Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NHL: Sekera a Gáborík víťazne, Pánik 0+1, Halák s prehrou

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12), archívna snímka. Foto: TASR/AP

Do zostavy Senators sa vrátil slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý odohral vyše 10 minút.

New York 6. marca (TASR) - Hokejisti Edmontonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na utorok na domácom ľade nad Arizonou 4:3 po predĺžení. V drese hostí sa jednou asistenciou prezentoval slovenský útočník Richard Pánik, no zo zisku bodov sa tešil jeho krajan a obranca Oilers Andrej Sekera.

O triumfe domácich rozhodla v predĺžení presná strela Oscara Klefboma a Oilers tak zastavili sériu troch prehier. Sekera odohral vyše 15 minút a zapísal si aj jeden plusový bod. Pánik strávil na ľade vyše 13 minút a podieľal sa na góle spoluhráča Christiana Dvoraka na 2:3. "Bolo to pre nás veľké víťazstvo, ale musíme nájsť spôsob, ako zvíťaziť v riadnom hracom čase. Predovšetkým proti takým tímom, akým je Arizona," skonštatoval Klefbom pre nhl.com.

Ottawa dokázala zvíťaziť v Dallase 3:2 po predĺžení, do zostavy Senators sa vrátil slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý odohral vyše 10 minút, ale nebodoval. O výhre hostí rozhodol v extračase švédsky obranca Erik Karlsson. "Zabudli sme, že hráme NHL. Každý tím v tejto lige je veľmi dobrý," uviedol útočník "hviezd" Tyler Seguin. Domácim chýbal v obrane Esa Lindell, ktorý vynechal pre chorobu vôbec prvý duel v prebiehajúcej sezóne.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí prehrali na ľade Vancouveru 3:4 po predĺžení. V bránke hostí zastavil 19 striel Canucks slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorého v predĺžení prekonal Brendan Leipsic. Ten pred rozhodujúcim gólom obral o puk v útočnom pásme Anthonyho Beauvilliera, vzápätí obkorčuľoval aj Haláka a poslal puk do odkrytej bránky. Radosť z víťazstva domácich však skalilo zranenie krídelníka Brocka Boesera, ktorému museli po "hite" Cala Clutterbucka pomôcť z ľadu spoluhráči.

Dvojnásobný obhajca Pittsburgh zdolal doma Calgary 4:3 po predĺžení aj vďaka gólu a dvom asistenciám Jevgenija Malkina. Ruský útočník má v prebiehajúcej sezóne na konte 81 bodov a 80-bodovú hranicu v sezóne prekonal už po piaty raz. V klubových štatistikách sa dostal pred Rona Francisa, ktorý ich mal na konte štyri. Jaromír Jágr a Sidney Crosby dosiahli osem 80-bodových sezón, Mario Lemieux jedenásť.

NHL - sumáre:

PITTSBURGH PENGUINS - CALGARY FLAMES 4:3 pp (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
3. Ruhwedel (Kessel), 4. Malkin, 38. Letang (Malkin, Hagelin), 63. Schultz (Kessel, Malkin) - 7. Giordano (Brouwer, Stajan), 11. Backlund (Frolík, Hamonic), 40. Brouwer (Brodie, Gaudreau). Brankári: Jarry - Gillies, strely na bránku: 32:28, 18.630 divákov.

BUFFALO SABRES - TORONTO MAPLE LEAFS 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
2. Reinhart (Ristolainen, Okposo), 4. Pominville (Ristolainen, Larsson), 34. Girgensons (Reinhart, O'Reilly), 36. O'Reilly, 50. Larsson (Pominville, Nolan) - 20. Komarov (Nylander, Marleau), 31. Komarov (Martin, Zajcev), 58. Marner (Carrick, Rielly). Brankári: Johnson - Andersen, strely na bránku: 24:41, 18.705 divákov.

DALLAS STARS - OTTAWA SENATORS 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
5. Seguin (Klingberg, Radulov), 59. Seguin (Janmark, Hamhuis) - 40. Hoffman (Stone, Duchene), 47. Duchene (Karlsson), 63. Karlsson (Ryan). Brankári: Bishop (21. Lehtonen) - Anderson, strely na bránku: 33:30, 17.110 divákov.

EDMONTON OILERS - ARIZONA COYOTES 4:3 pp (3:1, 0:0, 0:2, - 1:0)
9. Khaira (Strome), 14. Lucic (Draisaitl, Benning), 18. Puljujärvi (Nugent-Hopkins), 61. Klefbom (McDavid, Draisaitl) - 4. Demers (Ekman-Larsson, Stepan), 52. Dvorak (PÁNIK), 56. Hjalmarsson. Brankári: Talbot - Kuemper, strely na bránku: 36:36, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - NEW YORK ISLANDERS 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
35. Leipsic (Virtanen, Horvat), 36. Archibald (trestné strieľanie), 51. Virtanen (Leipsic), 63. Leipsic - 10. Bailey (Lee, Leddy), 23. Tavares (Hickey, Barzal), 59. Eberle (Tavares, Barzal). Brankári: Markström - Halák, strely na bránku: 23:34, 17.307 divákov.

Richard Pánik (Arizona) 13:28 0 1 1 0 1 0
Marián Gáborík (Ottawa) 10:11 0 0 0 0 0 0
Andrej Sekera (Edmonton) 15:22 0 0 0 +1 0 0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 62:27 4/23 82,6
________________________________________
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/