Nórsky bežec na lyžiach Sundby triumfoval na 15 km klasicky

Na archívnej snímke Johnsrud Sundby. Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil so stratou 4:57,8 minúty 61. miesto, Andrej Segeč preteky nedokončil.

Seefeld 27. februára (TASR) - Nórsky bežec na lyžiach Martin Johnsrud Sundby triumfoval v stredajších pretekoch na 15 km klasickou technikou na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde. Tridsaťštyriročný lyžiar získal svoju prvú zlatú medailu na svetovom šampionáte. Na druhom mieste zaostal Rus Alexander Bessmertnich o 2,9 s, tretí skončil fínsky reprezentant Iivo Niskanen s odstupom 20,4 s.

Dlho sa zdalo, že zlato získa Rus Bessmertnich, ktorý viedol na štyroch medzičasoch, ale skvelý záver Sundbyho napokon slávil úspech. "Nečakal som, že to bude také emotívne. Som rád, že som sa dočkal. Máme skvelý tím a teší ma, že mi ľudia verili. V závere som vedel, že bojujem o medailu, ale nevedel som, že mám na dosah zlato," povedal víťaz v cieli pre stanicu Eurosport.

Výsledky - muži - 15 km klasicky:

1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 38:22,6 min, 2. Alexander Bessmertnich (Rus.) + 2,9 s, 3. Iivo Niskanen (Fín.) +20,4 s, 4. Andrej Larkov (Rus.) +55-9, 5. Didrik Tönseth (Nór.) +24,3, 6. Dario Cologna (Tal.) +32,4, 7. Sjur Röthe (Nór.) +33,9, 8. Alexander Bolšunov (Rus.) a Andrew Musgrave (V.Brit) + 58,5 s, 10. Emil Iversen + 1:00,5 min ... 61. Ján KORISTEK + 4:57,8 min, Andrej SEGEČ (obaja SR) preteky nedokončil