Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Červené krídla tak prišli o trojzápasovú víťaznú šnúru.

New York 3. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si na konto pripísal bod za jubilejnú 20. asistenciu v tejto sezóne zámorskej NHL, jeho Detroit však v noci na štvrtok podľahol Chicagu 2:5. "Červené krídla" tak prišli o trojzápasovú víťaznú šnúru.

Chicago potvrdilo post lídra Západnej konferencie, keď bolo najmä efektívne v útoku. V jeho drese odohral slovenský útočník Richard Pánik 11:36 minúty, zapísal si plusový bod a jednu strelu. Tatar strávil na ľade vyše 15 minút, okrem asistencie mal aj plusový bod, jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo si pri vyše 10 minútach na ploche zapísal jednu mínusku. Postavou zápasu bol nováčik Artemij Panarin, ktorý prelomil trojzápasové čakanie na bod a strelil dva góly. V drese hostí si tiež po góle a dvoch asistenciách pripísali Brent Seabrook a Patrick Kane.

"Páčilo sa mi, ako sme hrali pri mantineloch. A myslím, že aj naša hra s pukom bola dobrá," zhodnotil súboj Joel Quenneville, tréner víťazov. Tréner domácich Jeff Blashil vychválil brankára "jastrabov" Coreyho Crawforda: "Mali sme šance, ale Crawford bol výborný. Toto pre nich robí neustále. Má veľké zákroky v kľúčových okamihoch. Je dôležitou súčasťou ich hry."

Toronto Maple Leafs aj so slovenským obrancom Martinom Marinčinom prehralo na ľade lídra ligy z Washingtonu 2:3. Marinčin odohral vyše 21 minút a dvakrát vystrelil. V drese domácich načal piatu desiatku gólov najlepší kanonier súťaže Rus Alexander Ovečkin. O výhre Caps rozhodol obranca Matt Niskanen v presilovej hre, T.J. Oshie zaknihoval tri asistencie. "Stále si veríme v presilovkách a daria sa nám. Vieme ich premeniť viacerými spôsobmi," citoval web profiligy Oshieho.

Anaheim vyhral deviaty zápas v rade. Nad Montrealom triumfoval 3:2 po nájazdoch, hoci prehrával 0:1 i 1:2.

Sumáre:

WASHINGTON CAPITALS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 19. Chorney (Oshie, Kuznecov), 19. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 50. Niskanen (Bäckström, Oshie) – 22. Sošnikov (Kadri, Hunwick), 49. Greening (Holland, Carrick). Brankári: Grubauer - Bernier, strely na bránku: 23:29, 18.506 divákov.

DETROIT RED WINGS - CHICAGO BLACKHAWKS 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Góly: 50. Richards (Green, TATAR), 58. Nyquist (Ericsson, Sheahan) – 3. Seabrook (Gustafsson, Teräväinen), 35. Panarin (Kane, Seabrook), 36. Kane (Seabrook), 55. Ladd (Toews, Keith), 55. Panarin (Kane). Brankári: Mrázek - Crawford, strely na bránku: 33:33, 20.027 divákov.

ANAHEIM DUCKS - MONTREAL CANADIENS 3:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 35. McGinn (Linholm, Manson), 51. Perry (Perron, Fowler), rozh. nájazd Silfverberg – 25. Galchenyuk (Markov, Eller), 41. Galchenyuk (Subban, Jemelin). Brankári: Gibson - Condon, strely na bránku: 35:27, 15.273 divákov.

Martin Marinčin (Toronto) 21:33 0 0 0 0 2 0
Richard Pánik (Chicago) 11:36 0 0 0 +1 1 0
Tomáš Tatar (Detroit) 15:19 0 1 1 +1 0 0
Tomáš Jurčo (Detroit) 10:10 0 0 0 -1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/