Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Sekera s Pánikom s asistenciami, Montreal s Budajom zdolal Buffalo

Jediný gól Petrovi Budajovi strelil útočník Buffala Brian Flynn. Foto: TASR/AP

Zo súboja dvoch Slovákov>Zdeno Chára> Ľubomír Višňovský vyšiel lepšie obranca NY Islanders.

New York 12. apríla (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti si v noci na piatok v zámorskej NHL vylepšili svoje štatistiky kanadského bodovania. Andrej Sekera z Buffala Sabres a Richard Pánik z Tampa Bay Lightning zaznamenali po jednej asistencii. Hokejisti Montrealu Canadiens so slovenským brankárom Petrom Budajom si ako tretí tím po Chicagu Blackhawks a Pittsburghu Penguins definitívne vybojovali účasť v play off NHL.

Súboj Sekera vs. Budaj

Sekera asistoval pri vlastnom oslabení a pomohol tak prekaziť čisté konto krajanovi Budajovi, lenže Buffalo aj tak prehralo doma s Montrealom 1:5. Slovenský obranca, pre ktorého to bola desiata asistencia, strávil na ľade takmer 20 minút. V bránke Canadiens stál znova Budaj, na ktorého domáci vyslali iba 15 striel. Pre Budaja, ktorý len vo štvrtok predĺžil s klubom zmluvu na ďalšie dva roky, to bol v tejto sezóne deviaty zápas a siedmy víťazný. "Chlapci tvrdo makali, snažili sa blokovať všetky strely. V takom prípade je to pre mňa skutočne jednoduchšie," cituje Budaja portál NHL.com. "Teší ma a som vďačný, že môžem byť súčasťou tohto tímu. Máme skvelý kolektív chlapcov, ale máme pred sebou ešte ďalšie kroky." Canadiens využili zaváhanie Bostonu a získali miestenku v nadstavbovej časti ako prvé mužstvo zo Severovýchodnej divízie. Habs chýbali minulý rok v play off po prvý raz od sezóny 2006/2007. Za Montreal odohral Jeff Halpern svoj jubilejný 900. zápas v NHL.

Pánik asistoval Tampa však prehrala

Slovenský útočník Pánik si síce pripísal na konto asistenciu a súčasne piaty bod v prebiehajúcej skrátenej sezóne, ale jeho tím Tampa Bay prehral doma s Pittsburghom 3:6. Jussi Jokinen, ktorého si tučniaci vyžiadali minulý týždeň z Caroliny Hurricanes, sa stal hviezdou večera s dvomi gólmi a jednou asistenciou. Jokinen najskôr v 5. minúte otvoril skóre po krížnom pase od Brendena Morrowa a druhý pridal v tretej tretine. Od svojho trejdu z Caroliny zaznamenal minimálne bod v každom z troch stretnutí. Penguins hrali bez svojho lídra Sidneyho Crosbyho, ktorý má zlomenú čeľusť.

Proti sebe sa postavili dvaja elitní slovenskí obrancovia

Zo súboja dvoch Slovákov Zdeno Chára - Ľubomír Višňovský, vyšiel lepšie obranca NY Islanders. Ostrovania zvíťazili 2:1 a Višňovský počas takmer 20-minútového pobytu na ľade ohrozil domáceho brankára tromi strelami. Chára odohral 23:06 minút, počas nich sa prezentoval iba jednou strelou a pripísal si jednu mínusku. Islanders, v drese ktorých dal oba góly Josh Bailey, tak získali minimálne bod už v desiatich stretnutiach za sebou. Ostrovania sa tak posunuli už na siedme miesto vo Východnej konferencii s dvojbodovým náskokom pred mestským rivalom New York Rangers, ktorého v sobotu v noci privítajú v hale Nassau Coliseum.

Kopecký si pripísal plusový bod

Florida s Tomášom Kopeckým prehrala vo Winnipegu 2:7, slovenský útočník bol na ľade 16:28 minút a zaznamenal jeden plusový bod. Za domácich Jets, ktorí figurujú na deviatom mieste vo Východnej konferencii, dal dva góly Evander Kane. Panteri kapitulovali po sérii, v ktorej vyhrali štyri z piatich zápasov.

výsledky:

Philadelphia - Ottawa 1:3

Góly: 12. Giroux - 4. Z. Smith, 55. Greening, 60. Alfredsson. Brankári: Bryzgalov - Lehner, strely na bránku: 25:34. Diváci: 19.598.

Washington - Carolina 3:1

Góly: 29. a 60. Brouwer, 31. Green - 6. Skinner. Brankári: Holtby - Peters, strely na bránku: 31:44. Diváci: 18.506.

Boston - NY Islanders 1:2

Góly: 24. Seguin - 20. a 34. Bailey. Brankári: Rask - Nabokov, strely na bránku: 31:36. Diváci: 17.565.

Buffalo - Montreal 1:5 (za domácich SEKERA 0+1)

Góly: 47. Flynn (SEKERA) - 7. Bourque, 11. Galchenyuk, 25. Gallagher, 38. Markov, 58. Subban. Brankári: Miller - BUDAJ, strely na bránku: 15:42. Diváci: 19.070.

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (za domácich PÁNIK 0+1)

Góly: 17. a 60. Purcell, 26. Connolly (PÁNIK) - 5. a 45. J. Jokinen, 7. Dupuis, 22. Kunitz, 42. Malkin, 57. Glass. Brankári: Bishop - Vokoun, strely na bránku: 19:41. Diváci: 19.204.

Detroit - San Jose 2:3 pp a sn

Góly: 30. Abdelkader, 43. Kindl - 3. a rozh. nájazd Marleau, 45. Couture. Brankári: Howard - Niemi, strely na bránku: 29:30. Diváci: 20.066.

Winnipeg - Florida 7:2

Góly: 6. a 32. E. Kane, 4. Gagnon, 13. Ladd, 31. Clitsome, 31. Byfuglien, 52. Thorburn - 5. Brennan, 7. Fleischmann. Brankári: Pavelec - Markström (32. Clemmensen), strely na bránku: 35:27. Diváci: 15.004.

Minnesota - St. Louis 0:2

Góly: 11. Polák, 50. McDonald. Brankári: Bäckström - Elliott, strely na bránku: 23:20. Diváci: 18.947.

Los Angeles - Colorado 3:2 pp a sn

Góly. 6. Carter, 8. M. Richards, rozh. nájazd Brown - 37. Stastny, 46. Bordelau. Brankári: Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.118.