< sekcia Šport

P. Sagan bol štvrtý v tretej etape Okolo Kalifornie, vyhral Skujins

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan (Bora) na trati 2. etapy pretekov Okolo Kalifornie. Foto: TASR/AP

Takmer 200-kilometrový úsek z King City do Monterey County mal cieľ na motoristickom okruhu Laguna Seca, kde Sagan triumfoval pred dvoma rokmi, tentoraz sa radoval Lotyš Toms Skujins.

Monterey 16. mája (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v utorňajšej tretej etape pretekov Okolo Kalifornie štvrté miesto. Takmer 200-kilometrový úsek z King City do Monterey County mal cieľ na motoristickom okruhu Laguna Seca, kde Sagan triumfoval pred dvoma rokmi, tentoraz sa radoval Lotyš Toms Skujins z tímu Trek-Segafredo.

Domáci Sean Bennett (Hagens Berman Axeon) skončil druhý s odstupom troch sekúnd, Austrálčan Caleb Ewan (Mitchelton-Scott) na tretej priečke zaostal o osem sekúnd rovnako ako P. Sagan. Ďalší Slováci a kolegovia trojnásobného majstra sveta v tíme Bora-Hansgrohe Michael Kolář s Jurajom Sagan sa umiestnili na 115. (+19:18 min), resp. 116. pozícii (+24:22). "Rozhodne tu nie je najjednoduchší finiš, ale, našťastie, už som súťažil na Laguna Seca. Určite mi pomohlo, že som predtým absolvoval podobnú etapu a vedel som, ako to bude vyzerať," citoval portál cyclingnews.com Skujinsa, ktorý prekvapil pole sólovým únikom. Sagan sa nakrátko dostal na čelo skupiny prenasledovateľov, ale hromadné úsilie nevyšlo.

"Tretia etapa bola veľmi ťažká a veľmi rýchla. Začala sa v chladnom počasí a na konci bolo zas horúco. Preteky sme štartovali takmer ihneď po mojom sústredení vo vyššej nadmorskej výške, a aj napriek tomu som mal dobré pocity. Radi by sme vyhrali, ale bolo to veľmi ťažké. Všetci naši chlapci urobili všetko, čo mohli, a budeme bojovať každý deň aj naďalej," uviedol P. Sagan na svojom oficiálnom facebooku.

Egan Bernal z Kolumbie (Sky) sa po piatom mieste v etape udržal na vedúcej pozícii priebežného poradia. Disponuje 25-sekundovým náskokom na poľského jazdca Bora-Hansgrohe Rafala Majku, P. Sagan je 58. s mankom 18:36 minúty. Kolářovi patrí 115. (+39:30) a J. Saganovi 116. priečka (+42:54). "Vietor nám to sťažoval, záver etapy bol náročný, tvrdý a rýchly. Špurtoval som a zachoval som si dres lídra, to bolo najpodstatnejšie," uviedol Bernal. V stredu sa pôjde štvrtá etapa - individuálna časovka na 34,7 kilometra v okolí mesta Morgan Hill.

3. etapa Okolo Kalifornie (King City - okruh Laguna Seca, 197 km):1. Toms Skujins (Lot./Trek-Segafredo) 4:52:47 h,
2. Sean Bennett (USA/Hagens Berman Axeon) +3 s,
3. Caleb Ewan (Aus./Mitchelton-Scott),
4. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe),
5. Egan Bernal (Kol./Sky),
6. Adam Yates (V. Brit./Mitchelton-Scott),
7. Alex Howes (USA/EF Education First-Drapac p/b Cannondale),
8. Tom-Jelte Slagter (Hol./Dimension Data),
9. Brent Bookwalter (USA/BMC),
10. William Barta (USA/Hagens Berman Axeon) všetci +8,
...115. Michael KOLÁŘ +19:18,
116. Juraj SAGAN (obaja SR/Bora-Hansgrohe) +24:22

priebežné poradie:

1. Bernal 12:09:08 h,
2. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe) +25 s,
3. Yates +31,
4. Antwan Tolhoek (Hol./LottoNL-Jumbo),
5. Kristijan Durasek (Chor./SAE Team Emirates),
6. Daniel Martinez (Kol./EF Education First-Drapac p/b Cannondale) všetci +40,
7. Mathias Frank (Švaj./AG2R La Mondiale) +50,
8. Tejay van Garderen (USA/BMC) +1:00 min,
9. Ruben Guerreiro (Portug./Trek-Segafredo) +1:11,
10. Laurens De Plus (Belg./Quick-Step Floors) +1:14,
...58. P. SAGAN +18:36, 115. KOLÁŘ +39:30,
116. J. SAGAN +42:54