< sekcia Šport

Olsson vyhral preteky SP v paralelnom obrovskom slalome v Alta Badii

Matts Olsson. Foto: TASR/AP

Vo veľkom finále zdolal o tri stotiny Nóra Henrika Kristoffersena a slávil prvý triumf v prestížnom seriáli.

Alta Badia 18. decembra (TASR) - Švédsky lyžiar Matts Olsson sa stal víťazom paralelného obrovského slalomu Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

Vo veľkom finále zdolal o tri stotiny Nóra Henrika Kristoffersena a slávil prvý triumf v prestížnom seriáli. Tretí skončil víťaz nedeľňajšieho klasického obrovského slalomu Rakúšan Marcel Hirscher.

Kristoffersen sa vďaka zisku 80 bodov dostal na čelo celkového poradia SP. Pondelňajšie preteky sa išli iným systémom ako mestské paralelky. Od osemfinálových bojov rozhodovala o postupujúcom iba jedna jazda. Olsson si v semifinále poradil s favorizovaným Hirscherom, ktorého vďaka skvelému finišu predstihol o päť stotín. O jeho finálovo triumfe zasa rozhodol explozívny štart. Olsson mal doposiaľ na konte iba jedno víťazstvo z tímovej súťaže.

Olsson mal doposiaľ na konte iba jedno víťazstvo z tímovej súťaže. "Pred štartom súťaže som nemal veľké oči. Chcel som v paralelnom obrovskom slalome v Alta Badii konečne prejsť cez 1. kolo, to bol môj hlavný cieľ. S víťazstvom som nepočítal a už vôbec nie s tým, že zdolám Hirschera i Kristoffersena," citovala slová 28-ročného Švéda rakúska agentúra APA.

Výsledky paralelného obrovského slalomu SP mužov v Alta Badii:

1. Matts Olsson (Švéd.), 2. Henrik Kristoffersen (Nór.), 3. Marcel Hirscher (Rak.), 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.), 5. Leif Kristian Nestvold-Haugen (Nór.), 6. Andre Myhrer (Švéd.), 7. Justin Murisier (Švajč.), 8. Filip Zubčič (Chor.;, 9. Alexis Pinturault (Fr.), 10. Roberto Nani (Tal.)

finále: Olsson - Kristoffersen +0,03
o 3. miesto: Hirscher - Kilde +0,08

Celkové poradie SP (po 12 súťažiach):

1. Kristoffersen 445, 2. Hirscher 434, 3. Aksel Lund Svindal (Nór.) 374, 4. Kjetil Jansrud (Nór.) 345, 5. Max Franz (Rak.) 271, 6. Beat Feuz (Švajč.) 266

Obrovský slalom (4):

1. Hirscher 320 bodov, 2. Kristoffersen 285, 3. Olsson 198, 4. Pinturault 180; 5. Murisier 155; 6. Stefan Luitz (Nem.) 140

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.