Utorok 7. máj 2024Meniny má Monika

Nórski hokejisti zvíťazili nad Lotyšskom 3:0

Nórsky reprezentant Patrick Thoresen oslavuje gól do lotyšskej brány v zápase B skupiny Nórsko - Lotyšsko na hokejových majstrovstvách sveta v Štokholme 12. mája 2012. Foto: TASR/AP Photo

V Štokholme sa hral rýchly a zaujímavý hokej, navrch však mali Nóri, ktorí dokázali premieňať šance. Prvý gól dali so šťastím.

Štokholm 12. mája (TASR) - Nórski hokejisti zvíťazili v sobotu v zápase B-skupiny na 76. MS v Štokholme nad Lotyšskom 3:0.

Zverenci trénera Roya Johansena preskočili svojho súpera v tabuľke skupiny a sú štvrtí na pozícii zaručujúcej účasť vo štvrťfinále, ešte ich ale čakajú zápasy s Nemeckom a Dánskom.

V Štokholme sa hral rýchly a zaujímavý hokej, navrch však mali Nóri, ktorí dokázali premieňať šance. Prvý gól síce dali so šťastím, v prostrednom dejstve však vyzreli na brankára Lotyšov až dvakrát. Najprv sa presadil Andreas Martinsen, ktorý tečoval od modrej čiary strelu Matsa Trygga, tesne pred koncom tretiny aj pohotovo Patrick Thoresen. Výhru si v tretej tretine Nóri postrážili.

B-skupina:
Nórsko - Lotyšsko 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
13. Holös, 26. Martinsen (Trygg, Ask), 39. Thoresen (Hansen, Skröder). Rozhodcovia: Brueggemann (Nem.), Olenin (Rus.) - Suominen (Fín.), VALACH (SR), vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše 10 min Berzinš (Lot.) za úder do hlavy, presilovky a oslabenia: 0:0, 5332 divákov.

Nórsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli, Kristiansen - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, M. Olimb - Holtet, Röymark, Rosseli Olsen - Ask, Martinsen, K. Olimb

Lotyšsko: Masalkis - Galvinš, K. Redlihs, Cibulskis, Pujacs, Lavinš, Sotnieks, Andersons, Bukarts - Sprukts, M. Redlihs, Indrasis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Saulietis, Berzinš, Meija - Džerinš, Štals, Jass