< sekcia Šport

NEMAL NA VÝBER: Zetterberg pre problémy s chrbtom ukončil kariéru

Henrik Zetterberg (vľavo). Foto: TASR/AP

Čoskoro 38-ročný center odohral v drese Detroitu všetkých 15 sezón v NHL. V 1082 zápasoch základnej časti nazbieral 960 bodov a v roku 2008 pomohol Detroitu k zisku Stanleyho pohára.

Detroit 14. septembra (TASR) - Švédsky hokejista Henrik Zetterberg ukončil kariéru. V piatok to oznámil generálny manažér klubu zámorskej NHL Detroit Red Wings Ken Holland. Kapitán "červených krídel" dlhodobo laboruje so zraneným chrbtom, ktorý mu neumožní ďalej pokračovať v kariére.

"Je to veľmi emotívne. Som tu už 15 rokov a aj keď som vedel, že sa blížia moje posledné roky v NHL, želal som si hrať trochu dlhšie," povedal Zetterberg pre Detroit Free Press.

"Henrik prevzal štafetu po Nicklasovi Lidströmovi a stal sa kapitánom. Bol jedným s najlepších hráčov v klubovej histórii," uviedol Holland.

Čoskoro 38-ročný center odohral v drese Red Wings všetkých svojich 15 sezón v NHL. V 1082 zápasoch základnej časti nazbieral 960 bodov (337+623) a v roku 2008 pomohol Detroitu k zisku Stanleyho pohára.

Zetterberg je jedným z 28 hokejistov, ktorí sú členmi "Triple Gold Clubu". V prestížnej spoločnosti sú hráči, ktorí počas svojej kariéry získali olympijské zlato, Stanleyho pohár a titul majstra sveta.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.