Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Torres dvoma gólmi vyradil obhajcu Real Madrid v Španielskom pohári

Cristiano Ronaldo a hráči Realu počas zápasu Foto: TASR/AP

Madrid 15. januára (TASR) - Futbalisti Realu Madrid vypadli vo štvrtok ako obhajca už v osemfinále Španielskeho kráľovského pohára. V odvete remizovali na domácom štadióne s mestským rivalom Atleticom 2:2 a po prehre 0:2 v prvom zápase zo súťaže vypadli.

Skóre duelu otvoril už v prvej minúte hosťujúci Fernando Torres, pre ktorého to bol prvý gól po návrate do jeho bývalého klubu. Tridsaťročný bývalý hráč FC Liverpool a Chelsea Londýn dal na Santiago Bernabeu jeho vôbec prvý gól. A v prvej minúte druhého polčasu dosiahol aj druhý, ktorým úradujúceho majstra La Ligy dostal opäť do vedenia po tom, ako v 20. minúte vyrovnal Sergio Ramos. "Biely balet", ktorý v decembri vyhral majstrovstvá sveta klubov FIFA, vyrovnal po zásahu Cristiana Ronalda v 54. minúte, no skóre sa už nezmenilo.

Atletico sa vo štvrťfinále stretne s FC Barcelona, ktorá v odvete vyhrala na pôde FC Elche 4:0, pričom prvý domáci zápas vyhrala vysoko 5:0.