off a každý v šatni vie, čo všetko pre to treba urobiť. Je to ťažké, ale môžeme to dokázať," povedal Halák.

Detroit vyhral v Arizone 3:2 po predĺžení a ukončil šesťzápasovú šnúru na klziskách súperov piatou výhrou. Hostí podržal český brankár Petr Mrázek, ktorý mal 27 úspešných zákrokov. V drese víťazov slovenské útočné duo Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo nebodovalo. Opäť raz exceloval ruský veterán "červených krídel" Pavel Dacjuk, ktorý dal gól v presilovke a na oba ďalšie nahral.

Líder ligy Washington Capitals zvíťazil doma nad Vancouverom Canucks 4:1. Pred úvodným buly Capitals oficiálne zagratulovali Alexandrovi Ovečkovinovi k méte 500 gólov v NHL. V špeciálnom videu sa ruskému kanonierovi prihovorili aj legendy Brett Hull, Luc Robitaille, Steve Yzerman, Phil Esposito, Teemu Selänne a Wayne Gretzky. Hviezdou večera bol ďalší ruský útočník Jevgenij Kuznecov, autor dvoch gólov a asistencie.

San Jose Sharks doma zdolali Edmonton Oilers 2:1 po nájazdoch, v drese "olejárov" odohral takmer 25 minút obranca Andrej Sekera, nebodoval a do štatistiky si zapísal mínusový bod.

NHL - výsledky:
NEW YORK ISLANDERS - NEW YORK RANGERS 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 42. Nelson (Pelech), 45. Leddy (Tavares, Okposo), 60. Okposo – 40. Staal (Kreider, Hayes). Brankári: HALÁK - Lundqvist, strely na bránku: 32:35, 15.795 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 27. Kuznecov (Orlov), 33. Alzner (Burakovsky, Williams), 42. Wilson (Kuznecov, Burakovsky), 60. Kuznecov – 52. Vrbata (Horvat, H. Sedin). Brankári: Holtby - Miller, strely na bránku: 40:30, 18.605 divákov.

MONTREAL CANADIENS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 11. Byron (Desharnais, Subban) – 9. Toews (Shaw, Keith), 13. Garbutt (Rozsíval, PÁNIK). Brankári: Condon - Crawford, strely na bránku: 40:33, 21.288 divákov.

ST. LOUIS BLUES - CAROLINA HURRICANES 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 48. Lehterä (Edmundson, Fabbri) – 22. Skinner (Nestrašil), 44. Pesce (Slavin, Rask), 48. McGinn (Skinner), 57. Nash (Hainsey). Brankári: Elliott (48. Binnington) - Läck, strely na bránku: 24:28, 19.282 divákov.

WINNIPEG JETS - NASHVILLE PREDATORS 5:4 pp (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Góly: 27. Byfuglien (Ladd, Trouba), 30. Little (Wheeler, Perreault), 35. Byfuglien, 46. Ehlers (Ladd, Chiarot), 61. Wheeler (Little, Ladd) – 1. Fiala (Johansen, Rinne), 50. Johansen (Neal, Weber), 52. Nystrom (Ellis), 60. Neal (Johansen, Gaustad). Brankári: Helleybuck - Riine, strely na bránku: 24:35, 15.294 divákov.

ARIZONA COYOTES - DETROIT RED WINGS 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 25. Ekman-Larsson (Martinook, Richardson), 39. Doan (Rieder, Boedker) – 52. Dacjuk (Green, Nyquist), 55. Nyquist (Dacjuk, Green), 63. DeKeyser (Larkin, Dacjuk). Brankári: Domingue - Mrázek, strely na bránku: 29:25, 12.104 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NEW JERSEY DEVILS 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Duchene (Holden, Landeskog), 28. Barrie (MacKinnon, Tanguay), 60. Söderberg. Brankári: Pickard - Schneider, strely na bránku: 26:27, 15.636 divákov.

SAN JOSE SHARKS - EDMONTON OILERS 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Vlasic (Karlsson, Thornton), rozh. náj. Pavelski – 29. Jakupov (Korpikoski, Schultz). Brankári: Jones - Talbot, strely na bránku: 37:25, 15.379 divákov.

Marián Hossa (Chicago) 17:07 0 0 0 0 5 0
Richard Pánik (Chicago) 10:12 0 1 1 +1 2 0
Tomáš Tatar (Detroit) 10:36 0 0 0 -1 1 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 11:58 0 0 0 0 0 2
Andrej Sekera (Edmonton) 24:51 0 0 0 -1 3 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00, 1/35, 97,1

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/