Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Obhajcovia z Kanady na úvod A-skupiny zdolali Fínsko 5:2

Kanadský hráč Owen Allard oslavuje po tom, ako strelil druhý gól v zápase A-skupiny Fínsko - Kanada na MS v hokeji do 20 rokov vo švédskom meste Göteborg 26. decembra 2023. Foto: TASR/AP

V hale Scandinavium viedli Kanaďania po góloch Natea Danielsona a Owena Allarda 2:0.

Göteborg 26. decembra (TASR) - Hokejisti Kanady víťazne vstúpili do majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov vo švédskom Göteborgu. Obhajcovia titulu zdolali v utorkovom úvodnom stretnutí A-skupiny Fínsko 5:2.

V hale Scandinavium viedli Kanaďania po góloch Natea Danielsona a Owena Allarda 2:0. "Suomi" síce v 36. minúte znížili zásluhou Aleksanteriho Kaskimäkiho, no zámorský tím si nenechal vedenie vziať. V tretej tretine zvýšil na 3:1 Macklin Celebrini, predpokladaná budúcoročná draftová jednotka, a do prázdnej bránky poistili triumf Matthew Poitras a Maveric Lamoureux.

MS "20" - A-skupina (Scandinavium):

Fínsko - Kanada 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 36. Kaskimäki (Kärki, Nyman), 59. Lassila (Pulkkinen, Salin) - 17. Danielson (Lamoureux, Mateychuk), 34. Allard (Danielson), 47. Celebrini, 58. Poitras (Geekie), 60. Lamoureux