Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Hráči Buffala Sabres Michal Neuvirth (34), Mark Pysyk (3) a Andrej Meszároš v akcii pred Ronakdsom Kenninsom z Vancouveru Canucks počas zápasu zámorskej NHL 26. februára 2015 v Buffale. Foto: TASR/AP/Jen Fuller

Buffalo prerušilo päťzápasovú sériu prehier na domácom ľade a navyše vyhralo dva zápasy za sebou prvýkrát od polovice decembra.

New York 27. februára (TASR) - Slovenský obranca Andrej Meszároš prispel gólom k triumfu hokejistov Buffala v zámorskej NHL nad Vancouverom 6:3. Presný zásah zaznamenal aj Marko Daňo, ale jeho Columbus prehral doma s Montrealom 2:5. Chicago vyhralo na Floride 3:0 aj vďaka dvom asistenciám Mariána Hossu a Tomáš Tatar sa asistenciou podieľal na víťazstve Detroitu v San Jose 3:2.

Buffalo sa proti Vancouveru presadilo strelecky šesťkrát napriek tomu, že hralo bez dvoch svojich najproduktívnejších hráčov Zemgusa Girgensonsa a Tylera Ennisa. Meszároš svojim druhým gólom v sezóne poslal domácich na začiatku tretej tretiny do vedenia 3:2. Odohral vyše 20 minút, mal aj dva plusové body a jednu strelu. Buffalo prerušilo päťzápasovú sériu prehier na domácom ľade a navyše vyhralo dva zápasy za sebou prvýkrát od polovice decembra. Dvojgólovým hrdinom Sabres bol útočník Torrey Mitchell, ktorý si na konto pripísal aj zásah na 4:3 v 53 minúte. "Chýbali nám dvaja najviac bodujúci hráči, tak ich musel niekto zastúpiť. Podali sme skvelý tímový výkon a z gólov mám radosť," povedal zámorským médiám Mitchell.

Do streleckej listiny sa druhýkrát v sezóne zapísal slovenský obranca Meszároš, ktorý sa po chybnej rozohrávke Canucks dostal k puku a tvrdou strelou poslal svoj tím v tretej tretine do vedenia 3:2. Meszároš sa predtým radoval z gólu 21. decembra proti Bostonu. Celkovo má na konte v 627 dueloch 58 gólov. Buffalo strelilo šesť gólov prvýkrát od 15. novembra, keď zdolalo Toronto 6:2.

Meszárošov gól

Brankár Montrealu Carey Price vyhral svoj 10. zápas za sebou na súperových ľadoch a zlepšil tak svoj klubový rekordný zápis. Kanaďan navyše atakuje rekord celej NHL, v sezóne 2009/2010 zaznamenal 11 víťazstiev vonku v sérii vtedajší brankár San Jose Sharks Jevgenij Nabokov. Montreal vyhral v Columbuse 5:2, jeden z dvoch gólov Blue Jackets strelil Marko Daňo, ktorý v 48. minúte znížil na 2:4. Slovenský útočník odohral napriek prehre vydarený duel a jeho formácia s Folignom a Anisimovom predviedla viacero pekných ofenzívnych akcií. Daňa po zápase ho vyhlásili za tretiu hviezdu. "V každom zápase sa snažím odovzdať maximum a bojujem o svoje miesto v tíme pre budúcu sezónu. Musím sa ukázať, aby som si ho zaslúžil," povedal mladý slovenský hokejista zámorskám médiám.

Dva góly hostí strelil 19-ročný švédsky nováčik Jacob De La Rose a otvoril si tak účet v profilige. Presadil sa aj Max Pacioretty a v druhej sezóne za sebou sa dostal na métu 30 gólov. Columbus prišiel o útočníka Brandona Dubinskyho, ktorý po svojom góle na 1:1 nepríjemne narazil na mantinel a duel opustil so zranením hornej časti tela.

Chicago v prvom zápase bez zranenej hviezdy Patricka Kanea potvrdilo dominanciu nad Floridou a vyhralo na jej ľade 3:0. Blackhawks neprehrali s týmto súperom od 8. marca 2011. K víťazstvu pomohol dvoma asistenciami Marián Hossa, ktorý ich má na konte už 29. Kane sa zranil v minulom zápase práve s Floridou, keď ho na mantinel postrčil obranca Alex Petrovic a najproduktívnejší hráč NHL si nešťastne zlomil kľúčnu kosť. Na zápase bolo množstvo fanúšikov Chicaga, ktorí bučali pri každom Petrovicovom dotyku s pukom. Druhý shutout v sezóne zaznamenal brankár Corey Crawford, ktorý chytil 20 striel domácich. Floridu čaká séria domácich zápasov a v sobotu by mal osláviť debut v jej drese proti Buffalo český veterán Jaromír Jágr.

Ottawa vyhrala v Los Angeles 1:0, keď jediný gól strelil na začiatku tretej tretiny nováčik Mike Hoffman a dostal sa už na métu 21 presných zásahov. Hviezdou duelu však bol brankár Andrew Hammond, ktorý chytil 35 striel Kings a tešil sa z druhého čistého konta za sebou. V poradí tretí gólman Senators nepustil za chrbát strelu ani deň predtým v Anaheime. Dvadsaťsedemročný Kanaďan nastúpil v NHL len štyrikrát od začiatku a vždy vyhral. Ottawa zvíťazila v Staples Centre prvýkrát od 11. januára 2000. Za domáci tím odohral 17 a pol minúty útočník Marián Gáborík, zaznamenal mínusku a jednu strelu. Andrej Sekera, ktorého klub získal z Caroliny, ešte nehral a debut v drese obhajcu Stanley Cupu by si mal odkrútiť v piatok v Anaheime.

