Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Pánik asistoval pri prehre Tampy Bay v Ottawe 3:5

Richard Pánik Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Pánik asistoval v tretej tretine pri prvom góle "bleskov" na ľade Ottawy.

New York 23. marca (TASR) - Slovenský útočník Richard Pánik si po návrate z farmy do prvého tímu Tampy Bay pripísal na konto druhý bod v prebiehajúcej sezóne NHL. V tretej tretine asistoval pri prvom góle "bleskov" na ľade Ottawy, kde Tampa prehrala 3:5. Pánik odohral takmer 13 minút a na konto si pripísal aj dva plusové body.

Dvadsaťdvaročný krídelník vo februári odohral za Lightning deväť zápasov. Z nich má najlepšie spomienky na duel s Carolinou, v ktorom strelil svoj prvý gól v NHL. Rodák z Martina nastúpil v aktuálnom ročníku v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese Syracuse Crunch na 51 stretnutí s bilanciou 22 gólov a 19 asistencií.

V ďalšom sobotňajšom dueli Minnesota zdolala doma San Jose 2:0, do zostavy hostí sa opäť nezmestil slovenský center Michal Handzuš.