Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Na snímke v strede slovenský obranca Oilers Andrej Sekera v súboji o puk s dvomi hráčmi Tampy - Brianom Boyleom (vľavo) a Erikom Condrom (vpravo), v zápase hokejovej NHL Tampa Bay Lightning - Edmonton Oilers v Edmontone 8. januára 2016. Foto: TASR/AP

Marián Hossa odohral za Blackhawks 18:57 minúty, vyslal na súperovu bránku štyri strely a pripísal si dva plusové body.

New York 9. januára (TASR) - Úradujúci šampión hokejovej NHL Chicago Blackhawks vyhral v noci na sobotu na domácom ľade nad Buffalom 3:1 a natiahol víťaznú šnúru v zámorskej súťaži na šesť zápasov. V drese "jastrabov" strelil prvý gól v profiligovej kariére nováčik Phillip Danault a hneď mal prívlastok víťazný. V zostave Chicaga ešte chýbal slovenský hokejista Richard Pánik. Marián Hossa odohral za Blackhawks 18:57 minúty, vyslal na súperovu bránku štyri strely a pripísal si dva plusové body.

Dvadsaťdvaročný Danault čakal na premiérový gól dokopy jedenásť zápasov. V prebiehajúcej sezóne ich odohral desať a k presnému zásahu pridal aj štyri asistencie. "Bol som nervózny, chcel som už dať prvý gól. Všetci chalani mi však hovorili, 'Phil, pokračuj, si na správnej ceste', a mali pravdu. Je to pre mňa veľký úspech," povedal po zápase.

Šiesty triumf v rade posunul Chicago na druhú priečku Západnej konferencie. "Hráme tak, ako chceme a zbytočne neriskujeme. Dokážeme premeniť svoje šance, máme dobrý pohyb a navyše hráme tímovo," pochvaľoval si brankár Corey Crawford.

Darilo sa Bostonu, ktorý vyhral na ľade New Jersey 4:1 aj vďaka asistencii slovenského obrancu Zdena Cháru. Tá bola už jeho pätnásta v sezóne. Kapitán Bruins odohral 22:44 minút a do štatistík si zapísal aj jeden mínusový bod. Pre "medveďov" to bolo jubilejné 3000. víťazstvo v základnej časti NHL, čo sa im podarilo ako druhému tímu histórie profiligy. Viac triumfov má na svojom konte iba Montreal Canadiens. "Tritisíc výhier znamená, že tento tím je tu už nejakú chvíľu a ja som hrdý na to, že som súčasťou mužstva z originálnej šestky. Tento tím dosiahol v minulosti veľké úspechy a ja verím, že my v tom budeme pokračovať," povedal tréner Bruins Claude Julien.

"Je to obrovské číslo a veľký úspech pre túto organizáciu," pridal sa kapitán Chára, ktorý v 37 zápasoch prebiehajúcej sezóny nazbieral už 20 bodov (5+15).

Edmonton viedol doma nad Tampou Bay po dvoch tretinách 2:0, keď pri druhom góle dosiahol jedenástu asistenciu v ročníku slovenský obranca Andrej Sekera. Hostia ale v tretej tretine troma gólmi súboj otočili. Sekera strávil na ľade vyše 21 minút a zapísal si aj dva mínusové body. Dvadsaťdeväťročný bek nazbieral v 41 zápasoch prebiehajúcej sezóny dokopy 16 bodov (5+11). Hrdinom hostí bol trojbodový Victor Hedman (1+2). Víťazný gól strelil štyri minúty pred koncom Steven Stamkos. "V prvých dvoch tretinách sme nehrali tak zle, chalani dreli. No keď sme sa dostali do šancí, nestrieľali sme, zbytočne sme si prihrávali. V tretej tretine sa to zmenilo a tlačili sme sa do bránky," povedal tréner Tampy Jon Cooper.

Najhorší tím sezóny Columbus opäť neuspel, keď prehral na ľade Caroliny 1:4. V súboji tabuľkových susedov zdolalo Colorado pred vlastnými fanúšikmi Nashville 5:3 a dosiahlo tretí triumf v rade. Víťazný gól strelil v 51. minúte obranca Tyson Barrie z presilovky, skóre duelu uzavrel dve sekundy pred koncom do prázdnej bránky Jack Skille. "Dnes to bol opäť solídny výkon od nášho tímu. V presilovke sme sa dostali do rozhodujúceho vedenia 4:3 a až do konca sme hrali svoju hru. Rozumne a spoľahlivo," povedal tréner "lavín" Patrick Roy.

V poslednom zápase si Anaheim poradil so St. Louis 4:3 po predĺžení a nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil vo štvrtej sérii Ryan Getzlaf.

výsledky:

NEW JERSEY DEVILS - BOSTON BRUINS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
32. Farnham (Gionta, Larsson) - 3. Vatrano (Miller), 25. Spooner (Seidenberg), 39. Hayes (CHÁRA, Beleskey), 47. Miller (Seidenberg, Spooner). Brankári: Schneider - Gustavsson, strely na bránku: 20:31, 16.514 divákov.

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
17. J. Staal (Slavin, Versteeg), 35. Lindholm (Hanifin, Versteeg), 50. Terry (Skinner, Nash), 59. Lindholm (E. Staal, J. Staal) - 30. Dubinsky (Foligno, Johnson). Brankári: Ward - Forsberg, strely na bránku: 29:36, 14.241 divákov.

COLORADO AVALANCHE - NASHVILLE PREDATORS 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
15. Iginla (Soderberg, MacKinnon), 18. McLeod (Skille), 28. Landeskog (Soderberg, Comeau), 51. Barrie (Holden, Comeau), 60. Skille (Holden) - 3. Johansen (Ekholm, Ribeiro), 23. Ellis (Ekholm, Wilson), 37. Forsberg (Josi, Johansen). Brankári: Varlamov - Rinne, strely na bránku: 27:22, 17.680 divákov.

EDMONTON OILERS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
16. Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, SEKERA) - 44. Kučerov (Hedman, Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov). Brankári: Talbot - Bishop, strely na bránku: 26:26, 16.839 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - BUFFALO SABRES 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
19. Hjalmarsson (Gustafsson, Toews), 56. Danault (Keith, Hjalmarsson), 60. Toews (Keith) - 52. O'Reilly (McGinn). Brankári: Crawford - Johnson, strely na bránku: 45:29, 22.142 divákov.

ANAHEIM DUCKS - ST. LOUIS BLUES 4:3 pp a sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)
3. Kesler (Silfverberg, Hagelin), 37. Perry (Getzlaf, Manson), 45. Kesler (Silfverberg, Lindholm), rozh. nájazd: Getzlaf - 23. Reaves (Berglund, Edmundson), 28. Brouwer (Edmundson), 37. Fabbri (Pietrangelo). Brankári: Gibson - Allen (Elliott), strely na bránku: 39:28, 16.250 divákov.

Marián Hossa (Chicago) 18:57 0 0 0 2 4 0
Andrej Sekera (Edmonton) 21:08 0 1 1 -2 0 0
Zdeno Chára (Boston) 22:44 0 1 1 -1 0 2
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/