Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Na snímke slovenský útočník Chicaga Richard Pánik oslavuje svoj gól. Foto: TASR/AP

Richard Pánik rozhodol v 57. minúte svojím presným zásahom o triumfe Chicaga 2:1 na klzisku Ottawy.

New York 17. marca (TASR) - V dvanástich zápasoch NHL v noci na piatok sa bodovo presadili štyria slovenskí hokejisti. Dva body si pripísal Tomáš Tatar, ktorý sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve Detroitu na ľade Arizony 5:4 po samostatných nájazdoch. Richard Pánik rozhodol v 57. minúte svojím presným zásahom o triumfe Chicaga 2:1 na klzisku Ottawy.

Pánik rozhodol o treťom víťazstve Chicaga za sebou, keď v presilovke po výbornej prihrávke Patricka Kanea strelou bez prípravy prekonal Mikea Condona v bránke Senators. Bol to jeho 18. presný zásah v sezóne, po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu. Z víťazstva "jastrabov" sa tešil aj jeho spoluhráč Marián Hossa, ktorý nastúpil na svoj 1300. zápas v základnej časti. Tretí slovenský útočník v službách Blackhawks Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy a duel sledoval z tribúny. Zo súboja dvoch skúsených slovenských obrancov vyšiel víťazne Andrej Sekera, ktorého Edmonton zdolal doma Boston s kapitánom Zdenom Chárom 7:4. Obaja zadáci zaznamenali po jednej asistencii.

Tampa Bay nezvládla dôležitý duel s Torontom, ktorému podľahla hladko 0:5. Peter Budaj sa dostal do hry v 27. minúte, keď po štvrtom góle vystriedal Rusa v domácej bránke Andreja Vasilevského. Slovenský brankár inkasoval zo šiestich striel jeden gól. Obranca Martin Marinčin sa nedostal do zostavy Maple Leafs.

V ďalšom zápase Winnipeg v zostave s Markom Daňom vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:2. Cenný triumf v boji o play off dosiahli hráči Los Angeles s Mariánom Gáboríkom, ktorí zdolali doma Buffalo 2:0.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - PHILADELPHIA FLYERS 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Góly: 19. Palmieri (Zajac), 26. Henrique (Bennett, Prout), 30. Blandisi (Severson, Zacha), 42. Hall (Zajac), 45. Henrique (Moore, Palmieri), 56. Hall - 17. Del Zotto (Voráček, Giroux), 32. Schenn (Gudas, Del Zotto). Brankári: Kinkaid - Mason (42. Neuvirth), strely na bránku: 29:18, 13.718 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - WINNIPEG JETS 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Góly: 1. Pelech (Tavares, Leddy), 42. Lee - 10. Little (Ehlers, Chiarot), 19. Little (Petan, Ehlers), 24. Perreault (Wheeler, Scheifele), 32. Lowry (Armia, Stuart), Brankári: Greiss - Hellebuyck, strely na bránku: 29:28, 13.700 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - NASHVILLE PREDATORS 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 12. Connolly (Vrána) - 39. Neal (Fiala), 62. Arvidsson (Johansen, Josi). Brankári: Holtby - Rinne, strely na bránku: 23:24, 18.506 divákov.

CAROLINA HURRICANES - MINNESOTA WILD 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 5. Ryan (Hanifin, Stempniak), 57. Rask (Lindholm, Aho), 59. Teräväinen (Skinner) - 13. Mikael Granlund (Koivu). Brankári: Läck - Dubnyk, strely na bránku: 24:31, 10.894 divákov.

COLUMBUS BLUE JACKETS - FLORIDA PANTHERS 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 36. Werenski (Anderson, Calvert), 40. Anderson (Johnson, Karlsson) - 19. Marchessault (Vanek, Petrovic). Brankári: Bobrovskij - Reimer, strely na bránku: 34:34, 14.921 divákov.

OTTAWA SENATORS - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Góly: 52. Turris (Karlsson, Hoffman) - 49. Keith (Panarin), 57. PÁNIK (Kane, Toews). Brankári: Condon - Darling, strely na bránku: 34:28, 18.638 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - TORONTO MAPLE LEAFS 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Góly: 10. Polák (Bozak), 23. Rielly (Kadri, Marčenko), 23. Martin (Hunwick, Sošnikov), 27. Brown (Komarov, Nylander), 36. van Riemsdyk (Rielly, Marner). Brankári: Vasilevskij (27. BUDAJ) - Andersen, strely na bránku: 33:21, 19.092 divákov.

EDMONTON OILERS - BOSTON BRUINS 7:4 (4:2, 3:2, 0:0)
Góly: 5. Maroon (Eberle, SEKERA), 6. Maroon (McDavid, Draisaitl), 9. Pouliot (Desharnais, Nurse), 20. Slepyšev (McDavid, Nurse), 23. Nugent-Hopkins (Caggiula, Eberle), 27. Draisaitl, 35. Lucic (Draisaitl, McDavid) - 13. Pastrňák (Marchand, Spooner), 18. Marchand (Bergeron, CHÁRA), 25. Moore (McQuaid), 40. Krejčí (Marchand, Krug). Brankári: Talbot - Rask (23. Chudobin), strely na bránku: 36:36, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - DALLAS STARS 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 14. Bärtschi (Trjamkin, Boucher), 40. Hutton (Markus Granlund, Horvat) - 9. Hemský (Elie, Nemeth), 20. Lindell (Klingberg, Spezza), 50. Seguin (Klingberg, Spezza), 56. Faksa (Shore). Brankári: Miller - Lehtonen, strely na bránku: 28:36, 18.865 divákov.

ARIZONA COYOTES - DETROIT RED WINGS 4:5 pp a sn (0:1, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Vrbata (Dvorak), 24. Goligoski (Jooris, Doan), 48. Crouse (Jooris, Goligoski), 58. Chychrun (Rieder) - 9. Larkin (Sheahan, Athanasiou), 25. TATAR (Green, Athanasiou), 44. Green (Zetterberg, TATAR), 54. Zetterberg (DeKeyser), rozh. nájazd Nyquist. Brankári: Smith - Mrázek, strely na bránku: 26:33, 15.036 divákov.

LOS ANGELES KINGS - BUFFALO SABRES 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 41. Iginla (Kopitar, Brown), 55. Kempe (Doughty, Brown). Brankári: Quick - Lehner, strely na bránku: 36:26, 18.230 divákov.

SAN JOSE SHARKS - ST. LOUIS BLUES 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 18. Vlasic (DeMelo, Couture) - 17. Upshall, 26. Sanford (Bouwmeester, Barbašev), 49. Tarasenko (Steen, Pietrangelo), 59. Tarasenko (Schwartz, Parayko). Brankári: Dell - Hutton, strely na bránku: 20:36, 17.402 divákov.

Peter Budaj (Tampa Bay) 33:46 5/6 83,3

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/