< sekcia Šport

NHL: Tampa Bay vyradí dres s číslom 4, ktoré nosil Lecavalier

Vincent Lecavalier. Foto: TASR/AP

Lecavalierova "štvorka" bude druhým vyradeným číslom v histórii klubu. Predtým si Lightning takto uctili Martina St. Louisa, ktorý nosil dres s číslom 26.

New York 25. septembra (TASR) - Zámorský hokejový klub NHL Tampa Bay Lightning vyradí zo svojej sady dresov číslo 4, ktoré nosil bývalý kapitán "bleskov" Vicent Lecavalier. Slávnosť s vyvesením dresu pod strop Amalie Areny sa uskutoční 10. februára pred zápasom s Los Angeles Kings, kde vynikajúci center tiež pôsobil.

Lecavalierova "štvorka" bude druhým vyradeným číslom v histórii klubu. Predtým si Lightning takto uctili Martina St. Louisa, ktorý nosil dres s číslom 26. "Je to obrovská pocta. Chcem sa poďakovať celej organizácii Lightning a špeciálne majiteľovi Jeffovi Vinikovi za to, že si na mňa takto spomenuli. Spoločne s celou mojou rodinou sa veľmi tešíme na 10. februára. Spoločne s fanúšikmi si zaspomíname na krásne časy," povedal bývalý kanadský reprezentant podľa nhl.com.

Lecavaliera si Lightning vybrali v drafte 1998 z celkového prvého miesta a investícia do neho sa klubu oplatila. Urastený center odohral v NHL 1212 zápasov, v ktorých nazbieral 949 bodov (421+528). Okrem Tampy Bay pôsobil aj vo Philadelphii Flyers a Los Angeles Kings. Štvornásobný účastník Zápasu hviezd vyhral s Tampou v roku 2004 Stanleyho pohár a v sezóne 2006-07 získal trofej Mauricea Richarda pre najlepšieho strelca základnej časti. Lecavalier vtedy strelil 52 gólov. V tej istej sezóne nazbieral 108 kanadských bodov, čím stanovil stále platný klubový rekord. Lecavalier zaznamenal v drese Tampy Bay rekordných 383 gólov. Tridsaťsedemročný Lecavalier ukončil kariéru 21. júna 2016.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.