Tomáš Tatar sa 21. asistenciou v sezóne zaslúžil o obrat Detroitu na ľade San Jose. Slovenský útočník v 53. minúte duelu našiel medzi kruhmi Pavla Dacjuka a ruský útočník nenápadnou bekhendovou strelou vyrovnal na 2:2. Red Wings boli aktívnejší a napokon sa dočkali víťazstva v riadnom čase, keď sa 75 sekúnd pred treťou sirénou perfektne pred bránkou zorientoval Luke Glendening a bekhendom prekonal Anttiho Niemiho. Tatar bol na ľade takmer 18 minút a okrem asistencie zaznamenal aj štyri strelecké pokusy. Druhý slovenský útočník Tomáš Jurčo odohral 9:51 minúty, raz bol na trestnej lavici a po faule na neho mal Detroit štvorminútovú presilovku. Tú však nevyužil.

Hokejisti NY Rangers prehrávali po prvej tretine s Arizonou 1:3, ale napokon odchádzali z ľadu ako víťazi. O triumfe "jazdcov" rozhodol v 58. minúte svojim druhým gólom v zápase Lee Stempniak. Dva góly dal aj Chris Kreider. V bránke Rangers sa 8. víťazstvom v 11 zápasoch blysol Cam Talbot, ktorý tak dobre zastupuje zranenú jednotku Henrika Lundqvista.

Bluesmani zo St. Louis vyhrali vo Winnipegu 2:1 po nájazdoch, keď svoje pokusy premenili Vladimir Tarasenko a Alexander Steen. Za domácich sa presadil len Andrew Ladd. Debut v drese Jets absolvoval po výmene z Caroliny český útočník Jiří Tlustý, ale nebodoval.

Minnesota vyhrala na ľade najlepšieho domáceho tímu Nashvillu 4:2. Hrdinom duelu bol švajčiarsky útočník Nino Niederreiter, ktorý zlomil nerozhodný stav a potom pridal poistku do prázdnej bránky. Brankár Wild Devan Dubnyk vyhral 14 zo 17 duelov po výmene z Arizony. Predators prehrali doma prvýkrát od 5. februára.

NHL - Sumáre NHL:

BUFFALO - VANCOUVER 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)

Góly: 14. Mitchell (Moulson, Gionta), 29. Stewart, 45. MESZÁROŠ, 53. Mitchell (Gionta, Moulson), 59. Flynn (Stewart, Pysyk), 60. Gionta – 15. Matthias (Bonino, Hamhuis), 26. Hansen (Hamhuis), 48. D. Sedin (H. Sedin). Brankári: Neuvirth - Läck, strely na bránku: 24:31, 19.070 divákov.

NEW YORK RANGERS – ARIZONA 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Kreider (Hayes, Zuccarello), 26. Stempniak (J. Moore), 40. Kreider, 58. Stempniak (Hayes) – 1. Arcobello (Moss, Stone), 18. Gagner (Ekman-Larsson), 20. Gagner (Stone, Erat). Brankári: Talbot - Smith, strely na bránku: 38:40, 18.006 divákov.

COLUMBUS – MONTREAL 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

Góly: 3. Dubinsky (Savard, Atkinson), 48. DAŇO (Anisimov, Savard) – 2. Subban (Markov, Malhorta), 5. Markov (Desharnais), 15. Pacioretty (Gallagher, Subban), 46. De La Rose (Prust, Subban), 60. De La Rose. Brankári: McElhinney - Price, strely na bránku: 27:27, 12.357 divákov.

TORONTO - PHILADELPHIA 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 18. Kessel (Bozak), 26. Bozak (van Riemsdyk, Rielly), 42. Phaneuf (Kessel, Gardiner) – 52. Giroux (Del Zotto, Streit), 55. B. Schenn (Streit, Giroux). Brankári: Bernier - Zepp (26. Mason), strely na bránku: 17:49, 18.892 divákov.

FLORIDA - CHICAGO 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Teravainen (Shaw, Rundblad), 24. Saad (Keith, HOSSA), 60. Toews (HOSSA, Saad). Brankári: Luongo - Crawford, strely na bránku: 20:29, 17.387 divákov.

WINNIPEG – ST. LOUIS 1:2pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 44. Scheifele (Ladd, Frolík) – 39. Berglund (Šťastný, Reaves), rozh. náj. Steen. Brankári: Hutchinson - Elliott, strely na bránku: 31:29, 15.016 divákov.

NASHVILLE - MINNESOTA 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 21. Fisher (Cullen, Ekholm), 29. Smith (Fisher, Cullen) – 18. Haula (Fontaine, Brodziak), 28. Brodziak (Haula), 30. Niederreiter (Coyle, Schroeder), 59. Niederreiter. Brankári: Rinne - Dubnyk, strely na bránku: 29:30, 17.113 divákov.

LOS ANGELES – OTTAWA 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 42. Hoffman (Zibanejad, Ryan). Brankári: Quick - Hammond, strely na bránku: 35:28, 18.230 divákov.

SAN JOSE - DETROIT 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 8. Irwin (Thornton, Hannan), 27. Marleau (Pavelski, Couture) – 24. Pulkkinen (Sheahan, Weiss), 54. Dacjuk (TATAR, DeKeyer), 59. Glendening (Nyquist, DeKeyser). Brankári: Niemi - Howard, strely na bránku: 22:35, 17.562 divákov.

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:26 0 0 0 -1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/