Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Pánik asistoval pri triumfe Chicaga, Islanders prehrali v Edmontone

hráč New Yorku Islanders Matt Martin (17) po súboji s Mattom Hendricksom z Edmonton Oilers. Foto: TASR/AP

Chicago nastúpilo stále bez doliečujúceho sa slovenského útočníka Mariána Hossu.

New York 29. februára (TASR) - Slovenský hokejový útočník Richard Pánik prispel v šlágri zámorskej NHL asistenciou k domácemu triumfu Chicaga nad Washingtonom 3:2. Blackhawks po cennej výhre nad lídrom profiligy poskočili na čelo Západnej konferencie s 83 bodmi.

Chicago nastúpilo stále bez doliečujúceho sa slovenského útočníka Mariána Hossu. Pánik odohral takmer osem minút a v 57. minúte predviedol šikovný kúsok. Pri zadnom mantineli umne podržal puk a korčuľou ho potom naservíroval pred bránku Dennisovi Rasmussenovi. Ten sa nepomýlil a nekompromisne strelil svoj štvrtý gól v sezóne, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. Pre Pánika to bola druhá asistencia v ročníku.

"Náš tretí gól bol kľúčový. Hoci sme v oslabení ešte inkasovali, víťazstvo sme udržali. Navyše sme sa viackrát snažili o potvrdenie štvrtým gólom a vďaka tomuto spôsobu hry sme nedovolili súperovi dotiahnuť duel do predĺženia," povedal po stretnutí pre web NHL kouč Chicaga Joel Quenneville. Po zápase neskrýval spokojnosť ani strelec víťazného gólu Rasmussen. "Snažil som sa čo najlepšie odviesť svoju prácu. Streliť gól bolo veľmi príjemné, od Riša som dostal skutočne perfektnú prihrávku."

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali na ľade Edmontonu 1:3. Halák inkasoval trikrát z 26 striel a mal percentuálnu úspešnosť zásahov 88,5, jeho krajan v drese Edmontonu Andrej Sekera zaznamenal plusový bod.

Boston prehral s Tampou Bay 1:4, slovenský kapitán domácich Zdeno Chára si na konto pripísal jeden mínusový bod a dve trestné minúty. Na víťazstve "bleskov" mal najväčší podiel Ryan Callahan, ktorý sa presadil dvakrát. Elitný kanonier Steven Stamkos rozšíril svoju gólovú sériu na šesť zápasov, keď premenil trestné strieľanie. "Chutí to oveľa lepšie, ak uspejeme ako celý tím," povedal pre web NHL 28-gólový Stamkos. "Streliť gól v šiestom zápas za sebou je výborné, najmä v tejto fáze sezóny."

Pod víťazstvo Anaheimu nad Los Angeles 4:2 sa tromi gólmi podpísal Corey Perry. Pre elitného kanoniera to bol deviaty hetrik v zámorskej kariére a najmä vďaka nemu dosiahli Ducks ôsme víťazstvo za sebou. Perry skóroval v každej tretine. "Bolo to ako v zápase play off, oba tímy si hru užívali, hoci sa vzájomne nemajú radi," konštatoval po stretnutí tréner "káčerov" Bruce Boudreau.

Perry má po 57 dueloch na konte 23 gólov a v noci na pondelok podčiarkol fakt, že proti LA sa mu výrazne darí. Piatykrát mu dal vo vzájomnom zápase viac ako jeden gól. "Len sa snažím tímu pomôcť k víťazstvám. Dnes som mal dobrý deň, ten je na úspech potrebný. Dali sme aj tri góly v presilovkách, čo je pekná vizitka," dodal autor hetriku.

NHL - sumáre:

CHICAGO BLACKHAWKS - WASHINGTON CAPITALS 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Kane (van Riemsdyk, Anisimov), 39. Toews (Teravainen, Ladd), 53. Rasmussen (PÁNIK, Mashinter) – 7. Johansson (Williams, Bäckström), 57. Kuznecov. Brankári: Crawford - Holtby, strely na bránku: 23:30, 22.218 divákov

CAROLINA HURRICANES – ST. LOUIS BLUES 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly: 9. Skinner (Hainsey, Rask), 10. Hainsey (Skinner, Malone) – 3. Rattie (Upshall, Brodziak), 21. Backes (Pääjärvi, Jaškin), 32. Brodziak (Upshall), 47. Fabbri (Pietrangelo, Parayko), 47. Pietrangelo (Berglund, Fabbri), Brankári: Ward - Allen, strely na bránku: 34:40, 15.128 divákov

MINNESOTA WILD – FLORIDA PANTHERS 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 6. Coyle (Parise, Suter), 51. Haula, 60. Pominville (Haula) – 28. Ekblad (Jokinen, Barkov). Brankári: Dubnyk - Montoya (8. Luongo), strely na bránku: 27:18, 19.093 divákov

BOSTON BRUINS – TAMPA BAY LIGHTNING 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Miller (Kemppainen, Ferraro) – 12. Killorn (Stralman, Callahan), 15. Callahan (Killorn), 29. Callahan (Stamkos, Stralman), 31. Stamkos (tr. str.). Brankári: Rask - Bishop, strely na bránku: 33:30, 17.565 divákov

VANCOUVER CANUCKS – SAN JOSE SHARKS 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)
Góly: 24. D. Sedin (H. Sedin, Hutton) – 45. Pavelski (Vlasic), 47. Hertl (Braun, Vlasic), 55. Marleau (Thornton, Pavelski), 59. Braun (Couture). Brankári: Miller - Jones, strely na bránku: 24:28, 18.570 divákov

ANAHEIM DUCKS – LOS ANGELES KINGS 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 17. Perry (Vatanen, Getzlaf), 38. Perry (Fowler), 42. Perry (Vatanen), 46. Perron (Perry) – 20. Martinez (Doughty, Kopitar), 30. Pearson. Brankári: Gibson - Quick, strely na bránku: 29:29, 17.174 divákov

EDMONTON OILERS – NEW YORK ISLANDERS 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 51. Lander (Oesterle, Davidson), 52. Draisaitl (Hall, Kassian), 57. Davidson (Eberle, McDavid) – 38. Cizikas (Leddy, Clutterbuck). Brankári: Talbot - HALÁK, strely na bránku: 26:37, 16.839 divákov

Zdeno Chára (Boston) 21:43 0 0 0 -1 0 2
Andrej Sekera (Edmonton) 21:50 0 0 0 +1 0 0
Richard Pánik (Chicago) 7:53 0 1 1 +1 0 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 56:39 3/26 88,5
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/