Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Richard Pánik (14) oslavuje svoj gól za Chicago Blackhawks. Foto: TASR/AP

New York 16. januára (TASR) - Hokejisti Chicaga prehrali v zápase zámorskej NHL doma s Minnesotou 2:3. V súboji momentálne dvoch najlepších tímov Západnej konferencie domáci síce viedli 2:0 po góloch Patricka Kanea, ale hostia priebeh otočili. Wild zvíťazili štvrtýkrát za sebou a sú lídrom konferencie s dvojbodovým náskokom pred Blackhawks, ktorí majú odohraté o štyri zápasy viac.

V súboji sa predstavili na domácej strane dvaja Slováci, Marián Hossa odohral vyše 18 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Jeho spoluhráč a krajan Richard Pánik strávil na ľade vyše 14 minút. Minnesota dokázala zdolať Chicago už v ôsmom zápase základnej časti v rade.

Washington zdolal doma suverénne Philadelphiu 5:0 a vyskočil na čelo Východnej konferencie. So 63 bodmi je tiež lídrom NHL. Pre Capitals to bola deviata výhra za sebou. Nemecký brankár domácich Philipp Grubauer kryl všetkých 24 striel súpera a zaknihoval druhý shutout v profilige v kariére.

Sumáre NHL:

WASHINGTON CAPITALS - PHILADELPHIA FLYERS 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Góly: 30. Burakovsky, 42. Williams (Johansson, Kuznecov), 44. Niskanen (Ovečkin, Bäckström), 46. Niskanen (Wilson, Beagle), 47. Williams (Bäckström, Orpik). Brankári: Grubauer - Mason (47. Neuvirth), strely na bránku: 22:24, 18.506 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - MINNESOTA WILD 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 5. Kane (Anisimov, Panarin), 25. Kane (Anisimov) - 27. Niederreiter (Granlund, Brodin), 31. Stewart (Schroeder, Suter), 46. Pominville (Scandella). Brankári: Crawford - Dubnyk, strely na bránku: 35:32, 22.051 divákov

VANCOUVER CANUCKS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 27. Eriksson (H. Sedin, D. Sedin) - 37. Quincey (Severson, Bennett), 62. Hall (Zajac). Brankári: Markström - Schneider, strely na bránku: 22:22, 18.865 divákov

ANAHEIM DUCKS - ST. LOUIS BLUES 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 46. Rakell (Getzlaf, Holzer) - 32. Berglund (Fabbri, Perron), 61. Berglund (Schwartz). Brankári: Gibson - Hutton, strely na bránku: 23:25, 17.174 divákov

Marián Hossa (Chicago) 18:04 0 0 0 -1 2 0
Richard Pánik (Chicago) 14:15 0 0 0 0 3 0

Štatistiky slovenských hokejistov v základnej časti zámorskej NHL k 16. januáru 2017: