Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne profiligy sa dostal už na métu 20 gólov. Foto: TASR/AP

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne.

New York 18. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar v noci na nedeľu nasmeroval Detroit k triumfu v NHL nad Coloradom 5:1. Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne sa dostal už na métu 20 gólov.

Do zápisu mu pribudla aj asistencia pri štvrtom góle jeho tímu, spolu mal tri plusové body. Víťazstvo domácich spečatili Dylan Larkin a Gustav Nyquist.

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne. Jurčo ani ďalší Slovák Richard Pánik nebodovali. Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne, útočník sa aktívne zúčastnil na sobotnom rozkorčuľovaní.

Edmonton na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0, Andrej Sekera asistoval pri prvom góle Oilers, ktorý v 37. minúte strelil Connor McDavid.

NHL - sumáre:

DETROIT RED WINGS - COLORADO AVALANCHE 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: 37. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 46. TATAR (Glendening), 47. TATAR (Nyquist, Larkin), 53. Larkin (TATAR, Athanasiou), 57. Nyquist (Zetterberg, Green) - 44. MacKinnon (Barrie, Andrighetto). Brankári: Howard - Pickard, strely na bránku: 23:24, 20.027 divákov

NEW YORK ISLANDERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Hamonic (Chimera, Beauvillier), 49. Tavares (Seidenberg, Mayfield) - 21. Bjorkstrand, 36. Anderson (Foligno, Werenski), 62. Atkinson (Dubinsky, Werenski). Brankári: Greiss - Korpisalo, strely na bránku: 22:38, 14.007 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Matthews (Nylander, Hyman) - 31. Hayden (Toews, Seabrook), 65. Hartman (Panarin, Crawford). Brankári: Andersen - Crawford, strely na bránku: 26:39, 19.505 divákov.

OTTAWA SENATORS - MONTREAL CANADIENS 3:4 pp a sn (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Brassard (Turris, Hoffman), 34. Dzingel (Burrows, Karlsson), 56. Karlsson (Methot, Brassard) - 23. Shaw (Danault, Weber), 47. Danault (Lehkonen, Shaw), 47. Gallagher (Markov), rozh. nájazd Byron. Brankári: Anderson - Price, strely na bránku: 31:32, 19.531 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - WASHINGTON CAPITALS 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Góly: 16. Kučerov (Palát, Point), 17. Killorn (Drouin), 59. Kučerov (Point) - 4. Oshie (Johansson, Bäckström), 12. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 44. Williams (Niskanen, Burakovsky), 46. Carlson (Oshie, Bäckström), 60. Oshie (Bäckström). Brankári: Vasilevskij (4. - 5. BUDAJ) - Holtby, strely na bránku: 29:35, 19.092 divákov.

CAROLINA HURRICANES - NASHVILLE PREDATORS 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 1. Staal (Slavin), 9. Skinner (Stempniak), 35. Skinner (Slavin, Staal), 60. Lindholm (Aho) - 26. Arvidsson (Ellis, Fiala), 59. Forsberg (Järnkrok, Ellis). Brankári: Läck - Saros, strely na bránku: 37:29, 10.707 divákov.

MINNESOTA WILD - NEW YORK RANGERS 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 13. E. Staal (Hanzal, Dumba), 46. Dumba (Parise, Coyle) - 17. Skjei (Zuccarello, Clendening), 28. Lindberg (Miller), 38. Vesey (Lindberg, Bučnevič). Brankári: Dubnyk - Raanta, strely na bránku: 27:30, 19.337 divákov.

ARIZONA COYOTES - ST. LOUIS BLUES 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Pietrangelo (Šťastný, Bouwmeester), 23. Upshall, 59. Perron (Parayko). Brankári: Smith - Allen, strely na bránku: 31:41, 15.132 divákov.

EDMONTON OILERS - VANCOUVER CANUCKS 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 37. McDavid (SEKERA, Draisaitl), 56. Letestu (Draisaitl, Klefbom). Brankári: Talbot - Bachman, strely na bránku: 22:33, 18.347 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ANAHEIM DUCKS 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 20. Couture (Thornton, Marleau) - 1. Eaves (Getzlaf, Rakell), 34. Silfverberg. Brankári: Jones - Bernier, strely na bránku: 34:27, 17.562 divákov.

Tomáš Tatar (Detroit) 18:18 2 1 3 3 4 0
Andrej Sekera (Edmonton) 19:09 0 1 1 1 0 0
Richard Pánik (Chicago) 16:28 0 0 0 1 2 0
Tomáš Jurčo (Chicago) 12:09 0 0 0 -1 3 0
Peter Budaj (Tampa Bay) 0:22 0/0 0,0
________________________________________
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/