Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

O. Duda strelil prvý gól za Legiu, líder remizoval s Wislou Krakov

Ondrej Duda Foto: TASR

Za Legiu odchytal celý zápas slovenský brankár Dušan Kuciak.

Varšava 16. marca (TASR) - Slovenský fubalista v službách Legie Varšava Ondrej Duda si otvoril strelecký účet v najvyššej poľskej súťaži.

Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar vsietil v šlágri 26. kola s Wislou Krakov svoj prvý gól za Legiu po príchode z MFK Košice a prispel k ním k domácej remíze 2:2.

Duda v 36. minúte strelil druhý gól domáceho mužstva, no vedúci tím tabuľky sľubný náskok neudržal.

Výsledky - 26. kolo:

Legia Varšava - Wisla Krakov 2:2 /za domácich D. Kuciak chytal celý zápas, O. Duda hral do 83. min. a v 36. min dal druhý gól Legie/, Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:2 /za hostí Cs. Horváth odohral celý zápas, M. Ižvolt prišiel na ihrisko v 71. min/, Zaglebie Lubin - Slask Vroclav 2:2 /Ľ. Guldan celý zápas, v 27. min videl ŽK - M. Kelemen celý duel, R. Pich do 86. minúty/